Znienawidzony futbolista

Okładka książki Znienawidzony futbolista
Karla Sorensen Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Siostry Ward (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Siostry Ward (tom 1)
Focused
NieZwykłe
2021-05-12
2021-05-12
Sylwia Gołofit-Lenda

Okładka książki Hooked: A love story of criminal proportions Whitney Barbetti, Karla Sorensen
Ocena 5,5
Hooked: A love... Whitney Barbetti, K...
Okładka książki Baking Me Crazy Smartypants Romance, Karla Sorensen
Ocena 5,0
Baking Me Crazy Smartypants Romance...

Pierwszy raz miałam do czynienia z twórczością Karly Sorensen i jest to miłe zaskoczenie. "Znienawidzony futbolista" to opowieść o pierwszej z sióstr Ward. Postać Molly od razu mnie zachwyciła, a gdy poznałam resztę jej rodziny po prostu się w nich zakochałam. Jest między nimi taka magiczna więź rodzinna, że ten kto przeczytał lub dopiero przeczyta tę książkę, będzie wiedział o co chodzi. Główny bohater męski Noah Griffin od pierwszego rozdziału z jego perspektywy mnie zaintrygował. Z zapartym tchem śledziłam ich historię i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Wielkim plusem jest pomysł na projekt, który ta dwójka musi zrealizować. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam i byłam szczęśliwa, że czytam coś nowego. Autorka wiedziała o czym pisze i skrupulatnie się tego trzymała. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na drugą siostrę Claire.

Po przeczytaniu "The Marriage Effect" miałam ochotę na więcej od Karli Sorensen. Teraz po przeczytaniu "Znienawidzony futbolista" znowu chcę więcej.
Bardzo przyjemna książka.
Fajnie się złożyło, że zupełnie przypadkiem najpierw przeczytałam "The Marriage Effect" bo tym lepiej rozumiałam co się dzieje.
Bardzo, ale to bardzo milutka książka, bez większych dramatów. Spokojna, zabawna ale też wciągająca - i ciągle chce więcej tego typu historii. Ciekawi bohaterowie, od razu ich polubiłam. To taka książka do zagłaskania :-D
Jeśli ktoś potrzebuje spokojnego, przyjemnego romansu to właśnie ta książka jest idealna.
Mam ochotę na Isabel - ciekawa postać, ale może jednak po kolei :-)

Bardzo przyjemna książka.
Bardzo, ale to bardzo milutka książka, bez większych dramatów....

Molly Ward pracuje w bardzo znanej firmie. Po kilku latach na jej drodze los ponownie stawia Noah. Dziesięć lat temu Molly chciała, aby Noah był jej. Niestety plany dziewczyny zepsuł ojciec mężczyzny, który ich przyłapał. Teraz gdy dziewczyna ma ułożoną karierę
Po takim długim czasie Noah jest najbardziej pożądanym futbolistą w kraju. Zostaje przeniesiony do drużyny, której o prawie 20 lat starszy brat Molly jest trenerem. Brat dziewczyny od razu jest źle nastawiony do swojego nowego zawodnika. Molly jest koordynatorką filmu, który ma opowiadać o życiu Noah. Dzięki tej produkcji jego fani mają go poznać bliżej i jako człowieka a nie „robota”. Ta produkcja ma być przepustką do rozwijania dalszej kariery dla Molly. Dla obojga ten czas nie będzie należał do najłatwiejszych nadal w pamięci mają to co wydarzyło się ponad dziesięć lat temu. Wszystko się zmienia pod czas jednego weekendowego wyjazdu do babci mężczyzny. Co się wtedy wydarzyło? Czy ten projekt zakończy się sukcesem nie tylko na stopie służbowej? Czy Molly i Noah będą szczęśliwi? Ja wam tego nie zdradzę. Tego i wielu innych ciekawych szczegółów dowiecie się pod czas czytania powieści.
Molly była zbuntowaną nastolatką pokrzywdzoną przez los a Noah dopiero zaczynał swoją karierę jako futbolista. Molly jest dziewczyną z dobrym sercem dla wszystkiego i wszystkich. Teraz jak musze współpracować ze sobą pozostaje tak wiele kwestii do wyjaśnienia między nimi. Autorka piszę bardzo lekkim i przyjemnym w odbiorze style. Nie było takiego momentu, że miałam ochotę odłożyć książkę. Jestem ciekawa losów pozostałych jej sióstr. Jestem również ciekawa pozostałych książek Autorki. Polecam!

Od nienawiści do miłości zawsze dzieli jeden krok. Przeczytajcie jak to było :)

Od nienawiści do miłości zawsze dzieli jeden krok. Przeczytajcie jak to było :)

Przeszłość najczęściej powraca wówczas kiedy najmniej tego się spodziewamy albo właśnie na horyzoncie pojawia się wyjątkowa szansa. Czasem jedno z drugim łączy się, a teraźniejszość zaczyna mieć smak gorzko-słodki, który z nich zwycięży? To już zależy od nas samych i czy jesteśmy gotowi wyciągnąć lekcję z tego, co było oraz okazji, jaka właśnie się nadarza.

Jak długo może się za człowiekiem ciągnąć jeden błąd i to popełniony w bardzo wczesnej młodości? No cóż dość długo, Molly wie o tym dobrze, bo właśnie przypomniał o sobie teraz, gdy dziewczyna staje przed wyzwaniem, jakie przyniesie potwierdzenie jej zawodowych talentów. W czym problem? Raczej w kim! Noah Griffin. Prawie dziesięć lat temu jeden głupi pomysł wprowadzony przez nastolatkę w życie skomplikował co nieco, lub więcej, kilka spraw. Jednak teraz są starsi, dojrzalsi, więc wspólna praca nie powinna być problemem, zwłaszcza, że oboje są profesjonalistami. Na pierwszy rzut oka nic nie da się zarzucić takiemu planowi, patrząc na Molly i Noah widać ich zawodowstwo, więc tylko czekać na owoce współpracy. Ale jak zawsze liczą się szczegóły, a te nie pozwalają tak łatwo zapomnieć o tym, co było i prawie się wydarzyło. Kiedyś byli nastolatkami najpierw działającymi, potem ewentualnie dopiero zastanawiającymi się nad konsekwencjami, obecnie to zupełnie co innego. Czy na pewno? Mają do stracenia dużo, leczy czy nie poniosą większej straty nie pozwalając uczuciom dojść do głosu? Sukces jest dla nich ważny, ale ma on wiele twarzy, czy uda im się poznać te, których jeszcze nie znają i przynoszące coś więcej?

Lubię książki, jakie pozwalają oderwać się od codzienności, pozwalają odprężyć się, otulają jak ciepły koc i równocześnie dostarczają również dobrego humoru. „Znienawidzony futbolista” dostarczył mi podczas lektury właśnie tych elementów. Czytając niejednokrotnie miałam uśmiech na twarzy, bohaterowie nie są dla czytelników obcy, dalecy, wprost przeciwnie szybko stają się dobrymi znajomymi, z jakimi miło spędzamy czas. Autorka zadbała o to, by fabuła nie stała się zbyt przesłodzona, chociaż jej główną osią są uczucia w różnych odsłonach i temperaturze, to drugim składnikiem motywu jest zawodowy sport. Jedno i drugie plus postacie stają się dobrym punktem wyjścia dla historii, w jakiej przeszłość ma znaczenie, lecz to, co dzieje się współcześnie jest na pierwszym planie. W „Znienawidzonym futboliście” otrzymujemy wszystko to dzięki czemu sięgamy po książki gdy planujemy relaks, pragniemy odciąć się na chwilę od powszechnego dnia albo pogody za oknem, lecz oczekujemy nie byle jakiej opowieści, ale dobrze spędzonego czasu. Karla Sorensen wychodzi naprzeciw temu w dobrym stylu i to wrażenie nie mija aż do samego końca. Po drodze poznajemy bohaterów, jacy na naszych oczach dostrzegają, że nie jedynie kariera jest najważniejsza, dają sobie szansę i walczą o to, by sukces miał nowy smak.

Jak długo może...

Przyjemna, na jedno-dwa popołudnia by móc się zrelaksować. Podobała mi się dojrzałość bohaterki, co nie często ma miejsce w obecnie publikowanych książkach. Postać męska także zasługuje na pochwałę, bowiem rozdziały pisane z jego perspektywy doskonale ukazują, jak ciężko jest żyć w blasku fleszy i jak chęć uczynienia dobra może zostać błędnie zinterpretowana.

Cześć kochani!💗

Przychodzę do Was z opinią książki Karly Sorensen pod tytułem „Znienawidzony futbolista”. Jest to pierwszy tom serii Siostry Ward.

Molly Ward jest mocno związana z drużyną Washington Wolves. Od najmłodszych lat oglądała jak jej starszy (o prawie dwadzieścia lat) brat zdobywa różne wyróżnienia, dostaje kontuzji w tym klubie. Molly ciężką pracą zasłużyła na swoje miejsce w ekipie, nie widzi tego jednak jej nowa szefowa, która uważa, że do pracy wciągnął ją jej brat – trener drużyny. Dziewczyna dostaje szansę na udowodnienie swojej wartości, ma czuwać nad zrealizowaniem filmu dla Amazona, w którym mają skupić się na nowych członkach drużyny.

