Empatia. Poradnik dla wrażliwych

empatia etyka moralność wrażliwość współczucie
The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People
filozofia, etyka
empatia etyka moralność wrażliwość współczucie

Książki nie polecam i uzasadnię Państwu dlaczego. W kwestii zdrowia psychicznego jestem zdania, że powinniśmy się opierać na nauce i na badaniach. Autorka - psychiatra kliniczny od kilkudziesięciu lat prowadzi własną praktykę psychologiczną i nie stroni od praktyk niepowiązanych z nauką, konkretnie z ezoteryką. Jak czytam w informacjach na jej temat znalezionych na...

Autorka stawia jasną granicę między byciem empatycznym a byciem empatą. Tłumaczy jak to jest wchłaniać cudze emocje, energie czy czuć się źle/dobrze ze względu na różne inne zjawiska. Przedstawia nam empatów jako cudownych wrażliwych ludzi, których niektórzy wyzywają od „mięczaków” lub mówią żeby „mieli grubszą skórę”. Jednak pomimo tego posiadają oni dobrą intuicje i są...

„Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Dla tych, co za dużo myślą i czują” autorstwa Judith Orloff

Judith Orloff, autorka dzisiaj recenzowanej książki jest lekarką a za sobą ma czternaście lat studiów medycznych na USC i UCLA. Z racji tego, że jest osobą empatyczną przez te wszystkie lata wyspecjalizowała się w leczeniu osób takich jak ona – wysoko wrażliwych.

Nasza wrodzona...

Czym jest empatia? Z definicji to cierpienie (gr. empátheia). Wiem ze może być dla nas dziwne. Wydawać by się mogło, w potocznym rozumieniu, że empatia i wrażliwość to jest ten sam stan, ten sam rodzaj odczuwania. Nic bardziej mylnego. Empatia jest stanem głębszym od nadwrażliwości. Jest to zdolność odczuwania emocji, bólu i cierpienia innych osób nas otaczających. ...

Podobnie jak Jak mniej myśleć tytuł pomógł mi zrozumieć część aspektów swojej tożsamości. Ciekawie opisuje kontakty między mniej wrażliwymi i jak podejść do osób bardzo empatycznych.
Jest jeden aspekt, który w moich oczach nietypowo się czyta, a mianowicie duchowe czy podejście do naturalnych kontaktów z własnym ciałem (jeśli się nie mylę, coś w stylu Buddyzmu).

Kolejny...

• 02. Epub?