Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille

Okładka książki Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille
Tomasz Orłowski Wydawnictwo: Rebis Seria: X-Varia turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
X-Varia
Rebis
2020-03-24
2020-03-24
Turystyka Francja Kulinaria Kuchnia Francuska

Okładka książki Duże zmiany w akcyzie od 2016 r Maryjosz Daniel, Wiński Krzysztof, Michałeczko Marzena, Jopek Mateusz, Zwyrtek Michał, Tomasz Orłowski, Kassel Tomasz
Ocena 0,0
Duże zmiany w ... Maryjosz Daniel, Wi...

więcej Więcej

Ciężko się czyta, ale wymęczyłam. Chaos, nuda, wiele miejscowości czy zabytków wyłącznie wymienionych jedne za drugimi bez żadnego opisu, irytujące wstawki o mszach i pomnikach Jana Pawła II, anegdoty o osobach znanych wyłącznie autorowi i nic nie wnoszące dla czytelnika. Spodziewałam się naprawdę dużo więcej (polotu, lekkości pióra albo choćby zachęty do odwiedzenia...

Tomasz Orłowski, wieloletni ambasador Polski we Francji i Monako, we Włoszech i San Marino. Szef Protokołu Dyplomatycznego i wiceminister spraw zagranicznych. To właśnie ten człowiek wraz ze swoją żoną zabierają nas w podróż po Francji i chyba trudno o lepszych przewodników.
"Chcemy zaoferować czytelnikom nasze subiektywne i zakochane spojrzenie na Francję, by wytłumaczyć,...

Jest tu dużo informacji merytorycznych, ale książka oceniona nisko z dwóch powodów: 1. wychodzi z niej snobizm autora, 2. jak można o tak ciekawych miejscach pisać tak nudnym językiem, nie do pojęcia.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich frankofilow i frankofonów!!! Autor w niezwykły sposób przestawia nam "swoją" Francję, miejsca które go urzekły, kuchnię w której się rozsmakował, opowiada o niektórych ceremoniach i licznych powiązaniach Francji z Polską. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przewodnik napisany jest przepiękna polszczyzną, rzadko teraz spotkać książki, w...

Od lat jestem zauroczona Francją, jej kulturą czy samym krajobrazem. Odwiedzając pierwszy raz ten zakątek świata wiedziałam, że będę chciała wrócić tam jeszcze nie raz i poznać poszczególne rejony. Oczywiście z wielką chęcią sięgam po wszystkie książki związane właśnie z tym krajem, więc nie mogłam przejść obojętnie wobec tego przewodnika.

Tomasz Orłowski przez wiele lat...

Jeszcze w trakcie czytania tej książki złapałem za mapę i zacząłem planować kolejną wycieczkę do Francji. Po lekturze tego przewodnika zdałem sobie sprawę ile smaczków jest jeszcze do odkrycia w tym kraju.

Ciekawie napisana książka, autor przez wiele lat był ambasadorem naszego kraju we Francji, więc jego obserwacje i spostrzeżenia są wnikliwe. Prowadzi nas przez Francję oczami zakochanego w niej człowieka.

• Francja
  • Chcę w prezencie
  • Podróże
  • Polish
  • Reportaż
  • Gentleman & Mózg - posiadam

Dodaj cytat z książki Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille