ROZWIŃ ZWIŃ

Chór zapomnianych głosów

Okładka książki Chór zapomnianych głosów
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Chór zapomnianych głosów (tom 1)
Genius Creations
2014-12-10
2014-12-10

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Na początku horrorowe klimaty zdawały się nie zachęcać (niezbyt się w nich odnajduję), jednakże szybko groza ustąpiła ciekawości, co się właściwie wydarzyło i - jak to u Mroza - kto zabił?

Słabe to i naiwne... Książka pisana bez znajomości środowiska wojskowego i stosunków pomiędzy oficerami i podoficerami.
Mnóstwo uproszczeń i naiwnego tworzenia rzeczystości.
Ogólnie miałem wrażenie, że Autor zaczął z jakimś nie do końca określonym pomysłem, który bardzo mocno się zmieniał z rozdziału na rozdział - żeby tylko dało się napisać kilka stron więcej.
Moim zdaniem...

Autor zapewne dobrze się bawił wymyślając tę skomplikowaną intrygę. Szkoda tylko, że czytelnik bawi się trochę gorzej. A już gdy zacznie czepiać się drobiazgów i szczegółów, to okaże się, że prawdopodobieństwo szlag trafił. Chyba, że ci ludzie z przyszłości zupełnie nie potrzebują żywności, aby funkcjonować, że o spaniu nie wspomnę. Również statki kosmiczne, to takie...

Pochłonięta jednym tchem. Świetny scenariusz na serial i to moze kilku sezonowy.

„Chór zapomnianych głosów” to materiał na genialny film, który chętnie obejrzałabym w kinach! Dużo akcji a opisane w nim sprzęty, statki kosmiczne i życie załogi długo zajmowały moje myśli. Jedyny zarzut jaki mam w stosunku do tej książki to fakt, że wśród tylu dziwnych nazw i imion, potwornie trudno było połapać się w fabule. Miałam mega duże trudności by bohaterowie...

Wciągając opowieść

To dla mnie zupełnie nowy gatunek. Ale była to na prawdę dobra przeprawa prze kosmos. Fabuła momentami bardzo zawiła. Można się pogubić. Ale pióro autora jest na tyle lekkie, że przez tę pozycję się płynie. Ale, ale ! To nie znaczy, że książka nie trzyma w napięciu! Ja momentami byłam przerażona i bałam się dalej czytać, ale i tak mnie ciągnęło do niej.

Pisarstwo pana M jest specyficzne. Ma wyobraźnie, historie są ciekawe, wciągające, jednak razi język - jest jak fatalne tłumaczone z angielskiego wypracowania licealisty. W porządku czytadło na podróż. Wciąga, ale nie powala. Na drugi tom szkoda czasu.

Tyle gust ile ust.
Tyle miar ile ciał.

Ja jako Słony, wiem, że jestem szalony.
Słony jak Adriatyk, bo ze mnie fanatyk.
Prawie jak autor, bo ta książka to mocny hardcore.
Ile w niej prawdy tyle ziaren trawy.
A moc wyobraźni bardzo Cię zbłaźni.
Gdyż nie możliwym jest objąć rozumem, co, gdzie, ile, czego jest we wszechświecie, życiem i dzikim szumem.
Ten mój wywód jest...

Na początku myślałem że to horror. Niestety to bardziej komedia... Najgorsza nie jest ale bardzo przytłacza fabuła. Czasami nie wiedziałem o co właściwie chodzi

2 687
    2 116