Zanim wyjedziesz w Bieszczady

Maciej KozłowskiKazimierz Nóżka literatura podróżnicza 382 str.
Znak Horyzont

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zabieszczaduj razem z leśnikami

3 Link do recenzji

Minus jedna gwiazdka za literówki i ,, fantazję,, w interpunkcji - temu wydawnictwu to aż nie przystoi.

"Świat dzieciństwa wydaje się trwały, jakby miał istnieć na zawsze, choć wszystko się kiedyś kończy".

"Kto doznał, ten poznał".
"Nie zrobisz cukru z piołunu, z nienawiści - cnoty".
Aleksander Fredro

Ciekawa i lekka książka którą dobrze się czyta. Bardzo mi się podobało przedstawienie skomplikowanej historii tych terenów, opis teraźniejszych Bieszczadów pozostawia jednak u mnie duży niedosyt i chcę więcej! Poznałem życie bieszczadzkich leśników ale dalej nie wiem co mam zrobić zanim tam wyjadę :)

Spodziewałem się bardziej opowieści o Bieszczadach, a nie tylko o dwóch leśnikach... lekki zawód..

Ciekawa. Wciągająca. Lekka.

Wciągnęła mnie ta książka. Lubię las, zwierzęta. Jestem pasjonatem przyrody. W książce jest dużo opisów na temat polskiej przyrody i historii Bieszczad. Las to miejsce spokoju i bezpieczeństwa. W książce zostały opisane ludy jakie zamieszkiwały dawne czasy Bieszczady. Ciekawe opisy historii i współczesności.
Książka jest warta polecenia. Szczególnie dla tych co...

Mieliście czasami tak, że rzucilibyście wszystko i jak to się mówi " wyjechali w Bieszczady" ?

Jeśli tak to sprawdźcie czy aby na pewno   ta książka jest właśnie dla Was !

Dwóch najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawca konfrontują nasze wyobrażenia o krainie studenckich wypadów, hipisów i dzikiej natury z prawdziwym obrazem Bieszczadów. A to nie jest tak...

Bardzo dobra, ciekawa i niestety za krótka książka.
Nie jest ona stricte o samej historii Bieszczad. W zasadzie lekko dotyka tego tematu. Tym samym rozpala wyobraźnię i chce się jeszcze więcej.
A gdy już na tyle zna się pewne miejsca to miło o nich czytać z innego pkt widzenia.

Nie jest to przewodnik turystyczny, książka bardziej niz o Bieszczadach jest o lesie i dwójce lesnikow. Ale warto przeczytać książkę bo Ci leśnicy to ciekawe postacie posiadają duża wiedzę i można sie dużo dowiedzieć o lesie, zwierzętach czy samych Bieszczadach. Jedyny minus w książce to czas opisy autora o historii które moim zdaniem nie zawsze coś wnoszą i niektóre sa zbędne.

Szkoda, bo mogła to być super książka o Bieszczadach. Zawiodłam się.

Dyskusje

• 2019