Zgodne małżeństwo

Aleksandra Tyl Wydawnictwo: Prozami literatura obyczajowa, romans
Prozami
2022-04-22
2022-04-22

Dobra rozrywka, osobiście bawiłam się bardzo dobrze. Typowa komedia pomyłek. Trochę w swojej formie przypomina książki Chmielewskiej. Kto lubi i czyta ten wie.

Dwadzieścia lat to piękny staż małżeństwa, zna się swoją drugą połówkę bardzo dobrze i nic nie potrafi zaskoczyć. Tylko czy aby na pewno? Między Joanną a Jackiem nie jest źle. Są z sobą tyle lat, że po prostu wkradła się rutyna, praktycznie z sobą nie rozmawiają, a jeśli już to o sprawach codziennych. O problemach z matką kobiety, która od jakiegoś czasu mieszka z nimi, córce, która, choć już dorosła, dla niej zawsze będzie powodem do zmartwień (choć tak naprawdę wcale ich tak bardzo nie sprawia). Miłość, namiętność, pragnienie spędzania wspólnie czasu – tego już nie ma między nimi, skończyło się tak naprawdę nie wiadomo kiedy.
Nadchodzi dzień, w którym Jacek się spóźnia do pracy. Nie brał nawet pod uwagę, że poniesie jakieś konsekwencje, w końcu był dobrym pracownikiem, pracującym od lat w jednej firmie. Prawda okazała się inna, a on dowiedział się, że będą zwolnienia, a jego spóźnienie jest wystarczające do tego, aby on został zwolniony. Ta sytuacja okazała się początkiem wielu zmian w jego życiu. Mężczyzna postanowił znaleźć sobie nową kobietę (a w sumie już znalazł kandydatkę),szybko dorobić się dużych pieniędzy i wraz z nią uciec do ciepłych krajów. Plan jest, pora na jego realizację. Tylko co z Joanną? Jaki plan ma ona?

Dla mnie to była pozycja, z którą po prostu dobrze się bawiłam. W opisie znajdziemy, że jest to powieść antyromantyczna i ja się zdecydowanie z tym zgadzam. Jest to druga tego typu książka, jaką czytałam i mi się podobała.
To historia o człowieku w okolicy 50, który zapragnął zmienić całe swoje życie, o małżeństwie, które może nie to, że się rozpadło, jednak tak naprawdę od dawna mało łączy ich ze sobą. Czytamy ją z perspektywy większej ilości bohaterów (głównie Jacka i Joanny, jednak są momenty, kiedy do głosu dochodzą inni). Akcja sprawnie poprowadzona, a książkę czytało się szybko.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani, wywołujący emocje w czytelniku. Szczerze powiedziawszy, polubiłam ich praktycznie wszystkich, chociaż na pewno mają nie tylko zalety, ale również wady.

„Zgodne małżeństwo” to powieść antyromantyczna, która mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/zgodnemaluzenstwowydawnictwoprozami.html

Ciekawy pomysł na książkę, lekka historia, niestety brakowało mi w niej komedii. Albo jestem za bardzo poważna, albo całkowicie inaczej działa moje poczucie humoru. Niestety było to rozczarowanie a nie śmiechawka.

Lekka, humorystyczna i do końca zaciekawia chociaż można się czasem niektórych sytuacji domyślić. Jako audiobook, świetnie przeczytana.

"ZGODNE MAŁŻEŃSTWO" ALEKSANDRA TYL
Kategoria książki obyczaj z komedią to gatunek w sam raz na długie jesienne wieczory.
Książka jest genialnie napisana i poprowadzona komedia pomyłek. Jak to zwykle bywa długoletnie małżeństwo gdzie oboje mają siebie dość, ale żadne nie mówi o tym głośno, próbuję na swój własny sposób walczyć z rutyną Tyle, że w dosyć niekonwencjonalny sposób wybierają. Niesnaski, nuda i brak porozumienia prowadzi do tego, że każde chce mieć wygodę i brak winy w popełnieniu przestępstwa. DO tego jeszcze dochodzi mama bohaterki, która jest nagminną hazardzistką.
Co to przyniesie ta parodia pomyłek i do czego doprowadzi tuszowanie wydarzeń musicie przeczytać. Ja się ubawiłam na całego i na pewno sięgnę po jeszcze nie jedną książkę autorki, ponieważ super rozluźnia, dobrze się czyta oraz słucha. Polecam

OCENA 08/10
109/23 (11/10)
ilość stron: 304
data wyd: 22.04.2022
czas przewidziany czytania: 5 h 52 min.
Czas słuchania: 06 h 52 min
lektorzy : Breszka Laura
Anastazja
Skończona 22.10.2023 (słuch)

"ZGODNE MAŁŻEŃSTWO" ALEKSANDRA TYL

Komedia pomyłek, lekka łatwa i przyjemna...... no właśnie. Mi osobiście dało to mało przyjemności.

Sympatyczna i zabawna historia, bardzo fajnie przeczytana przez Laurę Breszkę.

Sympatyczna i zabawna historia, bardzo fajnie przeczytana przez Laurę Breszkę.

Nigdy nie czytałam pani Tył, a na tę książkę trafiłam przypadkiem. I okazało się, że jest to całkiem przyjemna rozrywka. Autorka dobrze się sprawdza w gatunku komedii kryminalnej (myślę, że tak to można określić). Dobrze pisze, ma poczucie humoru. Czyta się szybko, bo lektura jest... wciągająca 😃.

fajna książka na wakacje

fajna książka na wakacje

Ogólnie nie przepadam za tego typu powieściami - nie śmieszą mnie zazwyczaj i kręcę oczami kiedy je czytam. Tu jednak mile się zaskoczyłam i muszę tę książkę wyróżnić.
Na początku historia mnie nie wciągnęła, ale w trakcie lektury byłam coraz bardziej pochłonięta. Muszę też przyznać, że uśmiechnęłam się podczas czytania wielokrotnie. Książka napisana jest dobrym stylem, jest całkiem zabawna i szybko się ją czyta (u mnie: słucha). Zakończenie może przewidywalne, ale i tak mi się podobało.
Polecam, przyjemna rozrywka.

• Audiobooki