JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ!

Okładka książki JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ! Joanna Jędrzejczyk, Jan Paszkowski
Okładka książki JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ!
Joanna JędrzejczykJan Paszkowski Wydawnictwo: Edipresse kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ! - 60 przepisów na kolorowe dania ...
Edipresse
2019-06-05
2019-06-05
zdrowie potrawy motywacja dania walka upadek życie

Okładka książki Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk, Hubert Kęska
Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk,...

"Jedz, śmiej się i walcz!" to według mnie publikacja jakich wiele. Młodzi ludzie chcąc wykonać dobry uczynek, postanowili podążać za modą i przygotować zbiór przepisów z nietypowych składników.

W publikacji tej znajdziemy głównie pomysły na śniadania i obiady. Niestety nazwy dań już od początku mogą czytelnika przerazić. Nazewnictwo zostało wyszukane i dobrane według "ą/ę przez bibułkę". Analizując sposób wykonania dochodzimy jednak do wniosku, że przygotowanie nie jest, aż takie skomplikowane, na co może wskazywać sama nazwa.

ciąg dalszy: http://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/08/jedz-smiej-sie-i-walcz-joanna.html

Smakuj życie!
Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby wyreżyserowany przez Ryana Murphy'ego filmu „Jedz, módl się, kochaj” z Julią Roberts w głównej roli bądź też nie czytała autobiograficznej książki pod tym samym tytułem, autorstwa Elizabeth Gilbert. Zarówno książka, jak i firm były kwintesencją życia, mówiły o odkrywaniu tego co ważne, o odkrywaniu przyjemności z każdego dnia, każdej chwili, każdej czynności, w tym również jedzenia.
Tę przyjemność płynącą ze smakowania wspaniałych dań, z poznawania nowych połączeń, a przy tym z rozmowy, z życia w zgodzie ze swoją pasją, możemy czerpać pełnymi garściami, również dzięki książce „Jedz, śmiej się i walcz!”. Ta wspaniała publikacja, poruszająca nasze kubki smakowe, a przy tym inspirująca do działania i do poszukiwania swojej życiowej drogi, została opublikowana nakładem, Wydawnictwa Edipresse Książki. Autorzy: Joanna Jędrzejczyk – mistrzyni mieszanych sztuk walko oraz Jan Paszkowski – kucharz, stawiający pierwsze kroki w programie MasterChef, wspólnie stworzyli książkę, która nie tylko uwodzi nas smakami i zapachami, pozwala doświadczyć radości płynącej z gotowania dla siebie oraz dla innych, ale również przekonuje nas, że warto walczyć o spełnienie własnych marzeń. Zdrowe, pożywne dania na każdą okazję (również w wersji wege) zaproponowane przez Paszkowskiego sprawią, że nie tylko przekonamy się, jak wspaniałe może być przygotowanie sycących i smacznych posiłków, zaś ulubione przepisy Jędrzejczyk stanowią przysłowiową „wisienkę na torcie”. Dodatkowo, teksty motywujące nas do działania i do czerpania z życia pełnymi garściami sprawiają, że po publikację sięgnąć mogą nie tylko te osoby, które chcą nabywać i / lub rozwijać swoje kulinarne talenty, ale również te, które interesują się sportem, bądź uprawiają go zawodowo.
Książka dostarcza nam przepisów na „śniadaniowe klasyki”, zaś część tę otwiera iście królewski śniadaniowy koktajl jaglany z jagodami i jagodowym sosem, który zachwyci i przekona do śniadań nawet tych, dla których to obiad był pierwszym posiłkiem w ciągu dnia. Autorzy proponują nam również kremową owsiankę, perfekcyjną jajecznicę czy poranną kanapkę m.in. z maślaną jajecznicą. Kolejna część, o inspirującym tytule „Kanapki&inne mączne miłości”, zarówno za słono, jak i na słodko, przynosi przepisy na takie dania, jak niezwykle sycąca kanapka z szarpanym indykiem, pieczonym batatem i cynamonowym majonezem czy – moja ulubiona – modna kajzerka z ekspresowym grzybowym humusem, sadzonym jajkiem i jeżynami, o niezwykłym, zaskakującym smaku. Wersje słodkie mącznych miłości nie mogły się oczywiście obyć bez klasycznych knedli z truskawkami czy kruchego ciasta z kremem waniliowym i jagodami.
Sporo jest w książce propozycji obiadowych, zarówno zup, jak i dań mięsnych bądź propozycji dla tych, którzy po mięso nie sięgają. Znajdziemy tu przepisy m.in. na krem z pieczonych marchewek i pomidorów, krem z cukinii czy buraczków i ciecierzycy – to niektóre z wariantów zup; przepisy na drugie dania: zarówno mięsne (jak chrupiący kurczak z masłem szalotkowym czy esencjonalny gulasz wołowy z maślana broszką i ziołowym pesto),jak i wege (w tym najlepsze na świecie kaszotto jęczmienne). Z kolei Joanna zdradzi nam swój przepis m.in. na naturalny izotonie, ulubiony zielony krem, krem z pieczonych papryk i pomidorów, czy omlet kakaowy.
Mimo iż same nazwy tych potraw wprawiają kubki smakowe w euforię, to jednak publikacja jest czymś więcej niż książka kulinarną. Dzięki tekstom Jędrzejczyk, dzięki wspaniałym zdjęciom zamieszczonym w książce, jest to wspaniała pozycja dla wszystkich, którzy kochają życie bądź dopiero chcą odnaleźć w nim radość, którzy chcą odkryć swoje powołanie, którzy pragną cieszyć się jedzeniem, rozmową, towarzystwem!

