Leo! Znowu ty? Niecny plan

literatura dziecięca
Wydawnictwo Lemoniada
2020-11-10
2020-11-10

Fantastyczna książka, którą czytałam synom (9 i 7l.) po jednym rozdziale przed snem. Uśmialiśmy się nieraz zdrowo.
Z czystym sercem polecam szkolne przygody tego Ancymonka.

Z czystym sercem polecam szkolne przygody tego Ancymonka.

Przezabawna, ale jakże życiowa opowieść. Polecam dla małych i dużych czytelników. Opowieść nie jest bardzo skalkulowana, ale ponieważ dotyczy kilkunastolatka to problemy ze szkołą i rodzicami może być nie bardzo zrozumiała dla mniejszych odbiorców. Myślę że świetnie się nadaje dla 9+

BARDZO WCIĄGAJĄCA LEKTURKA📖🎧 LEKTOR FENOMENALNY😘👏🏻👏🏻

BARDZO WCIĄGAJĄCA LEKTURKA📖🎧 LEKTOR FENOMENALNY😘👏🏻👏🏻

#663 - Leo! Znowu Ty ? - Niecny plan - Aleksandra Tyl - Wydawnictwo Lemoniada
#223/52/2021

Książka ma 312 stron. Swoją premierę miała dnia 10.11.2020 roku. Ewa otrzymała tą książkę od Wydawnictwa, jako niespodziankę z okazji swoich dziewiątyc urodzin.

Główny bohater książki - Leo ma 11 lat i chodzi do szkoły. Ma on też młodszą siostrę Laurę, z którą nie dogaduje się za bardzo.

Książka jest bardzo zabawna a Leo i jego paczka mają ogromną ilość ekstremalnych pomysłów.

Znajdziecie tutaj także dużą ilość mądrych słów, które warto zapamiętać.

Bardzo dziękujemy za tą książkę Wydawnictwo Lemoniada.

#663 - Leo! Znowu Ty ? - Niecny plan - Aleksandra Tyl - Wydawnictwo Lemoniada
#223/52/2021

Drogie Dzieci! Dzisiaj coś specjalnie dla Was:) Oto Leonard, a właściwie Leo. Ma 11 lat i jak każdy młody człowiek w tym wieku - chodzi do szkoły. Ma młodszą siostrę Laurę i oczywiście bardzo rzadko się z nią dogaduje.

Każdy dzień w szkole jest wielką przygodą. Z pewnością nie jest nudno. Oto właśnie dba Leo i jego "paczka". Generalnie każdy trzyma się zasady, że chłopcy mają swoje sprawy, a dziewczyny te "dziewczyńskie". Poznajemy tu rozmaite charaktery i osobowości. Różne więc są sposoby na rozwiązywanie szkolnych problemów. Każde z dzieci ma ogromne możliwości wymyślania sposobów na nie. Oczywistością jest to, że chłopcy nigdy nie zadowalają się prostymi rozwiązaniami - w myśl reguły przez siebie wymyślonej, że im trudniej tym ciekawiej. Nuda nie ma prawa tu zagościć - choćby na chwilę:)

Narracja jest pierwszoosobowa, to znaczy, że całą książkę "opowiada" nam jej bohater - Leo. Dzięki temu z większym zainteresowaniem poznajemy losy bohaterów "Niecnego planu".
Istotna sprawa jest fakt, że pomimo, iż uczniowie często broją i psocą, knują i wymyślają dziwne zabawy - to w rezultacie każda przygoda kończy się dobrze i można z niej odczytać jakąś konkretną naukę. W taki sposób autorka uczy młodego czytelnika, że nie warto oszukiwać, kłamać, "kręcić".

Podsumowując - jeśli chcecie przeczytać coś super zabawnego, jeśli macie ochotę na dużą porcję ekstremalnych pomysłów, lub po prostu chcecie przeczytać dobrą książkę - to bardzo polecam Leo! Znowu ty?

