Jej portret

Patronat LC
Anna H. Niemczynow literatura obyczajowa, romans 400 str.
Filia
literatura obyczajowa, romans
literatura polska małżeństwo miłość odmiana losu powieść obyczajowa spotkanie wspomnienia życie codzienne

Filia
literatura obyczajowa, romans

Kup książkę

"Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt..."

"Jej portret" to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Anna H. Niemczynow Oficjalnie. Książka pełna emocji, która pochłonęła mnie całkowicie i skłoniła do refleksji. Autorka pokazuje nam jak ulotne jest życie, jak chwila uniesienia, nieprzemyslana decyzja może doprowadzić do straty tego co mamy, co jest najważniejsze. Końcówka...

Dokąd zaprowadzi Maję spotkanie z przeszłością? Czasem oderwanie się od codzienności jest potrzebne. Czy może być niebezpieczne? Wszystko zależy od nas samych, od naszych decyzji. Kolejna książka jednej z moich ulubionych autorek Pełna inspiracji i wzruszeń.

Co to jest miłość? Co to jest prawdziwa miłość? Co świadczy o tym, że ktoś nas kocha? I czy zawsze musi dojść do tragedii, abyśmy zrozumieli, co możemy stracić? Takie właśnie pytania krążyły po mojej głowie podczas i po czytaniu tej książki. To pierwsza książka tej Autorki jaką miałam możliwość poznać i nie za bardzo wiedziałam czego mogę się spodziewać.

Maja to wzięta...

Osobiście uważam, że to najlepsza z książek które czytałam tej autorki. Widać, że pani Ania rozwija się twórczo. Buduje coraz ciekawsze postacie. Jej portret jest utworem bardzo emocjonalnym, co przy literaturze obyczajowej jest dużym plusem. Obserwujemy poczynania głównej bohaterki i mimo iż możemy się z nimi nie zgadzać, nie rozumieć, jak mogła podjąć takie, a nie inne...

Jeżeli ktoś szuka niezłego romansidła, to ta książka jest dla tej osoby. Jeszcze w połowie książki miałam ochotę ją odłożyć. Ale rzadko to robię. Potem się rozkręciła, można tak napisać. Jest to opowieść o wyborach, o ogromnej miłości. Mnie nie zauroczyła.

Rewelacyjna powieść

Ostatnie 100 stron książki zepsuło cały efekt. To jak 8 sezon "Gry o Tron".

"Jej portret " to niezwykle mądra i poruszająca opowieść skłaniająca człowieka do refleksji na temat swojego prawdziwego ja. Książka dosłownie pochłonęła mnie emocjonalnie . Przeżywałam wszystko razem z bohaterami i za to właśnie uwielbiam książki Ani . Uważam że,jest to jedna z najlepszych książek obyczajowych jakie przeczytałam.

Rzeczywiście książkę się szybko czyta. Jednak czytając ją do końca, stwierdziłam że autorka miała kontrakt na X stron i trzeba było szybko skończyć książkę. Poza tym zachowanie Daniela było na tyle idiotyczne i niespójne, że po całej książce czułam niesmak. Warto przeczytać żeby docenić codzienność, ale po książce "Zostań ile chcesz" oczekiwałam czegoś lepszego.

Czasem zdarza się tak, że widząc okładkę książki, jakiś wewnętrzny głos podpowiada mi, że muszę sięgnąć po ten właśnie tytuł. Zazwyczaj okazuje się wtedy, że był to trafny wybór w stu procentach. Czy i tym razem było podobnie?
O Mai Preis można śmiało powiedzieć, że jest kobietą spełnioną. W swoim czterdziestoletnim życiu udało jej się osiągnąć wszystko, o czym marzyła....

Dyskusje

• 2019