Widowisko

Okładka książki Widowisko
Przemysław Borkowski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Zygmunt Rozłucki (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Zygmunt Rozłucki (tom 3)
Czwarta Strona
2019-07-31
2019-07-31

Author powinien podziekowac czytelnikom za przeczytanie ksiazki.

Author powinien podziekowac czytelnikom za przeczytanie ksiazki.

morderstwa związane z teatrem ,dochodzenie prowadzi psycholog ,profiler po przejściach. więcej zwierzeń narratora niż akcji i sensacji. może błąd że zaczęłam od III tomu ....

Dawno nie czytałem tak dobrej serii. Źle, nigdy tak dobrej. Wszystkie części rewelacyjne.
W tej nic nowego jak w dwóch poprzednich.
Jedyny mały minusik to, że śledztwo prowadzi nie policjant. Co prawda w tej części Rozłucki otrzymał etat w policji ale to był unik.
Jednym słowem wszystkie trzy części bardzo dobre i naprawdę polecam.
A autor do tej pory nie znany przeze mnie i już szukam inne pozycje i znając możliwości będą to dobre pozycje.

W tej nic nowego jak w dwóch poprzednich.
Jednym słowem wszystkie trzy części bardzo dobre i naprawdę polecam.
A autor do tej pory nie znany przeze mnie...

hej,
niestety trochę grosza od poprzedniej. Jak dla mnie za dużo autor skupił się na uczuciach naszego bohatera do bohaterki ale to tylko moje zdanie.
Niestety nie trudno domyślić się kto jest głównym poszukiwanym aktorem mimo że klika razy jest mylony trop.
Ogólnie i tak polecam książkę do przeczytania.

hej,
Ogólnie i tak polecam książkę do przeczytania.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że jest to najsłabsza część. Trochę za mało sie działo w porównaniu do poprzednich części.
Ale tak uwielbiam tę serię. Spędziłam mile czas. Historia bardzo mnie wciągnęła mimo że byla dość przewidywalna :)
Mam nadzieje, że pojawią się kolejne części o moim ulubionym psychologu.

Mam nadzieje, że pojawią się kolejne części o moim ulubionym psychologu.

Trzecia i zarazem ostatnia na tą chwilę książka o psychologu Rozłuckim. Tym razem bez większych akcji alkoholowych więc duży plus. Akcja trochę przewidywalna i łatwo poznać zabójcę, ale jak zwykle czyta się fajnie i szybko. Dużo opisów Olsztyna i okolic. Ja nie znam tych miejsc ale dla ludzi mieszkających w okolicy na pewno będzie to duży plus. Ogólnie książka średnia. Jak dla mnie pierwsze miejsce z trylogii ma część pierwsza.

Tradycyjnie już ten tom podobnie jak wcześniejsze z serii z psychologiem to przyjemne czytadło. Na uwagę zasługuje wg mnie monodram Agnieszki w Baszcie ( rozdz. 48), podzielam poniekąd jej wywód...

Poprzednie tomy słabe, ale ten ma trzy wady, które świadczą o braku przygotowania autora do pisania kryminałów. 1. Brak sensownych przesłanek do typowania przez Rozłuckiego podejrzanych. 2. Nuda - fabuła oparta jest na śledzeniu myśli głównego bohatera, który albo myśli jak to się nieszczęśliwie zakochał lub, że chce się napić (jednakże korzystnie w stosunku do poprzedniego tomu zmieniły się proporcje na korzyść zakochania). 3. Rozwiązanie jest tak schematyczne, że można je przewidzieć po 1/4 powieści, opierając się nie na logicznych przesłankach (te w ogóle w książce nie występują, ale na klasycznym wskazaniu przez autora zaangażowaniu mordercy w fabule). Jedyny plus w stosunku do poprzednich części, nie jesteśmy już narażeni na opisy gatunków whisky, których intencją było chyba wzbudzeniu naszego podziwu dla wiedzy bohatera w tej dziedzinie. Nawet Chris Carter, aż tak często nie wykorzystuje tego chwytu w swoich powieściach, chociaż też nadmiernie go eksploatuje.

Oj, fajne to było :) Bardzo dobrze napisana powieść.
Gdyby nie to, że w ok., 1/3 książki wiadomo było, kto jest mordercą, dałabym pewnie 8 gwiazdek :)
Trzeba było śledzić całą resztę książki, w nadziei, że rozwiązanie będzie inne :(
Prowincjonalny prolifer świetnie się spisał. Trudno zrozumieć, czemu reszta ekipy nie poszła za tym śladem. Ewidentnie wskazywał na konkretną osobę.
Ale, tak naprawdę, książka trzymała w napięciu. Mimo wszystko, liczyłam na mniej oczywiste rozwiązanie. A dramatyczna końcówka miała przynajmniej jakieś uzasadnienie w teatralnej konwencji akcji.
Jeśli coś jeszcze porównywalnego wyjdzie spod pióra Autora - na pewno przeczytam.

Oj, fajne to było :) Bardzo dobrze napisana powieść.