Czując. Rozmowy o emocjach

poradniki
Agora
2019-03-13
2019-03-13
emocje poradnik literatura faktu publicystyka uczucia wywiad

Okładka książki Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska
Ocena 7,7
Dom w butelce.... Agnieszka Jucewicz,...
Okładka książki Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski
Ocena 7,1
Niepewność. Ro... Agnieszka Jucewicz,...

Ważna książka, po którą warto sięgnąć. W przystępny sposób pomaga nam zrozumieć emocje, zarówno nasze, jak i ludzi z naszego otoczenia. Jest to zbiór wywiadów, a każda rozmowa dotyczy innej emocji. Polecam wam ją nawet jeśli nie czytacie książek o tematyce psychologicznej.

Jak nie bać się emocji, nazywać je, pozwalać i m przepłynąć, ale nie pozwalać im na przejęcie kontroli (zwłaszcza tym "złym emocjom" które nie są tak naprawdę złe tylko informują nas o czymś- trzeba się tylko wsłuchać).

⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Uff jak gorąco ale jest leżak ,cień i woda 😁 dużo wody !

Uwielbiam książki o emocjach dlatego padł wybór na tą pozycję Przyznam szczerze ,że rzadko sięgam po polskich autorów jeśli chodzi o ten gatunek literacki ( nie wiem czemu ale tak mam i już xd) Ogromnie byłem ciekaw czego tutaj się dowiem ,gdyż opis oraz spis treści mnie zachęcił do przeczytania

Trochę czuje rozczarowanie 😓 Forma wywiadu z ludźmi mnie nie przekonała ,trochę za bardzo było to chaotyczne często już traciłem wątek o co chodzi Na plus na pewno ilustracje oraz cytaty ,które skłaniają do refleksji .Cóż warto przeczytać zawsze można cos wynieść wiedzy i lepiej zrozumieć swoje emocje Dla mnie najlepszy rozdział o smutki 😁

⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Uff jak gorąco ale jest leżak ,cień i woda 😁 dużo wody !

Trochę...

Bardzo fajna książka, poruszająca wiele kwestii i emocji. Natomiast, czegoś mi w niej jeszcze troszkę brakowało, być może tematy jak dla mnie nie do końca zostały wyczerpane tak jakbym chciała. Mimo to polecam, bo można sobie kilka rzeczy poukładać w głowie i czasem do niej wrócić, jeśli zajdzie taka potrzeba:)

Rozdział o żałobie jest żenujący. Żałoba jest po kimś kto zmarł i nic tego nie zmieni. Dla autorki żałoba jest po utraconej np. pracy. Zazdroszczę autorce że nie doświadczyła prawdziwej żałoby po odejściu kogoś bliskiego. Dobrze że książka pożyczona a nie kupiona bo byłby to wyrzucony pieniądz.

Każdy rozdział to rozmowa o innej emocji z różnymi osobami związanymi z psychologią i psychiatrią. Książka mało mi uświadomiła, głównie to, że różni ludzie różnie mają, nie ma określonych wzorców, wszystko jest względne, każdy przeżywa różne emocje na swój własny sposób. Mnóstwo truizmów, mało konkretnej wiedzy, widać, że psychologia to taka dziedzina, która krąży w kółko, rozważa i mieli różne opcje, ale nie daje odpowiedzi.

Zbiór wywiadów lepszych i gorszych. Warto... dla samych rozmów z Bogdanem de Barbaro.

Bardzo ciekawe, niekiedy poruszające rozmowy o emocjach. Profesjonalne podejście, bez taniego i banalnego pitu pitu.

Na półkach: , , , ,

Wspaniała książka! Przeczytałam ją kilka dni temu, a te rozmowy cały czas siedzą mi w głowie.
Poruszająca, odkrywcza, ciekawa, intrygująca, z momentami wow! Czytałam z ołówkiem w ręku i co chwila zakreślałam cytat, który mnie poruszył.
Polecam ogromnie!!!

Polecam ogromnie!!!

Połowa dłuzuła mi się, nudziła, nie mogłam zrozumieć jak ktokolwiek może ją polecać. Nagle coś się zmieniło, stała się bardzo ciekawa i godna polecenia.