Emigracja

Okładka książki Emigracja Malcolm XD
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Emigracja
Malcolm XD Wydawnictwo: W.A.B. Ekranizacje: Emigracja XD (2023) literatura piękna
W.A.B.
2019-05-15
2019-05-15
Ekranizacje:
Emigracja XD (2023)
internetowi twórcy pasta Malcolm XD emigracja Anglia podróż
Inne

Bardzo przyjemnie mi się ją czytało, nawet zaśmiałam się do siebie parę razy :)

Bardzo przyjemnie mi się ją czytało, nawet zaśmiałam się do siebie parę razy :)

Książka, która trafiła w moje ręce dość przypadkowo. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobra. Porządnie się uśmiałem. Dobra na poprawę humoru. Teraz obowiązkowo na celowniku kontynuacja.

Dawno się tak nie uśmiałam czytając. Świetna pozycja by się zrelaksować, a audiobook czytany przez Pana Janusza Zadurę mistrzostwo!

Ekranizacja tej książki jest dla mnie genialna - sama książka, też jest zabawna, szybko się czyta, chętnie sięgnę po drugą część.

To bardzo luźna książka, która idealnie spełniła swoje zadanie będąc dla mnie odskocznią od poważnych pozycji.
Czytając miałam wrażenie że słucham stand upu. Nie umiem inaczej określić stylu autora. Zupełnie mi to nie przeszkadzało, długie i rozbudowane zdania nie męczyły, a wyobrażając sobie opisywane sytuacje kilka razy parsknęłam na głos.
Autor używa wielu przekleństw i bardzo kolokwialnego języka. Jeśli ktoś tego nie lubi lub takie zabiegi w książkach go rażą to będzie mu ciężko przebrnąć.
Mi humor i abstrakcyjne z pozoru sytuacje podpasowały i myślę, że sięgnę po inne części w ramach wyluzowania w literackiej podróży ;)

Autor używa wielu przekleństw i...

Przezabawna obyczajówka komediowa z charakterystyczną dla autora składnią. LOVE! Jeśli autor nie był w miejscówkach, które opisuje to szacun za trafienie w punkt. Daję oczko wyżej za oryginalność, rytm opowieści i słodko-gorzki realizm absurdu. P.S. A ekranizacja swoją drogą bombowa. Nie sądziłam, że uda się przenieść ten klimat do serialu ale też go pochłonęłam na raz.

Przyjemna i bardzo zabawna pozycja. Polecam.

Przyjemna i bardzo zabawna pozycja. Polecam.

Dawno nie czytałem tak zabawnej książki.
Trafiłem na nią przypadkowo i to był naprawdę szczęśliwy traf!
Wartka akcja, od początku dużo humory. Wyraziste, charakterystyczne postaci. Także drugoplanowe.
Dużo śmiechu!
Na pewno sięgnę po kontynuację;)

Dawno nie czytałem tak zabawnej książki.
Trafiłem na nią przypadkowo i to był naprawdę szczęśliwy traf!
Dużo śmiechu!
Na pewno sięgnę po kontynuację;)

Świetnie napisana - wartka akcja, nieprzewidziane zwroty fabuły i ten język! I humor! Dawno nie czytałam tak zabawnej książki, a jednocześnie tak życiowej. Sama składnia zdań i dobór wyrazów bywa komiczny, a tu jeszcze główni bohaterowie (Malcolm i Stomil) oraz drugoplanowi (jak pan Zbyszek-tirowiec czy Wano i Szuki od kampera) świetnie zarysowani i posługujący się własną składnią, co pięknie podkreśla ich odrębność jako bohaterów. Na pewno przeczytam jeszcze coś tego autora i będę do niego wracać.

1966

Dość nierówna. Świetny wstęp, by potem bardzo mocno zwolnić, a pod koniec zupełnie się rozleźć. Jednak przez cały czas było sporo interesujących momentów, to momentami odczuwało się pewne znużenie, jakby autor chciał przekazać za dużo na raz lub wytracił impet i pozostał jedynie w stylistyce, ale już bez mięcha. Lubię taką stylistykę i poczucie humoru, dlatego bonusowy punkt za konsekwencję i styl, ale tak bez tego to 6/10 - z powyższych powodów. Podejrzewam jednak, że nierówność narracji wynika z bycia początkującym w dłuższych historiach i to kwestia wyrobienia, więc po inne też sięgnę.