Krüger. Tygrys

Okładka książki Krüger. Tygrys Marcin Ciszewski
Okładka książki Krüger. Tygrys
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Willhelm Krüger (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Willhelm Krüger (tom 2)
Warbook
2016-11-23
2016-11-23

Szanowny Panie autorze
w książce zapisał Pan " koncert Chopina F-dur"
otóż informuje Pana ,że nasz najwybitniejszy kompozytor Fryderyk Chopin( dla wielu najwybitniejszy w historii muzyki)
napisał dwa koncerty
e-moll op 21
oraz f-moll op 11

Wypadało by cytując kwestie muzyczne sprawdzić wcześniej jak się sprawy mają (te dane można znaleźć w Internecie )

Brak dbałości o szczegóły- nie jest to dobry zwyczaj.

Szanowny Panie autorze
w książce zapisał Pan " koncert Chopina F-dur"
napisał dwa koncerty
e-moll op 21
oraz f-moll op 11

Brak dbałości o...

Czuję się jak po super ciekawej lekcji historii. Bardzo mi się podoba, jak autor sprytnie łączy historię z fikcją literacką. Nie tylko dobrze się bawimy podczas czytania, ale z pewnością coś z interesujących faktów na pewno w głowie zostanie. Mam wrażenie, że nawet emocje, które w tamtych czasach mogły buzować w rozmaitych osobach różnych narodowości i poglądów, autor uchwycił idealnie. Nie jestem jakąś wielką fanką tego typu opowieści, ale Ciszewski porwał mnie zupełnie. Nie sądziłam, że tak mi się ten cykl spodoba.

Rewelacyjny, wciągający i miejscami bardzo przejmujący tom mocno osadzony w ciężkich historycznie czasach, przerwany jak każdy sensacyjny serial w środku emocjonującej sceny.

Wciągneła mnie bardziej niż pierwsza część, a już pierwszej nie miałem wiele do zarzucenia. Książkę się połyka prawie na raz. Sporo interesujących wątkow. Na minus tylko troche po macoszemu potraktowane losy Cygana, ale nie on jest głównym bohaterm.

Druga część powieści Marcina Ciszewskiego o Krugerze jak dla mnie jest delikatnie przekombinowana, jednak wciąga i powoduje że ciężko się od niej oderwać. Największym plusem jest jak zawsze pomieszanie faktów historycznych z fikcją literacką, jak zwykle majstersztyk. Myślę że mogę tą książkę polecić przede wszystkim fanom twórczości autora, nowe osoby mogą mieć problem z wciągnięciem się. Druga część skończona, teraz zabieram się za trzecią.

Porwania, walka, zemsta tym razem w Kijowie ogarniętym wojną bolszewicką.

Porwania, walka, zemsta tym razem w Kijowie ogarniętym wojną bolszewicką.

Dalsze dzieje Szumskiego, Krugera i Cygana. Kijów, rok 1919, rewolucja bolszewicka, czeka (policja polityczna). Wartka akcja, język soczysty, obrazowy.

Drugi tom. Już nie mogę doczekać się kolejnego. Wciągająca powieść.

Drugi tom. Już nie mogę doczekać się kolejnego. Wciągająca powieść.

Wciaga i jest dobrze

Wciaga i jest dobrze

Może i nie tak dobra jak tom I, natomiast trzyma poziom, dużo akcji i dalej nieoczywista moralność postaci ;)

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Krüger. Tygrys