Kroniki koronawirusowe

2020-03-31
2020-03-31
40 min.
koronawirus groteska

Podczas Korona wirusa to idealna pozycja jak obśmieszać to co sie wokół nas działo

Jako całość nie jest aż tak źle, ale "ten styl" przeszkadza w odbiorze. Nie było też przesadnie śmiesznie, jeśli ktoś by oczekiwał, raczej "śmiesznawo"

Rozbawił mnie wątek Malinoskiej oraz jak taksówkarz podjechał pod Auchan. Oprócz tego przyjemna opowieść, idealna na wieczór. Daję 9/10 ze względu, że przeszkadzały mi niektóre zdania napisane w chaotyczny sposób.

Czasem czytam coś, co po każdym akapicie rodzi mi w głowie myśl "Po co ktoś to wydał?"... I tak, niestety, było też w przypadku "Kronik koronawirusowych". A ja naprawdę lubię poczucie humoru autora, dobrze mi się swego czasu czytało "Emigrację" i nie mam większych oczekiwań co do jego twórczości. Oczekuję po prostu lekkiej rozrywki, szybkiego przerywnika od cięższych lektur. I teoretycznie "Kroniki..." sprawdzają się w tej roli, pierwszy rozdział dotyczący podejrzeń, że dozorca bloku może roznosić koronawirusa na początku pandemii całkiem mnie ubawił. Potem to jednak poszło w jakimś dziwnym kierunku, absurd gonił absurd i mało co było tu naprawdę śmieszne. Do tego z perspektywy czasu też dobrze widać, że ta początkowa pandemiczna panika była mocno na wyrost, więc i ten humor jest już nieco... nieaktualny ;) "Kroniki..." to ledwo kilkadziesiąt stron lektury - lepiej by było tych kilka rozdziałów wrzucać na bieżąco jako artykuły w internecie, a nie wydawać i to jeszcze jako "książkę"... Niestety, rozczarowanie.

Jedną ręką na kiblu pisane, bo Empik zapłacił.

Jedną ręką na kiblu pisane, bo Empik zapłacił.

Malcolm XD znowu zachwyca swoimi pastami. Tym razem historia toczy się podczas pandemii, historię spotykające Anona są zabawne, ale przede wszystkim prawdziwe. Ciekawe przedstawienie koronawirusowej rzeczywistości.

Moje pierwsze spotkanie z Malcolmem XD. Groteskowy obraz okresu epidemii. Ale się uśmiałam! Uwielbiam taki absurdalny humor i pokazywanie naszych wad narodowych w krzywym zwierciadle. Autor musi byćvprzeinteligentnym, błyskotliwym człowiekiem 👍 Sięgam po następne jego książki.

Szybkie opowiadanko do szybkiego przeczytania. Humorem Malkolm XD jak zwykle nie zawodzi, a styl past internetowych sprawia, że opowiadanie się pożera. Choć jest ono jeszcze bardziej nieprawdopodobne od pozostałych historii tego autora, to nadal można się świetnie bawić.

Autor znanej pasty o wędkarzu, więc spodziewałem się sporej dawki humoru. Niestety wyszło dość słabo. Momentami było śmiesznie, ale książka nie przetrwała próby czasu. Być może w okresie, kiedy czekaliśmy "jeszcze dwa tygodnie" czytałoby się lepiej.

Ani to mądre ani poszerzające horyzonty. W sumie to można powiedzieć, że czytanie tej książki to czas stracony. Tylko że nie wiedzieć czemu, pomimo dość prymitywnego humoru bardzo mnie bawiło.

Dodaj cytat z książki Kroniki koronawirusowe