... a! Jeszcze jedno. Ten, kto czyta z uwagą, odnajdzie wiele ciekawych cytatów, które są uniwersalne - tzn. że mogą przydać się w różnych sytuacjach naszego życia - takie drogowskazy. Np. Wychodzi na to, że słabiej się odczuwa szczęście, gdy nie ma się nim z kim podzielić.

Książka opowiada o perypetiach szóstoklasisty Leona oraz paczki jego kolegów. Historia toczy się pomiędzy szkolnymi murami, gdzie chłopcy starają się rozwiązywać zaistniałe konflikty, wymyślać niesamowite zabawy i zmagać się ze szkolną codziennością.

Książka przepełniona humorem, z bardzo ciekawą fabułą, która zainteresuje z pewnością niejednego młodego czytelnika. Typowa rozrywkowa pozycja.
polecam posłuchac opinii Stasia: https://www.spreaker.com/user/13227592/leoto-znowu-ty

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Mimo pokazanych rozmiarów książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i ekspresowo. Akcja toczy się szybko, mamy przewrotne zwroty i zero szkolnej nudy. Spora dawka pozytywnych emocji i dobrego humoru skutecznie oderwie wszystkich od trudnej rzeczywistości. Autorka świetnie opisała szkolne perypetie i zwariowane życie nastolatków. Dodatkowym atutem są zabawne i pełne emocji ilustracje Marty Grabowskiej.

To książka dla dzieci, ale zapewniam, że dorośli także będą się przy niej świetnie bawili 🙂
Leo jest uczniem szóstej klasy i tak jak wielu jego kolegów, wciąż próbuje wymyślić, co by tu zrobić, żeby się nie uczyć, a mieć dobre oceny.
Przez moment jego klasa miała dostęp do testów, ale chłopcy przedobrzyli (wszyscy wciąż dostawali szóstki) i nauczyciele się domyślili.
Próbowali podawać sobie odpowiedzi na klasówkach szyfrem, ale wyjątkowo szybko się wszyscy w tym szyfrze pogubili.
Na szczęście nic straconego, po co się uczyć, jeśli można zhakować dziennik 🙂

Oprócz myślenia, jak sobie ułatwić życie ucznia, Leo prowadzi zwykłe życie nastolatka. I szkoły nie lubi, ale to tam wciąż coś się dzieje.
Walentynki, wagary, wybory, gangi, sojusze z dziewczynami, wizyty u dyrektora.. Każdy dzień jest ciekawy, a gdy ma się jeszcze taką młodszą siostrę jak Leo, to już w ogóle 🙂

To książka, w której można poczuć atmosferę szkoły.
Częste klasówki, wybory szkolne, których nikt nie chce, nauczyciele bez poczucia humoru…
A jednak wyjątkowo miło było do tego wrócić, głównie dlatego, że książka jest przezabawna (co nie zmienia faktu, że cieszę się, że mam to już za sobą 🙂 ). Autorka świetnie opisała życie szkolne nastolatków (to, że nie chcą dostać walentynki i jednocześnie chcą, w programie wyborczym proponują zakaz klasówek i dużo cukierków, dziewczyny są złe, ale w sumie też fajne itd).
Perypetie Leo i kolegów czyta się świetnie i podczas lektury wciąż się śmiałam.
Podoba mi się przedstawienie bohaterów, a najbardziej postaci Alberta, klasowego prymusa.
Chłopiec zawsze wszystko umie i z uśmiechem pisze klasówki, ale także zawsze pomaga kolegom, jest lojalny i przyjacielski, dzięki czemu wszyscy go lubią i we wszystkim wspierają.
Miło przeczytać taką wersję ‚kujona’ 🙂
Książka jest dowcipna, ciekawie napisana i ma pomysłowe zakończenie. Pokazuje, że szkoła to nie takie złe miejsce, że każdy jest w czymś dobry i, że warto rozwijać swoje pasje.