Smakuj życie!

"Jedz, śmiej się i walcz" Joanny Jędrzejczyk i Jana Paszkowskiego to kolejna kulinarna propozycja na polskim rynku wydawniczym.

Najmłodszy uczestnik i wielkie odkrycie pierwszej edycji MasterChefa, Jan Paszkowski – przepisy.
Joanna Jędrzejczyk – polska bokserka z międzynarodowymi sukcesami – część motywacyjna.
A całość dedykowana mamie Janka, która niedawno przegrała walkę z chorobą.

O tym, jak walczyć ze sobą i o siebie i nie dać sobie odebrać radości – w książce tego niecodziennego duetu.
A do tego 60 przepisów na kolorowe dania poprawiające humor.

A całość dedykowana mamie Janka, która niedawno przegrała...

„… Mieć oczy i uszy otwarte, odnajdywać wskazówki, które daje mi Bóg. I dostrzegać ludzi, których codziennie spotykam na mojej drodze. Nikt nie jest perfekcyjny, nikt nie ma idealnego życia, ale też nie ma rzeczy niemożliwych, to moje credo …”

Czasami życie daje w kość. Każdy ma gorszy dzień, lub zwyczajnie jest mu z jakiegoś powodu przykro. Idealnym rozwiązaniem dla ciała i ducha jest nowa książka. Przed Wami pyszne jedzenie, garść pozytywnego myślenia i dobry humor.

Czytelnik otrzymuje informacje, ale i przepisy stworzone przez duet z pasją. To Joanna Jędrzejczyk i Jan Paszkowski. Ona jest mistrzynią świata mieszanych sztuk walki. On stawiał pierwsze kroki w programie MasterChef, a później zainteresował swoimi fotografiami słynnego Jamiego Olivera. Oboje liczą na siebie i wiedzą, jak podnieść się z przysłowiowego upadku. Publikacja zawiera sześćdziesiąt przepisów na kolorowe dania.

Każdy może osiągnąć sukces, a podążanie za swoimi marzeniami daje efekty. Trzeba mieć też cierpliwość, jedną z najważniejszych cech. Joanna Jędrzejczyk zrozumiała, że lubi rywalizację i pokonywanie barier. Po pół roku trenowania kobieta wie, że przecież zdobyła już mistrzostwo Polski. To ogromny sukces. Porażka zaś była, jak gorzka pigułka.

Amerykanie mówią: „chcesz zrozumieć, dlaczego człowiek zachowuje się tak, a nie inaczej – włóż jego buty”. Czasami, by kogoś zrozumieć trzeba postawić się w jego sytuacji. Przegrana przedstawiona zostaje w książce jako doświadczenie, nauka, a wręcz wzmocnienie. Moim zdaniem publikacja, to nie tylko kuchnia. Bardzo motywujące są słowa, że „ … nic nie dzieje się bez powodu, zła passa potrwa tydzień, czasem miesiąc, albo i lata, ale przyjdzie ten jeden słoneczny dzień, na który warto czekać. Trzeba wierzyć, że nadejdzie …”

Jedzenie to również celebracja. Świadomy wybór. Potrawy przedstawione w książce spełniają wszystkie wymogi wartościowej i zdrowej diety. Młody kucharz dedykuje tą część, swojej zmarłej Mamie. Warto poczytać o śniadaniowych klasykach, słonych kanapkach i obiadowych zauroczeniach. Jan poleca zdrowe przekąski, drożdżowe rogaliki, czy najlepszą jajecznicę pod słońcem. Sama wejdę do kuchni ;-) i muszę !!! spróbować przyrządzić krem z kukurydzy i mleka kokosowego z bekonem, serowy omlet z szynką i pomidorami, oraz kurczaka z jarmużem.

Gorąco polecam i liczę na indywidualne przemyślenia. Piszcie w komentarzach, co spodobało się Wam najbardziej. Dyskusje o książkach to część kreatywnego myślenia. Tym bardziej, że autorzy zdecydowali, że procent ze sprzedaży tytułu przekazany zostanie na cele statutowe jednej z fundacji onkologicznych.

Katarzyna Żarska

(nowość wydawnicza)

• Kulinarne
  • Domowa biblioteczka
  • Wyzwanie LC2021

Dodaj cytat z książki JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ!