rozwiń zwiń

Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Okładka książki Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Federica Bosco Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć poradniki
poradniki
Jak łatwiej żyć
Feeria
2019-01-01
2019-01-01

Ta książka jest napisana przez osobę hiperwrażliwą, dużo tam o tym, jak taka osoba się czuje w różnych sytuacjach, jak się zachowuje, co w niej się dzieje. Ale też o tym, jak inni reagują na jej reakcje, można wreszcie zrozumieć dzięki temu niektóre zachowania, których czasem nie rozumiemy albo uważamy za przesadzone, szufladkujemy w niewłaściwą szufladkę.

Są też porady dla takich osób, jak sobie radzić ze sobą, jak w rozmaitych sytuacjach, czego unikać.

Dla mnie bardzo ważne jest, dzięki komu na jakąś książkę trafiłam, kto mi ją polecił, albo od kogo się przypadkiem o niej dowiedziałam.

Dlatego też chcę napisać, że zobaczyłam ją na profilu facebookowym u mojej wspaniałej polonistki z liceum, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Tytuł mnie w mgnieniu oka zainteresował, rekomendacja p. profesor oczywiście też. Dlatego szybko ją kupiłam i, odkładając wszystko inne, czytałam kiedy się da. Naprawdę wiele dla mnie odkrywa, trochę wyjaśnia, niektóre domysły potwierdza, niektórym zaprzecza.
Na pewno warto do niej zajrzeć ze zdrowym podejściem oraz dystansem, bo nic nie jest czarne ani białe tylko i mogą nas lub bliskich dotyczyć tylko niektóre zachowania, czy cechy.

A tu kilka słów więcej we wpisie na moim blogu

Są też porady...

Na półkach: , , , , ,

Jakiś czas temu usłyszałam pojęcie hiperwrażliwość i się nim zainteresowałam. I prawdę mówiąc, zupełnie nie byłam przygotowana na to, co dostanę. Miałam jakieś nikłe podejrzenie, że to stwierdzenie może się tyczyć mnie, lecz nie spodziewałam się, że aż w takim stopniu. Długo zbierałam się do przeczytania tej książki. Musiałam na początku przywyknąć do myśli, że jestem osobą hiperwrażliwą.
Zaskoczyło mnie też to, że w momencie kiedy autorka przytaczała jakieś wydarzenia z życia, ja widziałam w nich analogie do tego, co miało miejsce u mnie w życiu.
Ta książka zdecydowanie otworzyła mi oczy i pokazała, że tak naprawdę nie jest tak źle jak myślałam na samym początku. Dodatkowo, uważam że nie jest to książka przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób z tą przypadłością. Wydaje mi się, że każdy kto ma styczność z osobą wysokowrażliwą powinien przeczytać tę książkę, ponieważ opisuje ona w bardzo dobry sposób jak funkcjonują takie osoby. Myślę, że wytłumaczenie całej sytuacji na własną rękę nie byłoby tak proste. Mogę się też mylić w tej kwestii, bo jako że to mnie dotyka ten problem, to może mi się tylko wydawać, że jest to bardzo dobrze opisane.
Jednak mimo wszystko bardzo polecam tą pozycję każdemu.

Napisze tak. Takie ksiazki trzeba lubiec czytac, jestem WWO, ale do mnie takie ksiazki w ogole nie przemawiaja, pod tym wzgledem, ze mysle o milionie innych rzeczy zamiast sie skupic na czytaniu : D

Jest to pierwsza książka o tej tematyce, którą zdecydowałam się przeczytać. Generalnie nie lubię porad gdyż one są zbyt ogólne i czasami powtarzane w innych poradnikowych pozycjach. Jednak dla mnie bardzo ciekawie napisana, zwłaszcza opisy w jaki sposób się zachowują takie wrażliwe osoby, otwarło mi to trochę oczy na zachowania własne i innych.

Książka według mnie jest genialna. Myślałam, że mam problem z komunikacją z ludźmi, a dzięki tej książce uświadomiłam sobie, że po prostu patrzę na świat z innej perspektywy niż większość ludzi i przede wszystkim zaczęłam bardziej rozumieć siebie. Polecam

Bardzo spodobało mi się przedstawienie perspektywy osoby mającej codzienną styczność z osobą wrażliwą. W mojej opini dużym minusem są porady autorki, które dla mnie były oklepane lub wcześniej już znane.

Mam mieszane uczucia ci do tej pozycji. To takie trochę streszczenie wszystkich innych książek w tej tematyce, pomieszane z własnymi przeżyciami autorki. Niby streszczenie to fajna forma zebrania wiadomości „do kupy”, ale z drugiej strony jak ktoś jest nadwydajny, powinien przeczytać wszystkie pozycje z listy na końcu książki.

fajnie napisana, ale dla mnie trochę za mało. 6,5

fajnie napisana, ale dla mnie trochę za mało. 6,5

Książka, pomimo, że polecona, dla mnie okazała się. Stratą czasu i pieniędzy, pomimo, że nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań. Napisana przez osobę zmagającą się z nadwrażliwością, a więc nie profesjonalistę. Bliżej końca znajdują się dobre rady:)

Sama nie wiem, co sądzić o tej książce. Mam wiele znaczników, jest naprawdę dużo zdań, które są ciekawe i trafne, ale też jest bardzo dużo momentów, w których autorka generalizuje opierając się na własnych doświadczeniach, co jest momentami denerwujące.
Brakuje mi przypisów i bardziej rozwiniętych momentów odnoszących się do badań. Są wspominane, ale bardzo pobieżnie.
W pewnym momencie jeszcze przed częścią poradnikową, zaczęłam już omijać fragmenty, byle by skończyć. A sama część poradnikowa niezbyt interesująca, raczej zwyczajna.
Ocena w górę za uroczego jeża na okładce :3

W...