"Leo! Znowu Ty? Niecny plan" to książka o uczniach i ich szalonych pomysłach. Chłopcy i dziewczyny z klasy Leona nie trzymają się razem. Co tu dużo mówić, chłopaki uważają, że dziewczyny są dziwne i zachowują się... dziewczyńsko, czyli porozumiewają się jakimś dziwnym szyfrem i co chwile przewracają oczami gdy widzą świetnie bawiących się chłopców. Ich koleżnki z kolei uważają, że chłopcy są dziecinni i tylko wygłupy im w głowach. No cóż, obie strony po części mają racją :D⁠

Jednakże pewnego dnia, dziewczyny z szóstej i czwartej klasy postanawiają założyć gang, który ma na celu wzajemną "naukę". Chłopców oczywiście w to nie wtajemniczają, przez co oni bardzo chcą się dowiedzieć co te dziewczyny znowu wymyśliły. Leon, odkrywa prawdę całkowicie przypadkiem i musi z przyjaciółmi wymyślić sposób, aby ich koleżanki dokładnie wtajemniczyły również ich.⁠

Gdy już im się to udaje, to chłopcy robią coś niesamowicie głupiego. Nie potrafią pohamować swoich chęci posiadania najlepszych ocen i nauczyciele domyślają się, że coś może być rzeczy, skoro nagle wszyscy mają zdecydowanie lepsze oceny. Dziewczyny po tym zajściu, ponownie nie odzywają się do chłopców, a ci muszą wymyślić nowy sposób, aby poświęcić mniej czasu na naukę, a jednocześnie mieć dobre oceny i więcej czasu na gry. Nie będzie to jednak takie proste zadanie i Leo wraz z kolegami muszą pogłówkować aby coś wymyślić, a później zrealizować swój niecny plan... ⁠

Po więcej zapraszam do recenzji na blogu: https://karolinalubas.pl/2020/12/04/szalone-przygody-szostoklasistow-ktorzy-maja-niecny-plan/

Leo to uczeń 6 klasy. W szkole często popada w tarapaty, przez co non stop ląduje u dyrektora na dywaniku (a raczej na mega wygodnym fotelu ;-) ). Lubi robić psikusy i nie przepada za nauką. Wraz z kolegami kombinują, np. jak by tu napisać sprawdzian bez uczenia się, jak zrobić kawał nauczycielowi, jak wyłudzić pyszne ciastka ze szkolnego sklepiku, czy jak wykorzystać hula-hop nie kręcąc biodrami. Leo i jego paczka uwielbiają opracowywać niecne plany. Tylko zawsze depcze im po piętach Laura - młodsza siostra Leo. Wykrywa, jakimś cudem, zamiary brata i próbuje wykorzystać tę wiedzę na własny użytek. Bo czy ktoś zabroni szantażu kilkuletniej dziewczynce?

Leo, jak każdy nastolatek, nie lubi, kiedy kręci się koło niego młodsze rodzeństwo. Gdy Laura zawiera ze starszymi dziewczynami pakt, po którym wzrasta średnia ich ocen ze sprawdzianów, chłopcom zaświecia się w głowie lampka. Postanawiają wybadać sprawę i podstępem zawrzeć układ z płcią przeciwną. I tak życie w szkole płynie na wymyślanie coraz to nowych planów.

Świetna pozycja nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Odnajdxiemy w niej zabawne wątki, teksty czy  imiona nauczycieli. Czytałam wraz z córką. Wciągnęła nas, rozbawiła i umilała czas. Przeniosła mnie do moich szkolnych momentów z czasów dzieciństwa. Książka zawiera humorystyczne rysunki, które spodobają się każdemu dziecku.

Polecam, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy potrzebujemy normalności, uśmiechu i oderwania się od trudnej rzeczywistości. Aleksandra Tyl, jako pisarka poczytnych książek obyczajowych, świetnie odnajduje się również jako autorka książek dla dzieci.

• Dla dzieci
  • Dla Wojtka