Fluff

Oficjalne recenzje i

W życiu warto być wyłącznie sobą

[ 2 ] Link do recenzji

Gorsza od Fanfika - 5/10

Właściwie w tej książce NIC się nie dzieje. Dwie nastolatki nawiązują kontakt w internecie. Potem spotykają się w realu. Kłócą się o bzdurę i rozstają (co trwa dosłownie parę stron) i ponownie się godzą. Tak w skrócie można streścić całą książkę. ZERO DRAMY.

Największą wadą powieści nie jest jednak nuda wylewająca się z fabuły, ale same główne...

Na pierwszy rzut oka "najspokojniejsza" książka z serii, ale bardzo, bardzo wiele się tu dzieje. Warto przeczytać, chociaż główna postać jest trochę nijaka - odkrywa w sobie to, czego dotychczas się nie spodziewała, ale podchodzi do tego zaskakująco bezrefleksyjnie, nie stara się zrozumieć samej siebie jak Tosia_Tosiek_Daniel, Leon czy pojawiająca się w tej części Wika....

Na półkach: , , , ,

Kolejny, trzeci już tom przygód o poznańskich licealistach zmuszonych do walki z szarą rzeczywistością i problemami. Jak zwykle książka ma morał i wspiera na duchu w najtrudniejszych życiowych momentach, przynajmniej w moim przypadku. Bardzo przyjemnie się czyta, napisane w prosty i przejrzysty sposób. Postacie kolorowe i dobrze oddające osoby, które możemy spotkać na co...

Coś na co czekałam od kiedy po raz pierwszy przeczytałam ,,Fanfik". Osińska napisała o dwóch dziewczynach! Powstaje zdecydowanie za mało książek z tym motywem.
Na pewno będę wychwalać to w książkach Osińskiej już zawsze - realizm. Tak zachowują się nastolatki. To robią i o tym myślą. Bardzo łatwo utożsamić się z bohaterkami dzięki czemu lektura jest bardzo przyjemna.
Jak...

Czy ta książka ma wady? A i pewnie, ale to nieważne. :)

Książka bardzo dobra, jednak nie zachwycająca. W ogólnym rozrachunku uważam, że warto ją przeczytać, ponieważ porusza ważne tematy. A relacja głównych bohaterek pomimo tego, że czasami była irytująco słodka jest bardzo ciekawa.

Chyba najsłabsza z trylogii o Tośku/Danielu, Leonie i ich przyjaciołach. Brakowało mi nieco głębszego zrozumienia psychologii głównych bohaterek, zwłaszcza Matyldy. Mimo to, dzięki świetnemu warsztatowy pisarskiemu autorki, książkę czyta się sprawnie.

Na półkach: , , , , , , ,

1 część czytałam jakiś czas temu i w końcu postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę tej autorki. Z początku mi się ona nawet podobała. Nie przeszkadzały mi polskie imiona czy miejsca- nawet fajnie było czytać o miejscach, które znam.

Natomiast po około 100 stronach coś poszło nie tak i było już tylko gorzej. W ogóle nie uwierzyłam w miłość bohaterek. Była aż za szybka i...

Wszystkie książki Osińskiej to ważne książki w trudnych czasach. Napisane w zrozumiały sposób o rzeczach, które nie dla każdego są zrozumiałe. Polecam czytelnikom, którzy nie boją się wyzwań, inaczej mówiąc nie czytaj, jeśli boisz się sam/a siebie. Liczę na następne.

Książka spokojniejsza niż wcześniejsze części. Inna. Fajna. Prawdziwa.

Fluff ma coś takiego w sobie, że i o sobie czytelnik myśli. To dobrze. Naprawdę.
Bo przy poznawaniu historii innych można i lepiej poznać siebie.

Dawno nie spotkałam się z taką autorką, która podnosi poziom czytanych przeze mnie książek! Przy Osińskiej niektórzy naprawdę wypadają blado.

Mam nadzieję,...

Dyskusje