Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Christel Petitcollin Wydawnictwo: Feeria poradniki
Je pense trop
Krystyna Arustowicz
Feeria
Je pense trop
poradniki
Krystyna Arustowicz

Z trudem dobrnęłam do końca. Styl autorki kompletnie nie przypadł mi do gustu. Informacje koszmarnie ogólnikowe, brak konkretów. Ta książka nie łączy więc dla mnie obu składowych "dobrej książki" - bo ani się jej przyjemnie nie czyta, ani nie dostarcza użytecznej czy ciekawej wiedzy. Zastanawiam się skąd popularność tej pozycji. Zakładam, że przez przykuwający uwagę tytuł,...

Choć książka napisana jest przystępnie i dość obszernie omawia temat nadwydajności mentalnejm to niestety nie dostałam zbyt wielu odpowiedzi na pytanie, które stawia tytuł.

Dobra książka. Na prawdę dobra choć nie podaje wszystkiego na tacy i trzeba trochę się zastanowić nad jej treścią. Nie dla ludzi "normalnie" myślących. Nie zrozumieją.

Książka beznadziejna ogółem. Sporo generalizacji, danych pseudonaukowych bez poparcia żadnymi badaniami, dowodów anegdotycznych, nadinterpretacji oraz generalizacji tak ogromnej, zakrawającej o stwierdzenie podsumowujące ludzkość pt. "ludzie dzielą się na dwa typy". Nie polecam nikomu!!

Paraliż analityczny, overthinking, głowa w chmurach czy paranoja to najpopularniejsze, mające różnoraki balast emocjonalny określenia narastającego problemu szumu informacyjnego, coraz bardziej, a zarazem coraz mniej widocznego w naszych głowach. Produktem naszego otoczenia, wysyłającego miliony informacji są wysokoprężne umysły, których z kolei produktem są duże ilości...

Książka z rozwoju osobistego, pełna życiowych porad, mówi także o funkcjach prawej i lewej półkuli mózgu, to także wyczerpująca wiedza o ludziach nadzwyczajnych mentalnie, książka uczy także asertywności w życiu i czerpaniu radości z życia.

Polecam każdej osobie, która zastanawia się, dlaczego jego/jej mózg ciągle zasuwa na wysokich obrotach.
Jeżeli należysz do tych 20-30% ludzi, to na zachętę jedno zdanie, które może być dla ciebie haczykiem:
Twój Mózg można porównać do bolidu formuły jeden, jeżeli się nie nauczysz go prowadzić, to się rozbijesz.
Ktoś tu w reckach wspomniał poruszony temat homeopatii,...

Super lekka do czytania książka. Nawet taki laik jak ja zrozumie, o co chodzi. Książka nie dotyczy mnie w 100%, ale przyjemnie się ją czytało. Zawsze to coś innego niż książki, po które przeważnie sięgam.

Homeopatia jest bardzo silnym lekiem? Przed jej stosowaniem należy się skonsultować ze "swoim homeopatą"? Skuteczniejsza i zdrowsza od antydepresantów? Ta książka to stek bzdur, miałam wrażenie, że jest napisana przez kołczynie, która zamiast zrobić post na Instagramie na temat w którym nie ma nic mądrego do powiedzenia wydała książkę.

Zmęczyłam tę książkę, ale cały czas zastanawiałam się czy jej nie odłożyć. Bardzo dużo fachowych terminów, a nie porad pisanych dla ludzi z problemami, które chcą rozwiązać dzięki tej książce. Szkoda czasu na nią.

Dyskusje

• 2020
  • Psychologia
  • Poradniki
  • 2019

Christel Petitcollin Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Zobacz więcej