Jak się nie zabić i nie zwariować

Okładka książki Jak się nie zabić i nie zwariować
Justyna Suchanek Wydawnictwo: Burda Media Polska poradniki
poradniki
Burda Media Polska
2020-02-26
2020-02-26
depresja samobójstwo alkoholizm autodestrukcja pomoc

więcej Więcej

Bardzo smutna książka. Pomimo tego, że autorka napisała ją po to, aby pomóc swoim czytelnikom, to mam wrażenie, że smutek w dalszym ciągu przemawia przez jej życie osobiste.

Powinien przeczytać ją każdy, który w swoim życiu widzi tylko ciemne barwy, ale i każdy - kto chciałby nauczyć się, jak pomóc swoim bliskim. Nie wystarczy powiedzieć: "Nie martw się, będzie...

Dziękuję za tę książkę.
Dziękuję za to, że przeczytałam ją dokładnie w tym momencie życia.
Dziękuję za to, że są na tym świecie osoby, które głośno mówią na tak ważne tematy.
Dziękuję za to, że poczułam się mniej samotna we wszystkim, co przytrafia mi się w życiu.
Po prostu dziękuję.

To nie jest książka łatwa. Porusza trudne, ciężkie i często niewygodne tematy. Ale to...

Książka zakwalifikowana jako poradnik, aczkolwiek tym gatunkiem nie jest. Według mnie jest to autobiografia autorki. Opisuje ona całe swoje młode życie. Trudne dzieciństwo z pijącym ojcem, zapracowaną matka i nieobecną siostrą. Okres dorastania, brak zrozumienia, lęki. Poznajemy jej psychikę gdy podcina sobie żyły czy połykała tabletki. Co czuła i co nią kierowało. Wrażenie...

Serio ludzie czytają taki szajs?

Bardzo infantylna. Ale może dzisiaj młodzi ludzie potrzebują takiej infantylnej, "gimnazjalnej" literatury. Jeśli tak, to OK.
Słabe za to jest, że z broszurki, ktoś wycisnął xiążkę. Wielkie marginesy z każdej strony, większe niż zwykle odstępy między wierszami, mnóstwo pustych stron. Wszystko po to by zamaskować prawdę, że to broszurka a nie xiążka.
10 gwiazdek za to, że...

Książka bardzo ciekawa, jednak spodziewałam się po niej czegoś innego. Ogólny zarys biografii autorki całkiem w porządku.

Zacznę tak. Nie lubię poradników. Nie przepadam za biografiami. Nie wiedziałam o istnieniu Justyny przed sięgnięciem po tą książkę.

Jest to zdecydowanie książka, którą trzeba przeczytać. Sukanek rzucając światło dzienne na swoje życie i własne, szczere, najgłębsze przemyślenia może doskonale trawić w punkt myślenia czytelnika.

Depresja, próby samobójcze, choroby...

Cóż ja mogę powiedzieć o tej książce. Jest ona bardzo uczuciowa. Jestem osobą wrażliwą więc, gdy czytam takie książki to bardzo często płaczę.Cała tematyka tej książki bardzo do mnie przemawia. Mogłam tę książkę przeczytać w jeden, może dwa dni, ale musiałam się od niej odrywać, żeby przemyśleć to co przeczytałam. Historie jakie Justyna opowiada w tej książce są dla mnie...

Jest świetna pod każdym względem! Bardzo za nią dziękuję!

Emocjonująca książka o życiu Justyny. Myśle ze każdy z nas ma wachania nastroju, ciężki okres w życiu. Dla tego warto przeczytać i wzmocnić swój charakter.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021
  • 2020