Miłość z widokiem na Śnieżkę

Okładka książki Miłość z widokiem na Śnieżkę
Ilona Ciepał-JaranowskaTomasz Kieres Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Filia
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska święta miłość Karpacz opowiadania

Opowiadania z Karpaczem w tle...

Opowiadania z Karpaczem w tle...

Zbiór opowiadań, jedne ciekawsze, drugie mniej, bo przewidywalne. Mimo to lekkie i przyjemne.

To moja druga antologia z „serii zimowej” wydanej przez Wydawnictwo Filia.
W Karpaczu w noc sylwestrową organizowany jest Wielki Bal Duch Gór. Zaproszenie na to wydarzenie dostało wiele osób ze świata muzyki, biznesu, sportu, telewizji oraz… 8 najzwyklejszych - ale dobrych i kochających ludzi. Książka przybliża nam życiowe losy właśnie tych szczęśliwców dla których 1 stycznia może okazać się kompletnie nowym początkiem.

Mi zdecydowanie najbardziej podobały się 3 opowiadania:
1. Ucieczka - Karoliny Wilczyńskiej
2. Urodziny - Tomasza Kieresa
3. Wygrać szczęście - Doroty Milli

Przyjmiesz zaproszenie na Wielki Bal? Poznać możesz na nim wspaniałych ludzi - nastolatkę Megi, Igora z Agatą, krawcową Robertę i radiowca Seweryna oraz wielu innych :)

To moja druga antologia z „serii zimowej” wydanej przez Wydawnictwo Filia.

"Miłość z widokiem na Śnieżkę"

🏔

"Miłość z widokiem na Śnieżkę" to antologia ośmiu opowiadań, które dotyczą, jak sam tytuł wskazuje, miłości - różnego rodzaju: tej rodzicielskiej, pierwszej, niespodziewanej, romantycznej, trudnej, jak i tej przezwyciężającej wszelkie trudności.

Wszystkie opowiadania łączy pewien tajemniczy Wielki Bal Ducha Gór odbywający się w Sylwestra, w niezwykłym Hotelu pod Skałą tuż u stóp Śnieżki...

🏔️

Muszę przyznać, że te opowiadania czytało mi się niezwykle przyjemnie. Niektóre mnie wzruszyły, niektóre rozbawiły, czy zaskoczyły, a jeszcze inne dały nadzieję...

Ciężko mi wybrać to najlepsze - naprawdę osiem opowiadań znajdujacych się w tej książce trzymało poziom! Każde z nich miało swój własny klimat i urok... Jednak za serce, tak najbardziej, chwyciły mnie trzy:

🍾 "Jeszcze jedna szansa" Agnieszki Olejnik - za nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, i że warto ryzykować.

⏳"Ucieczka" Karoliny Wilczyńskiej - za udowodnienie, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że warto spełniać marzenia, niezależnie od wieku.

🚞 "Urodziny" Tomasza Kieresa - za to, że pokazał nam, ze miłość można spotkać wszędzie ... Nawet w pociągu.

Pozostałe opowiadania też były wspaniałe! Serio. Dzięki tej antologii poznałam kilku autorów i na pewno sięgnę po ich książki.

"Miłość z widokiem na Śnieżkę"

🏔

Ciepła, wciągająca. Babska ;)
8 historii, które łączy Wielki Bal Ducha Gór.
8 zaproszeń, które trafiają do zakochanych, samotnych, smutnych, podejmujących trudne decyzje.
Każdy widzi w tym Balu światełko na lepsze jutro, chwilę wytchnienia od codzienności.

Taka idealna książka na Święta.
Polecam, na pewno sięgnę po inne części z tej serii :)

Ciepła, wciągająca. Babska ;)
8 historii, które łączy Wielki Bal Ducha Gór.

Taka idealna książka na Święta.
Polecam, na pewno sięgnę po inne części z tej serii :)

Najbardziej spodobało mi się opowiadanie Karoliny Wilczyńskiej pt. „Ucieczka”. Wyróżniało się spośród pozostałych pomysłem. Główni bohaterzy to nie para młodych ludzi, ale sąsiedzi – nastolatka i samotny staruszek. Na drugim miejscu uplasowała się opowieść Tomasza Kieresa „Urodziny”, w której cała akcja została osadzona w pociągu. Dobrze zapowiadała się „Fantazja” Anny H. Niemczynow, ale sprawia wrażenie urwanego, jakby autorka w pewnej chwili postanowiła jak najszybciej zakończyć fabułę - ze szkodą dla całkiem udanej historii młodej matki. Pozostałe opowiadania są milutkie, ale raczej przeciętne.

„Miłość z widokiem na Śnieżkę” to zbiór ośmiu opowiadań, które łączy motyw sylwestrowego balu w Karpaczu. Osiem zaproszeń trafia w różne miejsca w całej Polsce. Kto je otrzyma? Czasem osią utworu jest sposób zdobycia upragnionego pobytu w górach, a czasem zaproszenie to tylko pretekst do snucia opowieści o życiu, miłości, pracy, chorobie i innych kłopotach dnia codziennego....

Lubicie Antologie? Ja bardzo, najbardziej te spod skrzydeł Filii. Szczególnie te świąteczne, kiedy nie mam czasu na jedną długą historię, takie opowiadania dają mi przedsmak świątecznych wieczorów. To też świetna okazja poznać pióro nieznanych dotąd autorów. Jak to z antologią bywa – są lepsze i słabsze opowiadania. Podobna do „Zakochane Zakopane”.
Osiem historii, których finałem jest sylwestrowy „Wielki bal Ducha Gór” w zimowym Karpaczu, pod Śnieżką. Najbardziej podobały mi się opowiadanie Karoliny Wilczynskiej „Ucieczka” – historia niebanalnej przyjaźni emeryta i młodej buntowniczki oraz „Jeszcze jedna szansa” Agnieszki Olejnik wzruszające opowiadanie o tym, że nigdy nie jest za późno na miłość. Oczarowało mnie opowiadanie „Urodziny” Tomasza Kieresa, o dwójce nieznajomych których odmieni wspólna podróż pociągiem.
Przyjemna, lekka lektura na przedświąteczny czas. Polecam!

Osiem historii, których...

Zbiór przewidywalnych, nudnych opowiadań. Bardzo się męczyłam czytając to. Nie polecam.

Święta z widokiem na Śnieżkę. Zbiór nudnych opowiadań świątecznych, których myślą przewodnią jest Sylwester w Karpaczu. Dwa ciekawe, resztę o kant...wiecie czego. Nie polecam.