Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.47 zł

Leah gubi rytm

Nominacja w plebiscycie 2018
Becky Albertalli Wydawnictwo: We need YA Cykl: Creekwood (tom 2) literatura młodzieżowa
Leah on the Offbeat
literatura młodzieżowa
Agnieszka Brodzik
Sequel Simon i inni homo sapiens przyjaźń zespół szkoła
Inne

Leah Burke to główna bohaterka kolejnej książki genialnej pisarki. Jest to kontynuacja książki „Simon oraz inni homo sapiens”
Głowna bohaterka zmaga się z problemami, boi się zaakceptować zmieniający się porządek rzeczy.
Czytając książkę targały mną skrajne różne emocje od euforii do nostalgii rozżalenia. Brakowało mi w niej troszkę Simona, ale jest to zrozumiałe bo książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mądra. Zabawna. Urzekająca. Tak bardzo przyjemna. Uwielbiam tę serię. <3

Druga część już mniej mnie poruszyła. Bohaterka nie jest tak przyjazna jak Simon, ale świetnie się czyta i nie idzie się oderwać.

Dobra kontynuacja. Bardzo lekki styl pisania autorki. Niestety nie polubiłam zbytnio głównej bohaterki, ale nie przeszkadzała mi jakoś bardzo. Dobrze napisany wątek LGBT. Dla osób, które lubią ,,Twój Simon" jak najbardziej polecam :D

Okay, ale bez szału, spodziewałam się czegoś więcej.

Nie jest to powieść, która mnie zachwyciła, nie jest również powieścią która mnie wynudziła. Jest w porządku.

Akcja toczy się w gronie grupki szkolnych przyjaciół, którzy niewątpliwie borykają się z własnymi problemami, głównie miłosnymi. Oczami Leah możemy prześledzić życiowe rozterki każdego z nich. Jednak to ona sama znajduje się w centrum największych problemów,...

Naprawdę świetna książka, lekka i przyjemna. Szczególnie do gustu przypadła mi główna bohaterka -nie jest idealna i budzi we mnie różne emocje. Czasem uwielbiam jej cięte riposty i momenty, gdy mogę się z nią utożsamić, ale też to, że ma swoje wady i bywa irytująca. Widać chemię pomiędzy bohaterkami, a każda z pobocznych postaci jest różna i ciekawa. Ogólnie mówiąc polecam!

Przeczytałam mnóstwo książek z gatunku literatury młodzieżowej, wiem czego można się spodziewać po nich i tak naprawdę mam dosyć nisko ustawioną poprzeczkę. Pierwsza część z danego cyklu z Simonem w głównej roli jako tako mi się spodobała, podczas lektury czułam niejaką sympatię do Lei Burke. Więc to było kwestią czasu, kiedy w moje rączki trafi druga część poświęcona tej...

Po Simonie spodziewałam się, iż ta książka okaże się słaba, bo ostatnio się przyzwyczaja do tego że po genialnym debiucie często autorzy mają spadek formy oraz piszą miałkie i nudne książki. Więc możecie się domyślić jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że Leah jest nawet lepsza niż Simon, ale o tym później. *
Leah jest dość pulchną osobą i nie bójmy się tego...

Co prawda szybko się czyta ale przewidywalna a główna bohaterka niekiedy działa na nerwy.

• 2019
  • 2018