Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Federica Bosco Wydawnictwo: Feeria Young poradniki
Natalia Mętrak-Ruda
Feeria Young
poradniki
Natalia Mętrak-Ruda

Spodziewałam się poradnika, a książka jest raczej opisem przeżyć autorki jako osoby hiperwrażliwej. Czyta się ją dobrze, a na koniec jest też krótki "poradnik przetrwania". Plusem jest niewiele specjalistycznych terminów i lekki styl (nabrałam ochoty na inne książki autorki - powieści)

To jest książka "Dla tych co myślą,że ktoś im coś oryginalnego powie, ale znów dali się nabrać". Ćwicz jogę, jedz zdrowo, wysypiaj się - nawet gdy nie jesteś zbyt wrażliwy. No i celebruj rytuały np.poranne. Brzmi znajomo? Bo to są rady z onetu i Pani! Ale okładka urokliwa (i dlatego ta jedna gwiazdka więcej)

Każdy z wysoką wrażliwością powinien ją przeczytać. Daje wiele do myślenia. Jednakże końcówka nie dotrzymuje tempa i jest zbyta coachingowq, a mniej naukowa.

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Raz ludzie są weseli, raz smutni. Pomyślcie z czym muszą zmagać się osoby wysoko wrażliwe, których humor potrafi się zmienić w ciągu paru sekund. Wystarczy jedno krótkie wspomnienie lub myśl, a cała bańka, którą utworzyli w danym dniu,znika. To jeden z przykładów, czym różnią się takie osoby.
Czasami możemy nawet być nieświadomi, że...

Fajnie pokazuje możliwe schematy nieadaptacyjne i uczy jak zmienić nawykowe metody obrony przed światem. Polecam znerwicowanym cynikom :)

Na półkach: , , , ,

Aż do połowy książka wydaje być się obiecująca, niestety później zamienia się w ,,kołczingowy" żargot.

Już dawno miałam ochotę sięgnąć po tę książkę, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Spójrzcie tylko na okładkę, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Ja też jestem jak ten jeż często chowam się w swoich kolcach i nie każdy ma do nich dostęp. To dla mnie książka numer jeden, do której będę zaglądać często i w chwili słabości. Czytając miałam wrażenie jakby autorka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wartościowa książka. Niby poradnik, ale napisany naprawdę w przystępny sposób, bez zbędnej teorii, może dlatego, że autorka zna temat i sama go doświadcza w codziennym życiu. Polecam wszystkim hiperwrażliwcom i nie tylko :)

Książka w punkt! Szczerze byłam w szoku ile informacji tam zawartych zgadzało się z moją osobą! Moje psychologiczne złoto. Jeśli ktoś chce mnie lepiej poznać i zrozumieć - odsyłam go do tej książki!

Idealna instrukcja obsługi dla introwertyka. Dobra książka. Polecam

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Psychologia
  • 2021
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Mówili, że jestem zbyt wrażliwa