Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille

Tomasz Orłowski Wydawnictwo: Rebis Seria: X-Varia turystyka, mapy, atlasy
Rebis
Turystyka Francja Kulinaria Kuchnia Francuska
turystyka, mapy, atlasy
X-Varia
Turystyka Francja Kulinaria Kuchnia Francuska

Jest tu dużo informacji merytorycznych, ale książka oceniona nisko z dwóch powodów: 1. wychodzi z niej snobizm autora, 2. jak można o tak ciekawych miejscach pisać tak nudnym językiem, nie do pojęcia.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich frankofilow i frankofonów!!! Autor w niezwykły sposób przestawia nam "swoją" Francję, miejsca które go urzekły, kuchnię w której się rozsmakował, opowiada o niektórych ceremoniach i licznych powiązaniach Francji z Polską. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przewodnik napisany jest przepiękna polszczyzną, rzadko teraz spotkać książki, w...

Od lat jestem zauroczona Francją, jej kulturą czy samym krajobrazem. Odwiedzając pierwszy raz ten zakątek świata wiedziałam, że będę chciała wrócić tam jeszcze nie raz i poznać poszczególne rejony. Oczywiście z wielką chęcią sięgam po wszystkie książki związane właśnie z tym krajem, więc nie mogłam przejść obojętnie wobec tego przewodnika.

Tomasz Orłowski przez wiele lat...

Jeszcze w trakcie czytania tej książki złapałem za mapę i zacząłem planować kolejną wycieczkę do Francji. Po lekturze tego przewodnika zdałem sobie sprawę ile smaczków jest jeszcze do odkrycia w tym kraju.

Ciekawie napisana książka, autor przez wiele lat był ambasadorem naszego kraju we Francji, więc jego obserwacje i spostrzeżenia są wnikliwe. Prowadzi nas przez Francję oczami zakochanego w niej człowieka.

• Francja
  • Chcę w prezencie