The Starless Sea

Erin Morgenstern Wydawnictwo: Doubleday Books fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Doubleday Books
magiczne drzwi światy równoległe tajemnice
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
magiczne drzwi światy równoległe tajemnice

"Myślę, że najlepsze historie sprawiają wrażenie, jakby toczyły się nadal, gdzieś indziej, poza przestrzenią opowieści."

Zdarza się Wam czasem tak, że gdy tylko ujrzycie jakąś książkę wiecie, że czeka Was czytelnicza uczta? Miewam tak czasem, ale  w przypadku "Bezgwiezdnego Morza" Erin Morgernstern moje oczekiwania nijak się miały do rzeczywistości.

Książkę mogłam...

"Bezgwiezdne morze", czyli kolejna cudowna powieść, spod pióra Erin Morgenstern, której dzieła biorę w ciemno. Lata temu czytałam "Cyrk nocy", który przygotował mnie na styl pełen zawiłości i zagadek. Autorka studiowała teatrologię i tę miłość do sztuki widać i czuć.

Nie mogę powiedzieć, że to jest prosta historia. Jednak kiedy wejdziemy w ten baśniowy świat, zaczniemy...

Bezgwiezdne morze? Dziękuję, nie płynę.

[Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję wydawnictwu Świat Książki.]

Przeczytałam wiele wyjątkowo pochlebnych opinii na temat „Bezgwiezdnego morza”. Muszę przyznać, że jeszcze przed rozpoczęciem lektury, napawało mnie to optymizmem i nadzieją na przyzwoitą fantastykę. Jak bardzo się myliłam! Z bólem głowy i serca...

Długo czekałam na kolejną książkę od cudownej Erin Morgenstern. Oczekiwania oczywiście były wysokie, jednak autorka ponownie sprostała wyzwaniu i stworzyła dzieło literackie, które w 100 procentach trafia w moje gusta. Wam również polecam się zagłębić w losy Zacharego i poczuć tę magię, która towarzyszyła mi przez całą lekturę.

Ta książka porywa dokładnie tak samo, jak jest to opisane w książce. Bohater również zostaje pochłonięty przez treść pozycji, którą odnajduje w bibliotece. Odczucia mam bardzo podobne.

To jak Morgenstern tworzy świat w swoich powieściach jest nie do przebicia! Klimat tak wspaniały, że nie chce się kończyć.

Niedawno przeczytane i z pewnością będzie także zapamiętane. Inna niż wszystkie, które wcześniej czytałam co jeszcze bardziej mnie do niej przekonało.

Przepiękna powieść. Bardzo emocjonująca historia. Z pełnym zaciekawieniem i szczerym zatroskaniem zagłębiałam się w niesamowitą historię głównego bohatera.

Zachary Ezra Rawlins jest młodym człowiekiem, studentem, który w bibliotece natrafia na tajemniczą książkę, a w niej odnajduje słowa opisujące bardzo dokładnie fragment jego życia. Jest to o tyle nieprawdopodobne, że książka została napisana na długo przed tym zanim Zachary się urodził.
Próbując rozwiązać zagadkę, podąża za nielicznymi wskazówkami. Poznaje tajemnicze...

Wciągająca, intrygująca i enigmatyczna powieść pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji podana z magiczną i baśniową otoczką. Pozycja obowiązkowa.

1 056
  • Chcę w prezencie