rozwińzwiń

Chór zapomnianych głosów

Okładka książki Chór zapomnianych głosów Remigiusz Mróz
Okładka książki Chór zapomnianych głosów
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Chór zapomnianych głosów (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Chór zapomnianych głosów (tom 1)
Genius Creations
2014-12-10
2014-12-10

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Biorąc do przeczytania pierwszą w życiu książkę tego osławionego polskiego pisarza jakim jest bezsprzecznie Mróz nie spodziewałem się otrzymać taką porcję gwałtu i profanacji na klasyce literatury fantastyczno-naukowej. Lem, Clarke czy Asimov są tutaj poszatkowani, zmieleni i upchani do literackiej konserwy, która po otwarciu uderza smrodem odgrzewanych motywów i schematycznej narracji wywołujących torsje na umyśle. Brak oryginalności, a przynajmniej świeżości nie byłby może tak rażący gdyby nie kłująca w oczy schematyczność fabuły oraz rażąca płytkość intelektualna.

To mój pierwszy kontakt z Mrozem i to w kontekście Sci-Fi, i jestem pozytywnie zaskoczony. Wartka akcja, bez przydługawych opisów czy przemyśleń głównych bohaterów. Duet Lindberg-Alhassan w pierwszej połowie książki często mnie rozbawiał. Książka przez cały czas trzyma w napięciu a konkluzja jest satysfakcjonująca. Nie jest to Sci-Fi najwyższych lotów, ale czyta się szybko i przyjemnie.

Drugi tom już wypożyczony i czeka na lekturę, jestem ciekaw dalszych losów bohaterów.

Pierwsza połowa książki była obiecująca, ale druga zawierająca motyf turnieju jest pełna tylu nielogiczności, Deus ex machina że nie mogę dać wyższej oceny

Dla mnie bomba.
Nie mogłem się oderwać. Nie było momentów, które nie popychały by fabulły na przód. I zakończenie pozostawiające ogromną przestrzeń na kontynuację. Z apetytem zasiądę do drugiego tomu.
Brawo Panie Remigiuszu👏

Dla mnie bomba.
Brawo Panie Remigiuszu👏

Autor daje radę z tematami sci-fi. Podróż w czasie i przestrzeni wciągnęła mnie. Polecam i sięgnę po następne tomy.

Świetna powieść. Nieoczekiwane zwroty akcji, zabawa z czasem i przestrzenią, terminale, kosmos, obcy, zagłada ludzkości - wszystko wymieszane w tyglu pana Mroza.... i jak dla mnie - efekt bardzo ciekawy.
Wysłuchałam audiobooka w świetnym wykonaniu i to też tej historii dodaje smaku....
Polecam i na pewno sięgnę po drugą część, bo wiele pytań pozostało bez odpowiedzi..

Nie "zmroziło" mnie. Ale nie jestem fanką sf, więc może dlatego.

Nie "zmroziło" mnie. Ale nie jestem fanką sf, więc może dlatego.

IG:ksiazki_wloczykija
Zanurzając się w prozę Remigiusza Mroza, czytelnik wyrusza w podróż po kosmicznych przestrzeniach, gdzie granice rzeczywistości zlewają się ze snem i koszmarem. "Chór zapomnianych głosów" to opowieść, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania.

Okręt badawczy "Accipiter" stanowi arenę dla niesamowitego spektaklu, gdzie śmierć, tajemnica i zagadka splatają się w mroczną symfonię. W kriogenicznej śpiączce załogi, Håkon, astrochemik, budzi się przed czasem, by stawić czoła makabrycznemu wydarzeniu - morderstwu jednego z członków załogi. Tylko on i nawigator, Alhassan, pozostają świadomi dramatu, który się rozgrywa, ale czy ich rola w tym wszystkim jest przypadkowa, czy też istnieje głębszy sens?

Mróz mistrzowsko kreuje postacie, których psychologiczna gęstość sprawia, że czytelnik może się z nimi utożsamić, współczuć, a nawet obawiać się. Lindberg, zafascynowany nauką i kosmosem, staje w obliczu zdarzeń, których sens wymyka się jego racjonalnemu umysłowi. Alhassan, z tajemniczym rodowodem i niezwykłą intuicją, jawi się jako postać równie enigmatyczna co fascynująca.

Książka skłania czytelnika do refleksji nad istotą życia, egzystencji oraz granicami naszej wiedzy. Głębokie filozoficzne wątki przeplatają się z klimatem grozy i niepokoju, tworząc atmosferę niezwykłego suspensu. Świat przedstawiony przez autora jest pełen tajemnic, niewiadomych i zagadek, które prowokują do poszukiwania odpowiedzi na pytania, których nie da się łatwo zignorować.

"Chór zapomnianych głosów" to nie tylko książka z gatunku science fiction, ale również znakomity thriller kryminalny, który zaskakuje czytelnika niestandardowym podejściem do gatunku. Mróz bawi się konwencją, miesza elementy z pozoru niepasujące do siebie, tworząc wyjątkową mieszankę, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Zakończenie powieści to prawdziwa gratka dla miłośników zaskakujących zwrotów akcji. Remigiusz Mróz potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych czytelników, serwując finał, który zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Podsumowując, "Chór zapomnianych głosów" to lektura, która nie tylko zapewnia niezapomniane wrażenia czytelnicze, ale również skłania do refleksji nad istotą ludzkiej egzystencji. To fascynująca opowieść o tajemnicach kosmosu i ludzkiej duszy, która z pewnością zostanie doceniona przez fanów zarówno kryminałów, jak i literatury science fiction. Remigiusz Mróz udowadnia, że jest mistrzem w kreowaniu niezwykłych historii, które pozostają w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

IG:ksiazki_wloczykija

Okręt badawczy "Accipiter" stanowi arenę dla niesamowitego...

Lubię s-f, ale po Froscie i Zaorskim dziwnie mi się czytało tą książkę. Odebrałam ją jako thriller psychologiczno-filozoficzny, część trochę przegadana, trochę zagmatwany, ale wciągający. (Moim zdaniem druga część "Echo otchłani jest lepsza).

Jestem fanem science fiction i ta książka w pełni wyczerpuje definicję tego gatunku .Niesamowite przeżycia, gotowy scenariusz na zajebisty film.
Druga część leży na półce i już się za nią zabieram.

Druga część leży na półce i już się za nią zabieram.

3 700
    2 298