Noah Griffin to jeden z najlepszych futbolistów. Koledzy z drużyny, a także prasa zwraca się do niego pseudonimem „Robot”. Chłopak ciężko pracuje nad swoimi mięśniami i kondycją, każdą wolną chwilę spędza na trenowaniu albo oglądaniu meczy i sporządzaniu porządnych notatek, w których zapisuje wszystko co powinien poprawić i na czym powinien się skupić. Noah zostaje wyrzucony z poprzedniej drużyny, ale zaraz przyjmuje go nowa, mianowicie Washington Wolves.

Tylko Molly, Noah i ich najbliżsi wiedzą, że kiedyś się znali. Obydwoje wiedzą, że kiedyś źle postąpili. Teraz znowu będą musieli spędzać ze sobą dużo czasu, ponieważ zawodnikiem, o którym ma być film dla Amazona jest Noah.

Na początku poznajemy Noaha jako izolującego się faceta. Robi to, ponieważ na pierwszym miejscu stawia sport. Omija najlepsze momenty swojego życia, skazując się na samotność. Jedyną chwilą, w której przestaje się odcinać od bliskich jest jego rozmowa z babcią. To jaką miłością obydwoje się darzą jest cudowne. Widać, że jego babci nie zależy na jego pieniądzach czy sławie, zależy jej na szczęściu wnuczka. Podczas rozmowy jak i później spotkania z babcią pokazuje, że nie jest bezuczuciowym człowiekiem, na jakiego się kreuje.

W momencie, w którym Molly i Noah się spotykają akcja nabiera tępa i charakteru. Dziewczyna powoli dociera do chłopaka, rozumie go i nie ocenia. Sam Noah zastanawia się jak tak szybko potrafi rozpoznać jego emocje.
Widać, że ciągnie ich do siebie, ale czy ta relacja wejdzie na wyższy poziom ze względu na przeszłość lub na to, że dziewczyna podpisała umowę, w której było napisane, że nie może wchodzić w związek ze swoimi współpracownikami? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki. A powiem Wam, że naprawdę warto ją przeczytać. Jest bardzo fajnie napisana, w niektórych momentach akcja jest nużąca np. pierwszy rozdział, w którym Molly rozmawia z szefową. Później jednak akcja się rozkręca i nie ma miejsca na nudę!

Cześć kochani!💗

Spodziewałam się, zgodnie z zapowiedzią, że trochę jej się zejdzie z ujarzmieniem go, a on będzie bardziej konfliktowy. Jakoś nie przemówił do mnie jego sposób bycia, nie uwierzyłam autorce, że jest pozbawiony uczuć, za to polubiłam od razu.
Nie było to najlepsze ani najgorsze, co przeczytałam. Polecam na jesienny wieczór.

Prosta historia, ale mnie wciągnęła na tyle, że chwyciłam kolejną część w oryginale. ( Kolejna oczywiście dotyczy innej bohaterki)

Molly i Noah zobaczyli się po latach.
Ich ostatnie spotkanie miało burzliwy przebieg.
Teraz mężczyzna jest jednym z najlepszych futbolistów w kraju.
Kobieta ma z nim współpracować.
Oboje są do siebie wrogo nastawieni.
Czy uda im się zapomnieć o przeszłości i zachować profesjonalizm?

Jak to u mnie bywa niektóre książki leżą sobie spokojnie na półce i dzięki maratonom zostają odkryte.
Cieszę się, że po nią sięgnęłam,bo to była fajna przygoda.

Między Molly a Noahem od początku iskrzyło.
Najpierw się nienawidzili, później zaprzyjaźniali a na końcu pokochali.
Oczywiście każde z nich nie chciało przyjąć tego do wiadomości i trzymali dystans.

Bardzo podobała mi się relacja całej piątki rodzeństwa Ward.
Chętnie przeczytam dalsze ich losy.

Styl pisarski autorki jest lekki i przyjemny.

Polecam miłośnikom wątków hate-love oraz sportowego.

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

Molly i Noah zobaczyli się po latach.
Ich ostatnie spotkanie miało burzliwy przebieg.
Teraz mężczyzna jest jednym z najlepszych futbolistów w kraju.
Kobieta ma z nim współpracować.
Oboje są do siebie wrogo nastawieni.
Czy uda im się zapomnieć o przeszłości i zachować profesjonalizm?

Karla Sorensen Znienawidzony futbolista Zobacz więcej
Karla Sorensen Znienawidzony futbolista Zobacz więcej