Sztuka skutecznego porozumiewania się

Martha DavisPatrick Fanning Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Messages. Communication skills book
2021-01-01
2007-01-01
Agata Błaż, Patrycja Pacyniak
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
komunikacja psychologia socjologia konflikt negocjacje aktywne słuchanie dialog rozmowa
Messages. Communication skills book
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2021-01-01
Agata Błaż, Patrycja Pacyniak

Okładka książki Jak usprawnić komunikatywność. Trening Martha Davis, Patrick Fanning, Kim Paleg
6,0
Jak usprawnić ... Martha Davis, Patri...
Okładka książki Jak zwiększyć wydajność pamięci i umysłu? Trening Martha Davis, Patrick Fanning, Kim Paleg
6,0
Jak zwiększyć ... Martha Davis, Patri...

Skuteczna komunikacja = klucz do sukcesu.

Miewacie wrażenie, że nie potraficie się z kimś dogadać? Wrażenie, że między Wami, a kimś innym jest jakaś bariera, która nie pozwala się wzajemnie zrozumieć? Nie potraficie artykułować swoich myśli, przekazywać innym swoich oczekiwań (lub doświadczacie czegoś takiego patrząc w drugą stronę)? Jeśli tak, to niniejsza książka może...

Bardzo szerokie spektrum poruszanych tematów, myślę że na początek jak najbardziej odpowiednia. Daje zarówno zarys wszystkich tematów związanych z otwartą komunikacją na poziomie ogólnym, życia zawodowego, prywatnego, małych grup i relacji jeden na jeden. Zawiera ćwiczenia które pozawalają zrozumieć i przećwiczyć na podstawowym poziomie.

Ciekawy zbiór wskazówek dotyczących prowadzenia konwersacji. Książka obfita jest we wszelakiego rodzaju ćwiczenia, które zachęcają do pracy nad samoudoskonalaniem się. Myślę, że ta pozycja dogłebnie wyczerpuje moje oczekiwania co do znajomości sekretów prowadzenia dyskusji. Polecam introwertycznej części społeczności ;)

To jedna z tych książek do których się wraca. Znajomość jezyka nie gwarantuje skutecznego przekazywania naszych mysli, uczuć i obserwacji. Autor zwraca uwage na pułapki, które doprowadzają do nieporozumień.

Warto!

Dużo ćwiczeń. bardzo pomaga w poprawieniu relacji.

Bariery utrudniające uważne słuchanie:
6 Skojarzenia.
7 Utożsamianie się.
8 Udzielanie rad.
9 Sprzeciwianie się.
10. Przekonywanie o swojej racji.
11 Zmiana tonu.
12 Zjednywanie.

Książka przeznaczona głownie dla zainteresowanych coachingiem. Pomaga w samorozwoju.

• Psychologia
  • Komunikacja