Slash

młodzieżowka lgbt poznań queer trans transseksualizm homoseksualizm parada
Fanfik (tom 2)
literatura młodzieżowa
młodzieżowka lgbt poznań queer trans transseksualizm homoseksualizm parada

"Nie ma w tobie za grosz romantyzmu - oznajmił ze złością.
-Złapać za pysk, obcałować, obrazić, krótka instrukcja relacji międzyludzkich made by Tosiek."

Zabierając się za tą książkę, spodziewałam się oczywistego scenariusza. Myślałam, że to będzie typowa, słodka historia miłosna. Zdecydowanie moja opinia mija się z prawdą. Ta książka to zderzenie z brutalną...

Pełna emocji historia, która zdobędzie twoje serce. Utożsamiam się z głównym bohaterem. Polecam każdemu. Znajomość "Fanfika" nie jest konieczna.

Jak się dowiedziałam – trochę jak zwykle po czasie zresztą, ale tak już bywa – jest to kontynuacja przygód Leona i Tośka (który jeszcze jakiś czas temu był Antoniną). Żałuję, że nie zaczęłam od Fanfika, ponieważ wtedy prawdopodobnie miałabym nieco inny, zapewne pełniejszy pogląd na relację chłopców, a tymczasem wskoczyłam w sam środek ich związku, bo od tego też zaczyna się...

Na półkach: , , , , , , ,

Sięgnęłam po tę książkę, bo przeczytałam inne pozycje od tej autorki. Niestety, ta całkowicie mnie rozczarowała. Czytało mi się ją bardzo ciężko. Co więcej bohaterowie bardzo mnie wkurzali, przez co nawet nie chciało mi się kończyć tej historii.

Szkoda, bo historia porusza poważne tematy, ale niestety w nieumiejętny sposób.

Miałam spore nadzieje co do tej pozycji ale lekko się zawiodłam, Co prawda relacja Leona i Tośka jest dobrze zarysowana to jednak zarys fabularny nie powaliła mnie na kolana.

Dobrze napisana książka dla starszej młodzieży. Dużo emocji związanych z relacjami, dorastaniem i dojrzewaniem. Ważne wątki o poszukiwaniu swojej tożsamości płciowej. Mądrze, z dużą wrażliwością, naturalnie i niezwykle wiarygodnie autorka porusza bardzo delikatne tematy. Ciekawi bohaterowie, nawet ci z drugiego i trzeciego planu. Warto!

Ja nie wiem jak się autorce udało to zrobić, ale każdy bohater ma swoje wady i to niektóre baaardzo dają się we znaki, ale ja i tak uwielbiam każdego bohatera za te właśnie wady. Coś niesamowitego. Polecam!

Na półkach: , , , , , ,

,, Slash" to kontynuacja przygód Tośka i Leona. Między przyjaciółmi co raz częściej będzie dochodzić do nieporozumień i będą musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami, dylematami, a nawet poświęceniami. Ich relacja zostanie wystawiona na próbę, a zaufanie,którym siebie darzą będzie co raz bardziej kruche. Czy dokonają właściwych wyborów? Przekonajcie się...

Uwielbiam twórczość pani Natalii. Chociaż Slash podobał mi się ociupinkę mniej niż Fanfik to i tak jest to mądra i pouczająca lektura.

Z jednej strony podziwiam Tośka że ma tyle odwagi w sobie żeby być sobą, żeby powiedzieć 'jestem Tosiek koniec kropka', a z drugiej strony, gosh jak mnie ten koleś irytuje, wszystko musi być po jego myśli, wszyscy muszą chodzić koło niego i ogarniać jego atencję. Pomijając to wszystko zazdroszczę mu Leona, na prawdę. Chcę mieć takiego przyjaciela jak Leon, przyjaciela który...

Dyskusje

• 2018