Emigracja

2019-05-15
2019-05-15
internetowi twórcy pasta Malcolm XD emigracja Anglia podróż
Inne

Pod otoczką pasty kryje się bardzo trafna i smutna momentami analiza najpierw życia w małym polskim miasteczku, potem pierwszych prób zarobkowania na emigracji. Śmiech przez łzy.

Przezabawna powieść zdecydowanie dla młodzieży, napisana lekkim piórem wnikliwego obserwatora polskiej i angielskiej rzeczywistości.
Kilkukrotnie wybuchałam śmiechem, nieraz zdarzyło mi się też skrzywić z zażenowaniem. Wydaje mi się, że początek jest dużo lepszy, przygody bohatera z rodzimego ogródka są znacznie ciekawsze niż te z emigracji, może dlatego, że brzmią bardziej wiarygodnie. Z czasem trochę już zmęczył mnie chyba styl autora no i nawał absurdalnych wypadków, ale wiadomo, że książka jest tak naprawdę ich zbiorem, więc nie można było oczekiwać niczego innego.
Jak najbardziej do polecenia, niezwłocznie sięgam po drugą część.

Książkę czyta się rewelacyjnie. Z pozoru lekka i mega zabawna opowieść w rzeczywistości stanowi gorzki, ale jakże prawdziwy obraz Polaków.

nie miałam pojęcia czym są pasty i że istnieje jakiś Malcolm XD. nie pracowałam zarobkowo za granicą. ani nie mieszkałam w mieście 10 000 - 19 999. mam wrażenie, że dzięki Emigracji uzupełniłam kawałek życia. na przemian prychając śmiechem (o to nie łatwo!) i łapiąc refleksję. cieszę się więc, że w ogóle jesze łapię. wulgaryzmy, jak dla mnie, uzasadnione. zaskoczenie pozytywne (jak pogoda w majówkę 2022).

„Emigracja” lekka, przyjemna książka opowiadając o losach dwójki przyjaciół chcących zarobić nieco pieniędzy w UK. Po drodze maja mnóstwo przygód- co jest na plus, historie są bardzo zabawne i momentami nie mogłam przestac się śmiać😅 Polecam wszystkim, którzy chcą poznać losy i przygody tej dwójki znajomych.
Według mnie pierwsza część troszkę gorsza od drugiej czyli „Edukacja” ale i tak oczywiście warto przeczytać obie książki

Według mnie pierwsza część troszkę gorsza od drugiej czyli...

Trochę nie mój klimat ale książka dobra.

Trochę nie mój klimat ale książka dobra.

Śmiałem się srogo, choć pewnie nie powinienem jak w tym przysłowiu z wojskiem. Znam trochę temat emigracji zarobkowej, jeszcze lepiej rzeczywistość "stolicy agrestu" - autor trafił w punkt, aż czasami bolało :)

Lekka lektura, w sam raz na wakacje. Mistrz internetowych past wziął na warsztat temat z którym na pewno może się utożsamić wielu moich rówieśników.

Momentami tak zabawna, że słuchając audiobooka nie mogłem robić ćwiczeń na siłowni ze śmiechu 😂

Najzabawniejsza książka jaka czytałem od dawna

Najzabawniejsza książka jaka czytałem od dawna