Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej

W.A.B.
literatura polska dokument reportaż Oskary nagroda
literatura faktu
literatura polska dokument reportaż Oskary nagroda

Świetnie się czyta - pochłonęłam w jeden wieczór. No i dla laika to olbrzymia dawka wiedzy :)

Sprawa ze mną jest taka, że ja mało znam się na kinie jako takim: filmów mało oglądam, aktorów kojarzę wybiórczo, więc co tu dopiero mówić o mojej znajomości kinematograficznych nagród. Po „Oscary” sięgnęło mi się ze względu na słabość do książek o wąskich, nietypowych zagadnieniach, i bum, rozwinęła się przede mną ciekawa historia, której moja laickość w niczym nie...

"Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej" to całkiem fajne kompendium wiedzy i ciekawostek na temat zarówno samej gali jak i wszystkiego wokół niej. Osobiście nie jestem jakąś znawczynią tematu, sięgnęłam po nią jako laik, więc nie miałam wobec niej dużych oczekiwań. Chciałam tylko dowiedzieć się czegoś ciekawego i ta książka zdecydowanie mi to dała. Podział tekstu na...

Książka ma świetne rozdziały, to dla nich warto tę książkę przeczytać.

Oto wycinek długiej historii Oskarów – pełnej wzruszeń, wpadek, triumfów, pomyłek, płomiennych przemów, pięknych sukni i zaskakujących zwycięstw.

Autorka w przystępny sposób prezentuje ciekawe fakty dotyczące Akademii Filmowej oraz wręczanej przezeń nagrody

Zdecydowanie dla fanów Oscarów :)

Bardziej książka-synteza najważniejszych informacji o Oscarach. Choć doceniam to, że autorka sama to podkreśla w wstępie. Dla osób mało obeznanych w kulturze nagród filmowych - pozycja obowiązkowa. Dla wtajemniczonych - warta uwagi, bo zgrabnie podsumowuje najistotniejsze zagadnienia.

Bardzo przyjemnie czytało się to opracowanie, a wręcz - pożerało je. Może to kwestia mojej słabości do Oscarów. Nie jest to żadna przełomowa czy kompletna analiza amerykańskiej nagrody, do czego autorka absolutnie nie aspiruje. Mamy za to do czynienia z rzetelnym i ciekawym przeglądem rozmaitych wątków - od tego, jakie elementy powinien obejmować film, aby zdobyć Oscara, a...

ja mam dużą słabość do autorki więc mogę być nie obiektywna. Niemniej jednak - jako filmowy freak - stwierdzam że książka jest wyczerpująca i wspaniała <3

Książka pisana pod tezy i trochę zbyt przedstawia punkt widzenia autorki na współczesny świat, natomiast wielkim plusem są opisy wczesnego Hollywood i liczne przykłady potwierdzające błędy akademii przy przyznaniu nagród

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2019
  • 2020
  • Ebook
  • 2021

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej Zobacz więcej