Chór zapomnianych głosów

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-27
2014-12-10
Czwarta Strona
literatura polska sci-fi kosmos misja kosmiczna obcy
Chór zapomnianych głosów (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-27
literatura polska sci-fi kosmos misja kosmiczna obcy

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Tajemnice wszechświata

2 Link do recenzji

Byle co, byle jak. Chałtura co się zowie. Chyba nigdy jeszcze nie czytałem książki, w której tak wiele by się działo, a tak mało bym się tym przejmował. Dorzućmy do tego warsztat rodem z internetowego kursu pisania ulotek i mamy książkę, o której można tylko i wyłącznie zapomnieć, bo do niczego więcej się nie nadaje... No, chyba że ktoś szuka podpórki pod szafę.

Najlepiej 🎠

Co najmniej bardzo dobra powieść sf. Tajemnice, groza, inne pozaziemskie cywilizacje, przemieszczanie się w czasie i przestrzeni, obca planeta nadająca sie do życia, zwroty akcji, ciekawe postacie z krwi i kości, rewelacyjne dialogi, świetnie opisana rzeczywistość przyszłości, prawdziwe teorie i nauka wplecione w fikcję, no i wciągająca fabuła. Jednak autorowi nie udało...

To są właśnie moje klimaty. Książka wciąga już od pierwszych stron, kolejne rozdziały trzymają w napięciu do samego końca. Autor przekombinował trochę z podróżami w czasie - łatwo się pogubić, ale mimo to lektura była czystą przyjemnością.

Kosmiczna odsłona Pana Mroza. No i muszę tu zaznaczyć, że rzeczywiście dla mnie to był istny KOSMOS!

Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do science fiction. I niestety, autor mnie nie przekonał do tego gatunku. Ciężko mi było ogarnąć te wszystkie nazwy planet, orbit, statków kosmicznych, a także pojęcia diapauzy, hibernacji czy asimbla.
Głównymi bohaterami są astrochemik...

Ta i wiele więcej recenzji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

No dobra, to mnie zaskoczyło. Remigiusza Mroza odkryłem stosunkowo niedawno, ale myślałem, że poznałem już większość jego książek. A tutaj niespodzianka, bowiem okazało się, że Mróz kilka lat temu naskrobał coś z gatunku science fiction, a po odzyskaniu praw od poprzedniego wydawcy postanowił przypomnieć nam, że nie...

Obawiałam się sięgając po tę książkę, czy autor poradzi sobie z kosmosem i nierealnym światem. Zaraz po przeczytaniu dwóch bardzo dobrych książek z Opolem w tle, bałam się ze zepsuje moją opinię. Remigiusz mnie jednak nie zawiódł. Może opisy nie się są tak wspaniałe jak przy opisie Opola, ale opis świata do którego nas przenosi autor, pozwala wyobrazić i stworzyć cały...

Zaczęło się nieźle, potem bardzo nierówno.
Drugi tom przeczytam, ale...
Ani to s-f, ani kryminał.

Przyznam że jestem zawiedziony. Słabe to to i bez polotu, sztampa jak większość książek tego autora. Czytałem dziesiątki podobnych i nie zapamiętałem żadnego tytułu. O tym na szczęście też zapomnę.

Rewelacja, 250 stron ogarnęłem w dzień ;) ale puzniej , pogubiłem się w czasoprzestrzeni ;( 2 dni na zamknięcie , z sf zrobił się kryminał , to nie space opera , polecam obowiązkowa lektura sf z minusem , kryminalistyki i przychologi ,,na jednakże zdecydowanie czytam drugi tom i stwierdzam że warto trochę przeboleć aby przeczytać echo z otchłani . ogólne daję 6.5 *

Dyskusje

1 724