Jeszcze żyjemy. Lato '39

Bellona
historia
Wojna 1939

Kup książkę

Niektóre problemy zniknęły ale większość nadal jest aktualnych, gdy się dobrze wczytamy. Ogólnie, jest to bardzo smutna lektura jak człowiek sobie uzmysłowi, co było dalej.

Spore oczekiwania, adekwatne do nich rozczarowanie. Autor wykonał mrówczą pracę, kompilując mnóstwo archiwalnych gazetowych tekstów. Jest pomysł, jest myśl przewodnia, są świetne zdjęcia. Ale kompilacja może być tylko kompilacją, nie literaturą.

Urywki gazet, relacji, strzępy przedwojennego życia. Uzupełnione komentarzami autora w bardzo podobnym tonie - czasem ciężko znaleźć granicę pomiędzy cytatem a komentarzem. I nie jest to wada tej książki!

Największą jej zaletą jest możliwość podroży w czasie, spojrzenia za kulisy przedwojennego życia. Przy czym ostrzec należy, że to podglądanie nie zawsze jest łatwe. B...

Marcin Zaborski próbuje odtworzyć świat zwykłych ludzi. Pokazuje codzienne życie, problemy mieszkańców, letnie kurorty z perspektywy przeciętnego Polaka.
Książka jest zbiorem artykułów prasowych z tamtych lat. Autor dokonał selekcji i podzielił tematycznie problemy Polaków w przededniu wojny.
Jest rozdział o modzie, o morderstwach, o Hitlerze- 22 rozdziały pogrupowane ...

Interesująca i wartościowa lektura, po którą warto sięgnąć. Lato 1939 roku było czasem niezwykłym, pełnym niepokoju i strachu przed wybuchem wojny.Jednocześnie ludzie starali się żyć normalnie, wyjeżdżali na wakacje, mając
nadzieję, że nie dojdzie do wojny. Autor opisuje wydarzenia nie tylko od strony politycznej, ale również zwyczajne życie Polaków.
Z każdym kolejnym ...

Ta książka była tak pełna smutku i napięcia, że nie byłam w stanie jej uważnie czytać. Tak bardzo żal mi było Polaków - naprawdę dzielnych, odważnych i przerażonych zarazem, zwykłych ludzi stojących już na stopniach szubienicy z pętlą na szyi, zanurzonych coraz bardziej w mroku, ale usiłujących żyć normalnie. Bo co mieli zrobić?
Ostatnio wyszły jeszcze dwie inne pozycje dot...

Przwrotnie powiem - Autor nie napisał tej książki, dokonał wyboru notatek i krótkich artykułów prasy polskiej z końca lata 1939 oraz podzielił je na wątki tematyczne. Dzięki temu powstała swoista kronika przedenia końca świata.

Znakomity pomysł na przedstawienie życia Polaków przed wybuchem II wojny światowej.Obraz naszych przodków widziany oczami dziennikarzy ,ale nie tylko.Wydarzenia błahe mieszają się z poważnymi.Szokujące ze śmiesznymi.Z tego wyłania się obraz społeczeństwa bardzo optymistycznie podchodzącego do zycia(także zagrożeń ze strony Hitlera)i jednocześnie skazanego na klęskę.

Dodaj cytat z książki Jeszcze żyjemy. Lato '39