Biuro myśli znalezionych

Okładka książki Biuro myśli znalezionych Marcin Zaborski
Okładka książki Biuro myśli znalezionych
Marcin Zaborski Wydawnictwo: Tamaryn reportaż
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Tamaryn
Data wydania:
2013-06-20
Data 1. wyd. pol.:
2013-06-20
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788393738908
Tagi:
wywiady Trójka
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Sprzeczne narracje… Z historii powojennej Polski 1944–1989 Jerzy Eisler, Piotr Gontarczyk, Paweł Kowal, Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Andrzej Paczkowski, Jarosław Pałka, Patryk Pleskot, Robert Spałek, Mirosław Szumiło, Marcin Zaborski, Jan Żaryn
Ocena 7,3
Sprzeczne narr... Jerzy Eisler, Piotr...
Okładka książki W imię przyszłości Partii. Procesy o łamanie tzw. praworządności socjalistycznej 1956–1957. Instytut Pamięci Narodowej (IPN), Marcin Zaborski
Ocena 0,0
W imię przyszł... Instytut Pamięci Na...
Okładka książki Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką Magda Umer, Marcin Zaborski
Ocena 7,3
Piekielna nieo... Magda Umer, Marcin ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
28
28

Na półkach:

Recenzja pochodzi z portalu kulturaonline.pl

Jest ponad dekadę młodszy od Piotra Najsztuba i Kuby Wojewódzkiego. W co trudno uwierzyć obcując z zapisem jego wywiadów. Marcin Zaborski zadaje bowiem pytania z dostojnością i wyczuciem godnym prezentera z innej epoki. Żadnych retorycznych podchodów, ciuciubabki z pikantnymi anegdotami czy ping- ponga na dowcipy. Zamiast tego, dużo przestrzeni dla rozmówcy, aby mógł rozwinąć myśl, ale też uciąc nieistotny temat. Nuda? Wręcz przeciwnie. Opublikowany właśnie zbiór "Biuro myśli znalezionych" przekonuje, że taktyka Zaborskiego przynosi wymierne wyniki.

Książka jest zapisem 20 rozmów, które autor przeprowadził dla radiowej Trójki. Rozmów wyjątkowych, bo tytułowa audycja nie przypomina klasycznego talk- show. To swoiste trzy w jednym. Pytania zadawane gościom przez samego prezentera, znajome (i publiczne) osoby, wreszcie słuchaczy. Trzy tury merytorycznej i niespiesznej rozmowy.

Wyważony charakter rozmów to nie tylko zasługa Zaborskiego. Do Studia im. Agnieszki Osieckiej przychodziły przecież charyzmatyczne osobowości. Nie gwiazdy, gwiazdki czy celebryci. Każdy z 20 bohaterów jest we własnej dziedzinie, jeśli nie autorytetem, to postacią o znaczącym wpływie. Nic więc dziwnego, że wielu rozmówców Zaborskiego narzuca określony poziom intelektualny spotkania.

Grzeczne pytania nie muszą być powierzchowne. Zaborskiemu udaje się wyciągnąć z gości mnóstwo znaczących informacji. W trakcie lektury najbardziej cieszą właśnie pozornie nieznaczące drobnostki. Jadwiga Staniszkis jeżdżąc pociągami, napisała w nich dwie książki. Szewach Weiss opuszczał obrady Knesetu, aby przez telefon grać wnuczce na harmonijce. Zakochanego w soulu młodego Stanisława Soykę, do śpiewania po polsku "zmusił" kultowy Helmult Nadolski. A Michał Głowiński posiada tyle książek, że... musi chodzić do biblioteki (bo łatwiej daną pozycję pożyczyć niż ją odszukać w domu).

Więcej na: http://kulturaonline.pl/ksiazka,do,walizki,biuro,mysli,znalezionych,tytul,artykul,15950.html

Recenzja pochodzi z portalu kulturaonline.pl

Jest ponad dekadę młodszy od Piotra Najsztuba i Kuby Wojewódzkiego. W co trudno uwierzyć obcując z zapisem jego wywiadów. Marcin Zaborski zadaje bowiem pytania z dostojnością i wyczuciem godnym prezentera z innej epoki. Żadnych retorycznych podchodów, ciuciubabki z pikantnymi anegdotami czy ping- ponga na dowcipy. Zamiast tego,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
283
11

Na półkach: , ,

‘Panie Łukaszu, dobre myśli w dobre ręce oddaję…’ napisał autor projektu ‘Biuro myśli znalezionych’ w moim egzemplarzu. Na czterystu stronach znalazłem ich przynajmniej sto czterdzieści sześć, bo tyle fragmentów zaznaczyłem żółtym zakreślaczem. Ta książka przybliża dwadzieścia niezwykłych osobowości z których, może wstyd się przyznać, połowa była mi nieznana. To co łączy te jakże różne postaci i ich historie to wielka pasja i zaangażowanie, pewna misja, która klaruje się wraz ze zdobywanym doświadczeniem, a w pewnym momencie życia staje się głównym celem, sensem życia. Ta książka to odtrutka na byle jaka rzeczywistość. Jest lepsza niż niejeden poradnik podsuwający niezawodne recepty na życie.

‘Panie Łukaszu, dobre myśli w dobre ręce oddaję…’ napisał autor projektu ‘Biuro myśli znalezionych’ w moim egzemplarzu. Na czterystu stronach znalazłem ich przynajmniej sto czterdzieści sześć, bo tyle fragmentów zaznaczyłem żółtym zakreślaczem. Ta książka przybliża dwadzieścia niezwykłych osobowości z których, może wstyd się przyznać, połowa była mi nieznana. To co łączy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
308
79

Na półkach: ,

(...) Najmocniejszą stroną Biura Myśli Znalezionych jest uczłowieczenie gości Marcina Zaborskiego. Składa się na to kilka czynników, począwszy od pytania nie tylko o kwestie związane z działaniami zawodowymi, ale też poglądami na życie, doświadczeniach dnia codziennego czy sprawach bieżących i pozornie mało ważnych na radiowej antenie (typu: pytanie: Jak się pan czuje?).
Kolejnym czynnikiem jest zadawanie pytań od znajomych bohatera rozmowy które to nierzadko celują w tematy osobiste, wspólne nieoficjalne wspomnienia czy obietnice. Pytania słuchaczy natomiast wnoszą powiew spontaniczności i nieprzewidywalności rozmowy. Ponad to dają odpowiadającemu znacznie szersze pole do popisu i możliwość pokazania się nie tylko ze strony eksperta, ale przede wszystkim człowieka. Co za tym idzie, możemy poznać inną jego stronę, niż tę, którą prezentuje publicznie - dowiedzieć się o prezentowanych poglądach na tematy ważkie i błahe, albo zapytać po ludzku: Co słychać? (...)

Więcej na:
http://www.xrayofbooks.pl/2013/07/marcin-zaborski-biuro-mysli-znalezionych.html

(...) Najmocniejszą stroną Biura Myśli Znalezionych jest uczłowieczenie gości Marcina Zaborskiego. Składa się na to kilka czynników, począwszy od pytania nie tylko o kwestie związane z działaniami zawodowymi, ale też poglądami na życie, doświadczeniach dnia codziennego czy sprawach bieżących i pozornie mało ważnych na radiowej antenie (typu: pytanie: Jak się pan...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    54
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    16
  • Reportaże, literatura faktu
    1
  • Kasia
    1
  • Rozrywkowe
    1
  • TZJ
    1
  • Chcę kupić
    1
  • Rok2024
    1
  • W biblioteczce
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Biuro myśli znalezionych


Podobne książki

Przeczytaj także