Boski znak

Patronat LC
Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Adam Berg (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
9788366195639
Skarpa Warszawska
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja podstęp strach tajemnica thriller zemsta zło
Adam Berg (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
9788366195639

Adam Berg powraca w wielkim stylu i z kłopotami na karku! Redaktor Berg zostaje wynajęty przez grupę miliarderów, aby odnaleźć ukryte w czasie wojny skarby na zamku Czocha. Mężczyzna zgadza się bez wahania. Niestety dziennikarskie śledztwo, które miało być zarazem interesującą przygodą, staje się niebezpieczną grą. Okazuje się, że nie tylko Berg szuka drogocennych skarbów....

Wyjątkowo wciągające czytadło, trudno się oderwać. Pan Bochus po raz wtóry przywraca mi wiarę w książkę kryminalną, napisaną przez rodzimego autora, przy której można się nie tylko znakomicie rozerwać, ale także dowiedzieć czegoś nowego. Równie dobra jak wcześniejsza Lista Lucyfera - czekam na ciąg dalszy.

Chcemy, żeby pan dla nas coś odnalazł. Coś bardzo cennego, co jest ukryte tak dobrze, że nikt tego nie odnalazł od siedemdziesięciu pięciu lat.
Adam Berg, dziennikarz, pasjonat sztuki i historii dostaje od tajemniczych zleceniodawców intrygujące zlecenie. Ma odnaleźć skarb, którego ślady giną w Zamku Czocha. Po piętach depczą mu naziści, motywy zleceniodawców są niejasne, a...

Finezyjna, spójna fabularnie i bardzo sugestywna książka. To zdecydowanie coś więcej niż tylko udane czytadło z elementami sensacji i historią w tle. Pan Bochus ma swój własny język i rozpoznawalny styl, dzięki czemu jego powieści mają w sobie nie tylko wdzięk bestsellera, ale także pewną psychologiczną głębię. Książka kompletna, z precyzyjnie przemyślaną intrygą...

"To, co wyglądało początkowo na romantyczną przygodę w stylu Indiany Jonesa, przeistoczyło się niepostrzeżenie w brutalną grę, w której nikt nie był tym, za kogo się podawał".

Znany z "Listy Lucyfera" redaktor Adam Berg, na zlecenie bogatych polskich przedsiębiorców, podejmuje próbę odnalezienia skarbów ukrytych na zamku Czocha w czasie drugiej wojny światowej. Tropem...

Podobała mi się. Polecam

Ależ to było dobre! Wszystko w sam punkt: sensacja, historia, romans. A Adam Berg to od tej pory mój ulubiony dziennikarz (literacki).

Nazwisko autora to dla mnie gwarancja wysokiej jakości. Można brać jego książki w ciemno. Boski znak jest dla mnie jeszcze lepszy niż Lista Lucyfera. Pisarz jak zwykle błyskotliwie powiązuje wątki fikcyjne z historycznymi, ma dar plastycznego obrazowania i stopniowania emocji - ale dochodzi egzotyczna sceneria, no niesamowity zamek Czocha. Plus za samo umieszczenie tego...

"Boski znak" Krzysztof Bochus
To już drugi tom serii z Adamem Bergiem, wnuczkiem Christiana Abella (oddzielna seria, która skradła moje serce). Pierwsza część "Lucyfer" niezbyt przypadła mi do gustu. Muszę powiedzieć,że ten tom czyta się dużo przyjemniej. Mimo,że Adam znowu wikła się w mnóstwo przygód, z których wychodzi obronną ręką niczym MacGiver ;)
Adam Berg dostaje...

Pan Krzysztof postarał się. Naprawdę zaskakujące zwroty akcji. Czekam na następny tom :)

• 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2020
  • E-book
  • Ebook
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Boski znak