Helisa

Patronat LC
Marc Elsberg
kryminał, sensacja, thriller 540 str.
Helix
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
badania naukowe literatura austriacka manipulacja naukowiec przestępstwo thriller wyścig z czasem

Helix
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Mocna sensacja z istotnym przesłaniem

18 Link do recenzji

Kod genetyczny

Co determinuje, że człowiek jest człowiekiem? Jego niezwykłe umiejętności, boskie pochodzenie, rozwój społeczny, intelekt, stopień zaawansowania czy też w ujęciu biologicznym kod genetyczny. Wydaje się, że każdy z tych elementów po trochu wpływa na tzw. człowieczeństwo. W dobie współczesnej nauki, gdzie wszelkie elementy są rozkładane na czynniki ...

Nie będę się rozpisywał, trzeba tę książkę przeczytać. Jeśli z zainteresowaniem i zaniepokojeniem gapiliście się w gniazdko do prądu po przeczytaniu Blackout tegoż autora, to biegiem marsz do księgarni/e-bukarni!

dobrze napisane, nie nudne, nie wyssane do końca z palca. Ciarki dla miłośników kryminału, akcji, political coś tam itede itepe.

Ktoś napisał, że ciężko było przebrnąć przez pierwszą połowę. U mnie było dokładnie odwrotnie - pierwsza połowa była ciekawa i dobrze napisana, natomiast po 50% jakby inny autor się za nią wziął - pełno głupich zdań na poziomie cobena. Szkoda.

Blackout podobał mi się bardziej, natomiast i tu nie jest źle jesli chodzi o główną intrygę, natomiast słabą stroną jest tu agentka Jessica i ta pararomansowa historia - samo śledztwo, potem pościg z amerykańskim prezydentem, lewe paszporty i kasa w Brazylii - to było trochę słabe. Fajnie oddane dylematy rodzicielskie i etyczne przy nowych, lepszych dzieciach - czy to już odręb...

Bardzo podoba mi się tak wszechstronne podejście do tematu manipulacji genetycznych .. etycznie praktycznie rzeczowo a wszystko zgrabnie wplecione w interesującą akcje ..smaku dodaje włączenie czytelnika w świat emocji które nieraz podbijają wybrane dylematy ..

Helen i Greg są młodą parą, która stara się o dziecko poprzez zapłodnienie in vitro. Lekarz prowadzący nie tylko daje im nadzieję, na dziecko, ale również proponuje ulepszenie kodu genetycznego ich potomstwa.
W tym samym czasie ginie nagle umiera sekretarz stanu. Co mogło spowodować jego chorobę? Czyżby groźny wirus lub bakteria?
Jill jest młodą studentką MIT, która ni...

Na wstępie trzeba przyznać, że w książkę ciężko się wgryźć i przebrnąć pierwsze rozdziały. Od połowy jednak potrafi wciągnąć i czasem zaskoczyć. Czyta się ją całkiem szybko, ale moim zdaniem minusem są zbyt częste rozdziały. Fabuła nie jest jej mocną stroną, jednak myślę, że pomysł i tematyka warte są uwagi.

Po słynnej książce "Zero" tym razem sięgnęłam po "Helisę". Tym razem mamy do czynienia z próbą ingerencji w ludzkie geny i produkcję "nowoczesnych" ludzi. I to zagrożenie zapewne nie jest tylko wymysłem autora i kto wie, co dzieje się w amerykańskich laboratoriach strzeżonych przez FBI? Przez większą część książki nie mogłam się oderwać od lektury,...

pomysł zrodził moje zainteresowanie. treść wraz z biegiem akcji znudziła, niestety. liczyłam na coś więcej, bo tematyka bardzo uderza celnie w teraźniejszość i najbliższą przyszłość.

Książka zaczyna się od dramatycznych wydarzeń związanych z nagłą śmiercią sekretarza stanu USA podczas wygłaszania przemówienia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje, że przyczyną zgonu jest zawał serca... Jednak w trakcie sekcji okazuje się, że śmierć nie nastąpiła w sposób naturalny, a przyczyną był tajemniczy wirus.

Jednocześnie pracownicy j...

Dyskusje