War of Hearts

Okładka książki War of Hearts Samantha Young
Okładka książki War of Hearts
Samantha Young Wydawnictwo: Samantha Young Cykl: True Immortality (tom 1) literatura obyczajowa, romans
True Immortality (tom 1)
War of Hearts
Samantha Young
2019-10-01
2019-10-01
9781916174016

Uwielbiam pióro Samanthy Young: jej pełne miłości opisy Szkocji, to jak buduje i opisuje relacje między bohaterami, jej obrazowy, pełen emocji styl pisania...
Jakże się ucieszyłam, kiedy znalazłam War of Hearts - romans paranormalny ze szkockimi wilkołakami napisany przez Panią Young. TAK! Marzenia się jednak spełniają!
Czy po przeczytaniu tej powieści mogę napisać, że moje wszystkie wyobrażenia i nadzieje co do niej się spełniły? Cóż, nie do końca...
W War of Hearts dostajemy dobrze zbydowaną relację między głównymi bohaterami: doświadczoną życiowo, dysponującą niezwykłymi umiejętnościami Theą oraz potężnym i pozornie budzącym grozę super Alfa wilkołakiem Conallem. Obserwujemy jak rozwija się znajomość i rodzi bliskość między nimi podczas podróży-ucieczce po Europie. I to jest moim zdaniem najlepsza część tej opowieści.
W momencie, w którym zażyłość bohaterów wkracza na ten najbardziej zaawansowany poziom, powieść zaczyna w moim odczuciu wytracać tempo i siłę. W związku Thei i Conalla zaczynają pojawiać się chwile nieco melodramatyczne, a fabuła zostaje poprowadzona w sposób schematyczny i przewidywalny.
Niemniej do Tego momentu czytanie War of Hearts sprawiło mi dużo przyjemności, dlatego szczerze polecam Wam tę powieść.

Czy po przeczytaniu tej powieści mogę napisać, że...

W moim odczuciu za mało akcji, za dużo myślenia. Sceny walki słabo opisane. Wszystkie walki kończyły się w ułamku sekund, dwa- trzy ruchy i po sprawie.
Po jakimś czasie zaczęłam się nudzić, zabrakło mi jakiegoś momentu oderwania, zmiany tempa historii czy odwrócenia uwagi od emocji głównej bohaterki.

• Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka
  • Challenge 2020 (25)
  • Samantha Young
  • Muszę przeczytać
  • Po angielsku
  • Wątek miłosny (YA, NA, romanse, SMUT)
  • Moja topka

Dodaj cytat z książki War of Hearts