Japonia. Przewodnik National Geographic

Okładka książki Japonia. Przewodnik National Geographic Nicholas Bornoff, Perrin Lindelauf
Okładka książki Japonia. Przewodnik National Geographic
Nicholas BornoffPerrin Lindelauf Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Japan. Traveler National Geographic
Burda Publishing Polska
2019-04-03
2019-04-03
Jacek Sikora, Piotr Amsterdamski
Japonia podróże przewodniki turystyka

Najnudniejszy przewodnik o Japonii jaki przyszło mi czytać.

W sumie po tak długim czasie jaki upłynął od wcześniejszej wersji Przewodnika National Geographic człowiek liczył na fajerwerki i wiele nowych ciekawostek. Tu niestety następuje wielkie rozczarowanie. Przewodnik jest uboższy niż wydanie sprzed lat. Napisany w najbardziej nudny "pół-historyczny" sposób i ma się wrażenie że sam autor zrobił książkę na siłę.

W zasadzie to można otworzyć stronę JNTO - zresztą często autor się na nią powołuje - i dowiedzieć znacznie więcej. Ogólnie ujmując ani to praktyczny przewodnik bo bez internetu i map nic się nie znajdzie (brak map i lokalizacji),ani książka zachęcająca do zwiedzania (mało zdjęć, ciągle krótkie informacje historyczna który daymio mieszkał, brak ciekawostek).

Podsumowując jakby ktoś chciał zaplanować wyjazd to lepiej skorzystać z Internetu, a do poczytania o zabytkach lepsze jest stare wydanie.

Najnudniejszy przewodnik o Japonii jaki przyszło mi czytać.

Przydatna, warto kupić przed wyjazdem. Nie ma podanych godzin otwarcia i cen wstępów.

Rzeczywiście dużo informacji, wiele cennych wskazówek. Natomiast Autorzy niekoniecznie zrozumieli (i nawet chyba nie chcieli) samej kultury Japonii. Co za tym idzie, negatywnie przedstawili parę szczegółów z życia Japończyków, które ich raziły. Według mnie to zwyczajnie nie przystoi. Zwłaszcza, jeśli miał to być przewodnik, a nie subiektywne spojrzenie na własną podróż. Skonsternowani mogą być fani Kraju Kwitnącej Wiśni, czytając niektóre akapity. Szkoda.

• Na studia+
  • Daleki Wschód