Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 50.97 zł

Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie

Judith Orloff Wydawnictwo: Laurum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Emotional freedom. Liberate yourself from negative emotions and transform your life
2020-01-24
2012-01-01
Laurum
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2020-01-24

Książka dla mnie bardzo ważna. Poradnik, który pojawił się gdy wołałam SOS. Dzięki tej książce mogłam uporządkować myśli, nauczyć się że nasz emocjonalny dobrostan nie zależy tylko od nas samych. Książka nauczyła mnie by kierować się nie tylko rozumem ale ufać swojej intuicji i doceniać sygnały pochodzące od podświadomości. To pozycja dla poszukujących a nie sceptyków.

Zaczyna się obiecująco ale niestety. Treść nie wnosi prawie nic nowego, autorka opisuje sporo przykładów ale nie dochodzi na ich przykładzie do żadnych wniosków. Odchodzi od głównego tematu. Zawiodłam się tą pozycją mocno.

Długo to trwało, ale w końcu przebrnąłem przez tą książkę. Prawdę mówiąc nie przypadła mi ona do gustu. Autorka napisała ją bardzo emocjonalnie, często powołujące się na przykłady własnych odczuć i przeżyć. Według mnie, jak na poradnik psychologiczny, w książce pojawia się zbyt wiele metafizyki - energii emocjonalnej, przeczuć, analizy snów, itp.
Jeśli szukacie solidnej...

Towarzyszą naszej codzienności. W rodzinie, w pracy, w relacji z napotykanymi ludźmi. Nawet, gdy śpimy, chociaż dzieje się to w sposób nieświadomy. Mowa o emocjach.

Zdajemy sobie sprawę z ich istnienia, jednak często zapominamy jak bardzo determinują nasze życie. Można zaryzykować twierdzenie, że bardziej niż rozumnymi jesteśmy istotami emocjonalnymi. Dlatego warto poznać...

Bardzo dobra.

• Psychologia