Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Okładka książki Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Christel Petitcollin Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć poradniki
poradniki
Jak łatwiej żyć
Je pense trop
Feeria
2019-04-24
2019-04-24
Krystyna Arustowicz

Jestem przeszczęśliwy, że skusiłem się na tego audiobooka. Otworzył mi on oczy na rzeczy, których przez tyle lat nie rozumiałem . Absolutne 10 na 10, pomimo, że ocena na portalu jest niska. Jest niska, bo z książką zetknęły się osoby normalnie myślące, które nie wiedzą jak to jest mieć szybko przetwarzający procesor. Polecam dla wszystkich nad wydajnych, głęboko myślących, niezrozumianych oraz tych, którzy przez to cierpią i popadają w negatywne stany emocjonalne.
Słuchając książki odnosiłem wrażenie jakby w dużej mierze była o mnie. Rozpoznawałem schematy, które mi się przytrafiały. Dzięki tej lekturze zrozumiałem w końcu dlaczego coś się stało i jak sobie z tym radzić w przyszłości.
Chyba nigdy tego nie napisałem w opinii, ale do tej książki będę wracał co jakiś czas, bo jest dla mnie przełomowa i niesamowicie mocno pokazała mi, że jestem wyjątkowy.

Tragedia. Nie znalazłam odpowiedzi na "jak mniej myśleć". Idealizowanie problemów, brak rozwiązań. No zawiodłam się. W połowie miałam ochotę zostawić.

Jak dotąd najciekawsza pozycja z serii.

Jak dotąd najciekawsza pozycja z serii.

Po wielu pozytywnych opiniach od znajomych postanowiłam sięgnąć po lekturę, natomiast osobiście nie poczułam zachwytu. Podczas czytania dopiero ostatnie 50 stron uznaję za wartościowe, ponieważ dopiero wtedy można wyciągnąć kilka porad do pracy nad swoim poczuciem wartości. Dosyć chaotyczny przebieg. Brak konkretnych podziałów lub pełnego wyjaśnienia natury pochodzenia stanu rzeczy. Hasła „lewopółkulowiec” i „prawopółkulowiec” do mnie nie przemawiają. Brakowało mi rozróżnienia pomiędzy naturą intro- a ekstrawertyczną. Wspaniałe jest jednak u autorki, że chce nieść pomoc i słucha swoich podopiecznych, ciekawa jestem rozmowy na żywo z takim terapeutą. Być może jest to jedna z książek w swoim życiu, które trzeba było po prostu przeczytać, odłożyć na półkę i szukać dalej, więcej.

Męcząca, jednak treściwa. Może być.

Męcząca, jednak treściwa. Może być.

Książka męcząca i chaotyczna. Skusiłam się na ciekawą okładkę, a potem trudno mi było przebrnąć do końca.

Przeczytałem książkę, ale po prostu "nie kupuję" tego co napisała autorka. Brakuje mi tutaj badań naukowych, jakichś dowodów, argumentacji, po prostu wytłumaczenia tego jak autorka doszła do takich a nie innych wniosków. Mam wrażenie jakbym czytał wywód nastolatki, która napisała o czymś książkę bo "tak jej się wydaje". Dodatkowo autorka w kółko pisze o tym samym. Samą treść można skrócić do 50 stron a reszta to jedynie wodolejstwo żeby książką miała odpowiednią ilość stron dla wydawcy. Ogólnie książka słaba i nie polecam.

Książka rewelacyjna ale dla WWO. Otworzyła mi oczy na wiele spraw. Tak jestem WWO i nie jestem sama. Przynosi ukojenie. Pokazuje jakie relacje szkodzą. Jak sobie radzić ze swoją wrażliwością oraz trudnymi ludźmi. Wspaniała. Myślę o kolejnej książce autorki.

Męcząca - autorka w kółko pisze o tym samym, zawiodłam się.

Męcząca - autorka w kółko pisze o tym samym, zawiodłam się.

Niespecjalna. Czasami nużąca i męcząca. Nie tego się spodziewałam po książce kierowanej do osób z "problemem". Niewiele wnosi, można przeczytać ale lepiej sobie po niej nie obiecywać zbyt wiele.

Christel Petitcollin Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Zobacz więcej