Tajlandia. Królestwo Buddy i street foodu

2023-10-25
2023-10-25
9788383172002
Tajlandia podróże literatura podróżnicza

Autorka zabiera nas w podróż po Tajlandii, ale nie wśród winnych winnic, ani wśród pachnących bagietek. Nie, to podróż przez codzienność, przez tajemnice tajskiego ulicznego jedzenia, przez smutki i niedoskonałości.

W tych stronach, drodzy czytelnicy, nie znajdziecie romantycznych opisów plaż i egzotycznych przygód, lecz raczej surowe fakty. Tajlandia to nie tylko radość życia, ale także hałas, tłok, zgiełk ulic, niekończące się korki i zatłoczone bazary. To nie tylko uśmiechnięci mnisi i piękne świątynie, ale także bieda, korupcja i nierówności społeczne.

I tak, drodzy czytelnicy, choć ta książka ma swoje piękno, to nie jest to królestwo Buddy, lecz raczej królestwo kontrastów. Czytając ją, możemy poczuć się jak w tłumie na tajskiej ulicy, gdzie zapachy i smaki mieszały się w jedno. Niech więc każdy, kto marzy o Tajlandii, przygotuje się na chwile smutku i refleksji.

Świetna propozycja dla osób, które, jak ja, nie przepadają za przewodnikami, ale lubią przed wyjazdem zapoznać się z kulturą kraju, do którego się wybierają. Autorka w lekki i humorystyczny sposób przybliża Tajlandię, w której sama mieszka od kilku lat, dzięki czemu poznajemy ten kraj z perspektywy mieszkańca, a nie turysty. Dużo poleceń "must see" i "must eat" oraz historii danych miejsc. Mi książka ta bardzo pomogła przygotować się do wyjazdu do Tajlandii w tym roku i pomagała również na miejscu. Całość napisana przez blogerkę więc takiego języka należy się spodziewać.

Bardzo fajnie napisana książka. Nie jest to typowy przewodnik, bardziej opis przeżyć autorki, ale dużo lepiej mi się czytało niż klasyczny przewodnik. Dużo ciekawostek i nawiązań do kultury i obyczajów. Polecam każdemu, kto wybiera się do Tajlandii!

• Podróżnicze
  • Dookoła świata