Chór zapomnianych głosów

Okładka książki Chór zapomnianych głosów
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Chór zapomnianych głosów (tom 1)
Czwarta Strona
2019-11-27
2014-12-10
literatura polska sci-fi kosmos misja kosmiczna obcy fantastyka fantastyka naukowa astrochemik naukowiec kriostaza literatura współczesna

Oficjalne recenzje i

Tajemnice wszechświata

Link do recenzji

496 70 382

Książka bardzo Ciekawa ,choć od początku miałem przeczucie co do jednego z antagonistów,momentami przewidywalna ale świetnie wciągnęła i udało się skończyć w dwa dni co świadczy ,że przy dłuższym posiedzeniu nie nudziła .

Mocnym atutem lektury są dialogi oraz uderzające plot twisty niczym ciosy Rocky'ego Balboy. Czyta się dość ciężko ze względu na zagraniczne imiona bohaterów, przez połowę lektury zbyt dużo czasu zajmowało mi skupianie się nad tym, kto jest kim. Momentalnie oniryczne obrazy przekazywane przez autora utrudniały odbiór i czuć było, że są trochę przesilone. Bohaterowie mimo swojej kosmicznej natury i odległości we wszechświecie są mocno "ziemscy" i bardzo łatwo wzbudził we mnie sympatię. "Wędka" zarzucona na końcu lektury mocno na mnie podziałała i mam nadzieję, ze niedługo będzie mi dane przeczytać kolejne losy bohaterów Kennedyego.

W czytaniu sci-fi nie mam dużego doświadczenia, w oglądaniu też nie, choć klasyki tematu raczej znam.
Nie mogę ocenić tej książki obiektywnie. Podobała mi się i trochę mnie skołowała. To w sumie mieszanina gatunków, trochę kryminał, sci-fi i na koniec "post apo".
To wieloskładnikowa kosmiczna zupa!
Ma w sobie coś:
-ze świata dysku - Terry'ego Pratchetta,
- coś ze starożytnego Rzymu (tego naszego ziemskiego)
- z serii Obcy (tylko Ripley brakuje :))
- coś z Doctora Who (wielkie COŚ z dr. WHO)
- coś ze Star Trecka,
i nawet Resident Evil
Pochłonęłam tę kosmiczną zupę w ok 10h i ...smakowała mi.
Książka nie ma pretensji do poważnych rozważań o innych bytach, czy miejscu człowieka we Wszechświecie. Jest niezłą rozrywką i tyle wystarczy... choć wizja ludzkości jest lekko przerażająca. Osobny plus za uniwersalny język, fajny pomysł.

To wieloskładnikowa kosmiczna zupa!
Ma w sobie coś:
-ze świata dysku - Terry'ego Pratchetta,
- coś ze...

Mroza czytałem tylko jedną część o tej wulgarnej,słynnej już Chyłce. Nie podobało mi się, właśnie przez ordynarną Chyłkę. Ale że jestem fanem sci-fi postanowiłem spróbować. I nie zawiodłem się, bardzo dobre sci-fi 👏🏻

Była to pierwsza książka Remigiusza Mroza jaką w życiu przeczytałam. I od razu się zakochałam. Dzięki niej mam mnóstwo pytań do naukowców na temat kosmosu;) Chciałabym nawet się spotkać z panem Remigiuszem, żeby mu podziękować osobiście za te cudowne książki. Remigiusz pisze najzacniejsze książki, w bardzo dobrym stylu i idealnie dobranym językiem. Z jajem, ale daje do myślenia. Rah-ma-dul.

Wciągająca opowieść SF. Świetne postacie. Przeczytanie książki zajęło mi dwa dni. Rzadko która książka mnie tak wciąga. Polecam!

Rewelacja! Nie spodziewałem się tak dobrego dzieła science fiction od Mroza. Czytałem dwa lata temu a ciągle słyszę to rah-ma-dul.

Szybko się czytało. Dobra książka.

Szybko się czytało. Dobra książka.

Nie, nie, nie.
Jak bardzo lubię kryminały pana Mroza, tak tutaj popuścił wodze fantazji i stworzył potworka. To się po prostu nie spina - poziom komplikacji, nagłe zwroty akcji, sięganie w "głąb duszy"... Dla mnie zdecydowanie za dużo tego wszystkiego.
Z kolejnych tomów zrezygnuję...

Nie, nie, nie.
Z kolejnych tomów zrezygnuję...

Daję 5, z (nie)lekkim rozczarowaniem, bom, liczył na dużo więcej. Wysiadłem mniej więcej w połowie, gdyż mnie to zwyczajnie znużyło. Cóż począć? Może wrócę za czas jakiś, ale nie piszę tego z wielkim przekonaniem...

Video

Video