Przedpiekle

Okładka książki Przedpiekle Katarzyna Żwirełło
Okładka książki Przedpiekle
Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: Filia Cykl: Między prawami (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Między prawami (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2019-08-28
2017-09-04
literatura polska

Gra sprzeczności

Dalsze losy komisarza Alana Berga. W małżeństwie się nie układa, w pracy przełożony też rzuca kłody pod nogi. Żoliborska mafia za to rozwija się jak kwiat wiosenny. Handel narkotykami kwitnie, a do tego dochodzą sprawy morderstwa kobiet i uprowadzenie dziecka. Grupa ,,Szakala" ma pełne ręce roboty, a dowódca nowe plany na przyszłość. Polecam fanom polskich kryminałów.

• PRZEDPIEKLE • VERA EIKON
KATARZYNA ŻWIREŁŁO

Macie książkowych Crushów ? Innymi słowy, fikcyjnych bohaterów, w których moglibyście się zakochać? Ja mam kilku🤭😅🥹
Alan Berg jest jednym z nich!
Alan Berg🥰 Berg Alan🥰 Patrycja i Alan Bergowie🤣🤣 i żyli długo i szczęśliwie!🤣🤣❤️ the end! omójboże czy ja to właśnie napisałam? Nieeee to niemożliwe🤭😂 Pomyślałam tylko. Pomyślałam, prawda?

"Każdy człowiek musi przejść w życiu przez piekło. Przynajmniej raz".

Drugi tom cyklu "Między prawami" okazał się jeszcze lepszy niż poprzedni! Nigdy nie przypuszczałam, że powieści sensacyjne, napisane twardo i po męsku opisujące trudy pracy operacyjnej policjantów cbś mogą mnie tak zaciekawić! Na pewno w dużej mierze jest to zasługa głównego bohatera, którego szczerze uwielbiam. Myślę również, że istotną rolę odgrywa pięknie wykonany reserch, duża znajomość tematu i wiarygodność jaka bije z książek Katarzyny Żwirełło. Polityka, mafia, tajne służby. Prostytucja, narkotyki, zbrodnie. Oj drodzy państwo dzieję się, dzieje! Nie inaczej jest w życiu prywatnym Berga, o pseudonimie "Proca". Separacja z żoną, romans, próby ratowania przyjeciela, który znalazł się w sporych tarapatach, a to i tak nie wszystko! Życie ciosa Berga z każdej strony odciągając go od dwóch prowadzonych przez niego spraw. Nie jest lekko pogodzić życie prywatne z zawodowym, gdy te jest śmiertelnie niebezpieczne. Wielkie brawa dla autorki za fantastyczną kreację bohaterów pierwszo- i drugoplanowych. Podczas czytania na prawdę ma się poczucie, że każdego z nich doskonale się zna.
Zaskoczyło mnie zakończenie książki, gdy Alan podjął pewną decyzję, która zapewne mocno namiesza w części kolejnej. Już nie mogę doczekać się czytania!

• PRZEDPIEKLE • VERA EIKON
KATARZYNA ŻWIREŁŁO

Alan Berg jest jednym z nich!

Dalszy ciąg cyklu równie wciągający. Trudno się oderwać. Audiobook w interpretacji p. Przemysława Bluszcza rewelacyjny. Polecam.

1998

Już pierwsze strony powieści mogą szokować ....brutalne morderstwo prostytutki. Jedna osoba zabija z zimną krwią, druga po niej sprząta.
Alan Berg po trzymiesięcznej pracy w Amsterdamie, wraca do swojej grupy Szakal w której nie ma już Młodego. Okazuje się, że pije, bo ma wyrzuty sumienia, że jest winny śmierci swojego informatora-prostytutki.
Berg doprowadza go do stanu używalności ale wtedy to właśnie on potrzebuje pomocy Młodego, bo dochodzi do kolejnego morderstwa prostytutki Suzzy, którą łączyła z Bergiem nić przyjaźni i nie tylko.
To jedno z bardziej trudnych zadań dla całej grupy, bo zamieszany w to jest poseł, mafia a nawet skorumpowany policjant.
Impuls, Mazur i Chaber mają pełne ręce roboty, bo Proca podpada zwierzchnikom i jest zawieszony w czynnościach. Osamotniony Berg, bo nawet żona złożyła papiery o rozwód, może liczyć tylko na siebie i Młodego.
Kolejna bardzo ciekawa powieść o policjantach i ich pracy, w której akcja toczy się swoim własnym tempem , w której jest bardzo dużo rozważań, rozmyślań i rozterek bohaterów, którzy czasami sami mają trochę pod górkę z prawem... ale to przecież normalni ludzie ze swoimi wadami i zaletami a nie super bohaterzy.
Bardzo zdziwiła mnie decyzja Berga na koniec powieści i jestem ciekawa co będzie się dalej działo.

Berg doprowadza go do stanu...

Niby niezłe, ale nic oryginalnego. Lekki kryminał, dobrze się czyta.

Niby niezłe, ale nic oryginalnego. Lekki kryminał, dobrze się czyta.

Pierwszą część serii czytałam dość dawno temu, pamiętam, ze bardzo mi się podobała. Druga część jest dobra pod względem zwrotów akcji, dynamiki i zakończenia. Trochę "zgrzyta mi" postać głównego bohatera - ma być lojalny, wierzący, praworządny, a pijany prowadzi samochód, sypia z prostytutką i pali marihuanę....

No dobre to było, po prostu!!!

No dobre to było, po prostu!!!

Wszystko wszystkim ale pozytywny bohater pijący i wsiadajacy za kółko to przestepca i tyle. Zgroza. Sama książka ok, ale chyba autorce coś się w zasadach moralnych pokiełbasiło. Książki mają nie tylko być rozrywką, ale też często kształtować dobre postawy. Polecjant gej- super, jest prztyczek dla homofobów, ale jazda po pijaku to zagrożenie straszliwe.

"Bóg dał im niebanalną wyobraźnię, a szatan zamiłowanie do kłamstwa. Niebezpieczna mieszanka".

Na pierwszych stronach powieści zostaje popełnione przestępstwo. Sprawcy - poseł i policja. Z tego wyniknąć może tylko jedno - emocjonująca historia pełna tajemnic i szokujących zwrotów akcji. Komisarz Alan Berg (ps. Proca) nieugięcie tropi przestępców, w konsekwencji czego wystawia się na ogromne niebezpieczeństwo. Bowiem pewne tajemnice powinny zostać niewyjaśnione..

Proca wraca do biura po 3-miesięcznej delegacji do Amsterdamu. Razem próbują rozpracować grupę żoliborską. Wracamy do bohaterów znanych z poprzedniej części, których już zdążyliśmy tak polubić.
Ale tym razem Młody jest wycofany.. Dlaczego? Co się stało, że tak dobrze zapowiadający się oficer nagle zapadła się w sobie???

Absolutnie uwielbiam Berga. Jest wręcz okropnie wyrazisty i tak wkurzający w swoim dążeniu do prawości i sprawiedliwości, że nie można go nie kochać 🙈🙈
Każda akcja wzmaga palpitacje serca.. każda porażka powoduje przeciekanie oczu.. każdy sukces podkręca bicie serca i chęć na więcej!!
Absolutnie kocham ten surowy styl autorki i jej pełen profesjonalizm w prowadzeniu historii Procy i Młodego. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom 😍😍

• Kryminał