Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.88 zł

Prozami
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Dobrze napisana, wciągająca historia, na końcu której ryczałam jak bóbr. Dobra, może trochę to wszystko nierealne, ale przecież od tego są książki!

Patrząc na okładkę, mylnie spodziewałam się ckliwego romansu.
Książka porywa już od pierwszej strony.
Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta,
właściwie, to nie można przestać.
Ledwie odłożyłam ją na bok, a już zatęskniłam za Małgorzatą vel Jadzią i za starszą panią. Zapragnęłam znowu znaleźć się w wiekowym domu.
Żal się rozstawać.
Żal 😔🌼

Bardzo piękna powieść o miłości, zaufaniu i odnajdowaniu celu w życiu!

Uwaga: książka niesamowicie wciąga i bardzo szybko się ją czyta.
Wydarzenia obecne przeplatają się ze wspomnieniami Hani, starszej pani, którą główna bohaterka się opiekuje.
Lektura pełna humoru, z pozoru niewyjaśnionych sytuacji i niejasnych intencji.
Ale oczywiście na końcu wszystko staje się jasne i oczywiste. Tylko czy można tu mówić o szczęśliwym zakończeniu?

Małgorzata traci pracę jako nauczycielka i czeka ją sprawa w sądzie. Podejmuje się pracy jako opiekunka starszej Pani Hanki. Dobre zarobki, starsza pani stateczna. Małgosia zostaje Jadzią a Hanka naprawdę jest Anką. Piękna opowieść o dziewczynie, która chciała być baletnicą, zawsze coś stawało jej na drodze. A to Ignaś, a to wojna.....

Lubie książki, które mnie zaskakują. A ta zaskoczyła mnie bardzo. Spodziewałam się ckliwego romansu, słodkiego i polukrowanego do przesady z banalnym zakończeniem. Od samego początku wciąga i intryguje. Postacie są autentyczne i sama fabuła niebanalna. Sporo w niej niebanalnych refleksji i przemyśleń. Taka autentyczna.

Bardzo piękna fabuła, która toczy w dwóch czasach. Delikatnie uświadamia że problemy dnia dzisiejszego nie są tak straszne i okrutne jak były kiedyś. Bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Trochę irytowała mnie Małgosia no ale jak sama stwierdziła na końcu jeszcze wiele pracy przed nią.

Książka przedstawia nam dwie bohaterki, współczesną Małgorzatę oraz Hannę z czasów młodości. Akcja powieści dzieje się dwutorowo co bardzo mi się podobało, autorka bardzo dobrze połączyła wszystko w jedną spójną całość. Książkę czyta się bardzo szybko, fabuła jest wciągająca, myślę że każdy czytelnik będzie chciał poznać czy w końcu zakochani się spotkali w umówionym...

Piękna i wzruszająca książka jaką przeczytałem. Jest w niej dużo mądrych życiowych rad , przemyśleń jak i refleksji. Uwielbiam jak akcje książek rozgrywają się nad morzem. W tym przypadku jest to piękny Sopot. Jak dla mnie to ta książka jest rewelacją.
Polecam

Piękna, wzruszająca opowieść o pewnej staruszce, która nigdy nie zapomniała o swojej pierwszej miłości. Poznajemy jej marzenia, plany i wspomnienia z czasów wojennej zawieruchy. Jako niepoprawna optymistka nadal wyobrażam sobie, że Hania ściskając w ręku kawałek bursztynu, pewnego dnia dostrzega na plaży, w blasku wschodzącego słońca, swojego ukochanego Franka. A jak było...

• 2019
  • Audiobook