Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Okładka książki Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Christel Petitcollin
Christel Petitcollin Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć poradniki
poradniki
Jak łatwiej żyć
Je pense trop
Feeria
2019-04-24
2019-04-24
Krystyna Arustowicz

Opis tej książki jest bardzo mylący ponieważ sugeruje, że jest (prawie) dla każdego. Opisane tam przypadki są jednak dość ekstremalne. Bynajmniej, ja nie odnalazłam tam niczego dla siebie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest poradnikiem, który w przystępny sposób tłumaczy problem nadwydajnosci oraz pomaga go zrozumieć. Przydatna dla osób, których problem ten dotyczy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy wydaje Ci się czasem, że za dużo myślisz? Czy zadawałeś sobie kiedyś jedno z następujących pytań: Czy jestem zakręcony? Czemu coś się stale kłębi w mojej głowie? A może jestem z innej planety? Czemu jestem nierozumiany? Dlaczego nie umiem znaleźć sobie miejsca? Jeśli tak, to książka idealna dla Ciebie. Nie tylko pomoże Ci zrozumieć samego siebie ale da Ci jeszcze narzędzia do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie. To dzięki niej Twoja samoocena może się poprawić i na nowo będziesz mógł poczuć się wyjątkowy i potrzebny i i zrozumieć, że jak najbardziej jesteś normalny.

Byłam bardzo ciekawa tej książki dlatego ją przeczytałam. Choć jest to książka dedykowa mi i mojemu nieustannemu myśleniu to jednak nie znalazłam w tej książce jakiegoś głębszego ukojenia. Przez większość książki za bardzo nie wiedziałam o czym czytam, przypadki pacjentów bardzo skrajne i aż zaczęłam powątpiewać czy ta książka jest aby dla mnie. Finalnie uważam, że końcówka książki a dokładniej rozdział 4, który niejako pomaga ludziom nadwydajnym myślowo, ratuje te książkę i uważam ją za dość pomocną.

Niezły syf

W dodatku zamyka głowę na zmiany.

Niezły syf

W dodatku zamyka głowę na zmiany.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dość ciekawa książka, parę ciekawych teorii, ale nie było żadnego efektu wow. Z częścią elementów można się utożsamić, uświadomić w sobie pewne schematy i zachowania. Ale lektura tej książki niestety nie pomogła mi w tym aby mniej myśleć, a szkoda :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wyrazy szacunku dla działu PR i marketingu, za wypromowanie książki o niczym !

Wyrazy szacunku dla działu PR i marketingu, za wypromowanie książki o niczym !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dowiedziałam się prawie niczego w sumie. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak mniej myśleć, to nie z tej książki niestety. Chociaż okładka ładna :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jako overthinker z ogromną chęcią sięgnęłam po ten tytuł. Czytało się go względnie dobrze, jednak dobrnięcie do końca zajęło mi bardzo dużo czasu. Mnogość słów i formułowań specjalistycznych w książce, która ma pomóc „mniej myśleć” wydaje mi się złym zabiegiem, chociaż w pełni rozumiem postępowanie autora. Niemniej jednak sama książka dała mi dużo do myślenia, lecz czy sięgnęłabym po nią jeszcze raz? Raczej nie

XYZ 🧐

Książka, która ma uchodzić za pseudonaukową, a to zwykły bełkot i zbiór głupotek. Co tytuł ma wspólnego z treścią? Nie mam pojęcia.. Nie czytałam w życiu gorszego poradnika.

• Psychologia
  • Poradniki

Christel Petitcollin Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Zobacz więcej