Chór zapomnianych głosów

Remigiusz Mróz
fantastyka, fantasy, science fiction 410 str.
2019-02-01

9788379951956
Genius Creations
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Bądźmy uczciwi - to nie jest zła książka. Tylko przesycona. Taka konsumpcyjna. Jest tu wszystko, co można by wymyśleć - oprócz zaufania, że czytelnik da radę i zniesie mniejsze ilości fajerwerków, blichtru, migających światełek i zielonych ludzików.
Nie wiem kto jest planowanym odbiorcą, bo do czytaczy taki typ literatury nie trafi, i nawet nazwisko tu raczej nie pomoże. A ...

Od początku do końca trzyma w napięciu. Dobre, klasyczne science-fiction :)

Nie jest to najlepsze SF jakie czytałam natomiast muszę przyznać, że podobało mi się o wiele bardziej niż ostatnie części Chyłki :)

Moja pierwsza książka tego autora. Jestem zachwycony.

Wiem że kiedyś pisałam, że mój Mistrz nawet jak napisze książkę telefoniczną to będzie miazga. Ale jednak ja, Remigiusz Mróz i sf - no nie będzie z tego miłości... Nie jestem znawcą sf więc wypowiem się jako laik tego tematu. Aczkolwiek będzie jedno zażalenie... W tej tematyce przeważa terminologia jak dla mnie z piekła rodem - usypiacz nr jeden. Nic na to niestety nie poradzę,...

książkę czyta się jednym tchem, pomysł na historię bardzo ciekawy, ksiązka kilkukrotnie nas zaskakuje.

Pierwsza połowa książki rewelacja, klaustrofobiczny klimat przynoszący na myśl najlepsze klasyki SF. Niestety druga połowa poszła w stronę, która nie do końca mi odpowiada. Liczyłem na bardziej kameralną opowieść, a mam wrażenie, że autora trochę poniosło. Mimo wszystko czytało się bardzo przyjemnie.

Swietne, przyjemne SF. Pozytywne rozczarowanie. Moja pierwsza książka Remigiusza Mroza. Jeżeli kupisz space operę, statki kosmiczne, obce planety i cywilizacje, polecam. Trzyma w napięciu i na tyle sprawnie napisana, że nie krzywilam się z powodu absurdów i babonów jakie niektórzy wymyślają. Daleko temu do ciężkości i skomplikowania Głębi Podlewskiego, ale też super.

Choć dobra książka, w przypadku pana Mroza, to już fantastyka, to jest to bardzo dobry kawałek fantastyki.

Na tyle prosty, że można się przy nim zrelaksować, na tyle złożony, że trzyma w napięciu i tak wciągający, że czytasz jednym tchem.

Niezwykle podobało mi się, że autor odniósł się do przeciwstawnych teorii funkcjonujących w fizyce, że wiele z nich wytłum...

Słuchałam , dlaczego raz używa imienia bohatera, raz nazwiska. Mi to przeszkadzało

Dodaj cytat z książki Chór zapomnianych głosów