Archiprzewodnik po Europie

turystyka, mapy, atlasy
Pascal
2021-01-07
2021-01-07

" Wędrówka przez najbardziej konceptualne i odważne budynki europejskie ostatnich kilku dekad.
Każdemu obiektowi towarzyszy żywa dyskusja autorów - architekta Roberta Koniecznego i krytyka Tomasza Malkowskiego "
Tyle blurb.
Kościoły , stadiony , muzea , sale koncertowe , hale targowe , budynki mieszkalne , winnice i winiarnie , remizy , galerie sztuki. Wybór to pewnego...

Stal. Drewno. Beton. Szkło. Materiały znane, stosowane, a jednak nieoczekiwanie ich połączenie może stanowić symbol odwagi i nowatorstwa. Być znakiem współczesności. Sprawczości i dialogu na wielu płaszczyznach.
Kto z Was nie chciałby smakować łososia pięć metrów pod poziomem morza w podwodnej restauracji? Wpatrywać się w ostre skały, siedząc na wielkiej drewnianej ławce,...

Najlepsza europejska architektura ostatnich lat w jednym albumie. Bardzo dobry pomysł opowiadania o budynkach w formie rozmowy polskiego star-chitekta Roberta Koniecznego z krytykiem architektury. Lektura nielekka - prawie 1,5 kg książki w twardej oprawie ;-) Baaaardzo duży minus za korektę i część zdjęć o fatalnej rozdzielczości.

Ciekawe zestawienie najbardziej inspirujących budynków w Europie z syntetycznym komentarzem autorów. Jedyny mankament to zbyt mało i zbyt małe zdjęcia - chciałoby się pooglądać więcej.

• Architektura
  • 2021