Leah gubi rytm

Becky Albertalli Cykl: Creekwood (tom 2)
literatura młodzieżowa 432 str.
Leah on the Offbeat

Sequel Simon i inni homo sapiens przyjaźń zespół szkoła

Kup książkę

Okładka książki A jeśli to my Becky Albertalli, Adam Silvera
7,4
A jeśli to my Becky Albertalli, Ada...

Sięgnęłam po tę pozycję po tym jak zachwycił mnie Simon ale tu się lekko zawiodłam. Bardzo przewidywalna i dość prosto zbudowana fabuła. Najlepszą częścią książki okazują się być krótkie sceny z Simonem i Bramem, które ratują jakoś moją opinię.

2 część serii Creekwood, która bardziej do mnie przemówiła, ale to chyba z powodu głównej bohaterki Leah z którą łączy mnie kilka rzeczy. Książką z tego powodu bardzo szybko oraz przyjemnie mi się czytała. Końcówka świetna.

Taka sobie. 1 tom bardziej mi przypadl do gustu

Równie urocza jak część pierwsza. Dużo humoru w trochę przerysowanym świecie nastolatków i tego jak bohaterka go odbiera. Łatwo się wczuć w główną postać i zagłębić w jej świat. Szybko i przyjemnie się czyta. Taka lekka książka, która skutecznie poprawia nastrój.

„Leah gubi rytm” to młodzieżówka opowiadająca historię osiemnastolatki, która kończy liceum. I kończy je z przytupem, bo niespodziewanie wchodzi w świat miłosnych zawiłości, przygotowań do balu i trudów związanych z graniem w zespole. Do tego Leah nagle przypomina sobie, że pożegnanie z przyjaciółmi na pewno przyjdzie jej ciężko i nie wie, jak się do tego przygotować.

Po...

"Leah gubi rytm" to moje drugie spotkanie z twórczością Becky Albertally. "Simonowe" universum urzekło mnie już przy pierwszej jej książce, więc bez wahania postanowiłam sięgnąć po tą pozycję, by poznać ten sam świat i bohaterów, ale z innej perspektywy.

W tej pozycji autorka przedstawia nam ostatnie dni licealnego życia Leah i całej grupy jej przyjaciół. Każdy osobna...

Uwielbiam! Leah jest świetna! Tak jak kocham Simona, tak teraz kocham Leah.

Leah Burke powraca i to z impetem!
Oto i ona: perkusistka żeńskiego zespołu Emoji, mistrzyni sarkazmu oraz najlepsza przyjaciółka Simona Spiera, z drugoplanowej postaci awansuje na główną bohaterkę kolejnej powieści Becky Albertalli.
Panie i Panowie, czy jesteście gotowi na zakończenie roku w Creekwood High School?
Jak się okazuje, pewna zgrana paczka trzecioklasistów...

Życie czasami nie jest idealne. Przyjaciele mogą nas zdenerwować, rodzice mogą podejmować wybory których nie akceptujemy,portfel może kłóć w oczy swoją pustką a sekret który skrywamy może nieźle namieszać. Przecież nikt nie ostrzegał nas w dzieciństwie przed trudami dorosłości. Życie to nie jest magiczna kraina z waty cukrowej.
Tak też zapewne myśli Leah Burke....

Na półkach: , , , ,

6,5/10