Intruz

Okładka książki Intruz Marek Stelar
Okładka książki Intruz
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Filia
2020-03-11
2020-03-11
9788381950633
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo służby specjalne szantaż tajemnica tajna misja tajny wywiad thriller thriller szpiegowski

To już 11 książka Marka Stelara przeczytana i odstawiona na półkę. Motywacje do przeczytania dał mój ulubiony pisarz "szpiegowski" Vicent Severski i jego dobra recenzja.
Marek Stelar mistrz kryminału, tym razem zabrał się za powieść szpiegowską.
Temat bardzo aktualny, kret, szpieg na najwyższych szczytach władzy, chiński wywiad zainteresowany zdobyciem technologii grafenu.
Wielu podejrzanych, wiele ciekawych miejsc.
Świetnie się czyta, ale zakończenie fatalne.
W pół słowa przerwana książka (jeśli tak się dzieje w serialu, to zabieramy się za następny odcinek i się wszystko wyjaśnia)
Minęło 4 lata od wydania Intruza i nie powstał następny tom, a na końcu powieści jest - "koniec pierwszego tomu".
Czuje się oszukany

Marek Stelar mistrz kryminału, tym razem zabrał się za powieść szpiegowską.

Książka o szpiegach - nie wiadomo kto jest kim, kto kłamie a kto mówi prawdę - tak typowo
Jedyny minus - tekst na ostatniej stronie - KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ. MASAKRA.!!!😱
Mimo wszystko POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Mimo wszystko POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka o szpiegowsko - kryminalnym profilu. Spójna fabuła i staranny styl autora - jak zawsze. Warto!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Może ktoś mi rozjaśni i piwie o co chodzi i o kogo chodziło w ostatnim zdaniu....Osłaniając rękami twarz pomyślałem nagle o Laurze i właśnie wtedy uświadomiłem sobię kiedy i gdzie rozmawiałem z człowiekiem który wysłał mnie prosto w objęcia śmierci

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Główni bohaterowie są bardzo realistyczni, czytając książkę można by powiedzieć że tak naprawdę moglibyśmy ich minąć na ulicy, czy w sklepie. Czytając książkę, mamy wrażenie że cała akcja tak naprawdę rozwija się gdzieś wokół naszej osoby.

Akcja rozkręcała się w swoim tempie, Ale dzięki temu tak naprawdę całość książki trzymała w nim napięciu i z zaciekawieniem czekaliśmy na finish.
To co mi się bardzo w książce podobało to fakt że fabuła nie zdradzała już na samym początku co tak naprawdę może się wydarzyć, dopracowane zagadki i intrygi, dzięki którym czytelnik tak naprawdę nie chciał oderwać się od książki.

Mamy smutnych panów, służby specjalne, tajemnicze projekty, idealna powieść szpiegowska, ale tez dlugie dialogi i ciekawe rozmowy- No i co najważniejsze, kolokwialnie mówiąc wszystko trzymało się kupy. Zapomniałabym- ten finish o którym pisalam- i dzięki temu dowiedziałam się że jest to pierwszy tom i muszę sięgnąć po nastepny🤣

Podsumowując, ocena książki zależy od gustu czytelnika, ale jej temat i forma wydaje się być atrakcyjna. Polecam 😉

Tylko, że to część 1 a kolejna się jeszcze nie napisała

Tylko, że to część 1 a kolejna się jeszcze nie napisała

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna sensacyjno -szpiegowska książka. Super akcje i dużo się dzieje. Jestem ciekawa jak potoczą się losy bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest zła, może nie powala szybkością akcji, ale czyta się dobrze. Tylko kiedy wreszcie naprawdę zaczyna się coś dziać, książka się kończy, a w zasadzie jej pierwsza część. Pozostaje czekać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dwaj bracia -blizniacy dwujajowi Adrian i Kamil tracą w dzieciństwie ojca, agenta służb specjalnych. Kamil, starszy o 2 minuty buntuje sie, nie wierzy w śmierć ojca, tym bardziej,że inni funkcjonariusze nie pozwolili mu pożegnac sie z ojcem leżacym w trumnie. Adrian, z natury introwertyk, wszystki tłamsi w sobie. Po smierci matki drogi obu braci rozchodzą sie na dobre. Adrian zostaje w rodzinnym Szczecinie, kończy studia prawnicze i podejmuje mało efektowna pracę w urzedzie miasta, brat jest nieobecny w jego zyciu. Jednak pewnego dnia poprzez ksiązke z biblioteki Kamil nawiazuje z nim kontakt, a potem odnajdują go i zabieraja do ośrodka szkoleniowefo ABW funkcjonariusze Agencji. Adrian ma im pomóc w dotarciu do Kamila, który jest oskarzony o zamordowanie naukowca pracujacego nad grafenem i wykradzenie ściśle tajnych i -zdawałoby sie - ściśle strzeżonych dysków z zapisem wyników badań. Produkcja grafenu, majacego zastosowanie w najnowoczesniejszych technologiach jest przedmiotem zainteresowania wielu służb wywiadowczych, na czele z chińską. I w ten sposób Adrian, żyjący zawsze w cieniu swojego przebojowego brata-blizniaka, cichy i spokojny, zostaje rzucony w oko cyklonu - na pole walki miedzy wywiadami. Chcąc oczyścić imię brata wraz z przydzielonym mu funkcjonariuszem , wyrusza śladem wskazówek podsuwanych mu przez Kamila. Adrian, początkowo zagubiony i bardzo nieufny, zaczyna wciagac się w pracę operacyjna i wykazuje ku temu pewne predyspozyje, choc wcześniej oceniono go bardzo krytycznie. Powieść, na której druga część czekam z utesknieniem, daleka jest od historii z udziałem Bonda czy innych tego typu opowieści. Autor skupił sie bardziej na pokazaniu tej mniej efektownej, ale równie ważnej - a może nawet ważniejszej - stronie pracy agenta wywiadu czyli analizowaniu faktów, obserwowaniu podejrzanych o bycie agentami albo informatorami obcych służb, szukaniu powiązań czyli całej żmudnej, ale niezbednej pracy analitycznej. Na koniec apel - panie Marku! Gdzie jest Kamil? Grono wielbicieli czeka z niecierpliwoscia na dalszy ciąg.

Książka trzyma w napięciu i bardzo lubię fakt, że nadal nie wiem kto jest dobry a kto zły. Jestem w stanie uwierzyć w machlojki chińskie i przez to powieść zyskuje. Żal mi Arka, oby jego postać zyskała w czasie. Tylko pytanie czy dowiemy się w ogóle czegokolwiek. Minęły 4 lata od publikacji Intruza a kontynuacji nadal nie widać. A zdecydowanie chcę wiedzieć co będzie dalej...

Marek Stelar Intruz Zobacz więcej