Podróż ludzi Księgi

Oficjalne recenzje i

Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

[ 10 ] Link do recenzji

Dałem się wciągnąć w tą historię. Miałem wrażenie jakbym brał udział w dobrze poprowadzonej sesji RPG.
P.S. jadę dalej z Tokarczuk.

Książka ciekawa i intrygująca, o uniwersalnym przesłaniu, jednak po jej przeczytani odczuwam lekki niedosyt.

Jak na debiut - bardzo dobra książka. Zawiera mój ulubiony u Tokarczuk motyw podróży, zarówno w dal, jak i w głąb siebie.

Ciekawa. Polecam

Delikatnie mówiąc, nuda. Nie wiem, czy po tej lekturze sięgnę po inne książki pani Tokarczuk.
Zgaduję, że z uwagi na światowe nagrody autorki, kiedyś dzieło może trafić na listę lektur szkolnych.
Pewnie się nie znam, ale dla mnie największą zaletą tej książki, było to, że się skończyła

61/180/2021
Wyzwanie LC kwiecień 2021
Debiutancka powieść Noblistki. Widać, że dopiero nabiera rozpędu. Póki co, czytałam „Księgi Jakubowe” i „Biegunów”, więc mam szczęście do opowieści o podróżowaniu.
XVII wiek. Dwóch panów i pani, w towarzystwie niemego woźnicy z psem, wyprawiają się na poszukanie księgi. Księgi wszelkiej wiedzy, można by rzec. Albo wielkiej mocy i...

świetna książka. Nie jestem fanką literatury pięknej, ale to czytało się samo. Polecam wszystkim.

Piękna i magiczna opowieść, która z pozoru jest tylko wycieczką w poszukiwaniu Księgi w rzeczywistości jest czasem pełnym rozważań na temat emocji, relacji międzyludzkich i przemijania. Autorka w utworze pokazuje jak jeden, pozorny cel może połączyć różne osobowości - zapatrzonego w naukę, cel i swoje przekonania Markiza, żyjącą emocjami, wrażliwą Weronikę oraz żyjącego tu...

Napisana przepięknym językiem historia rozgrywająca się w XVII wieku ale znajdująca swoją kontynuację i odbicie w naszych czasach. To próba złapania człowieczeństwa między stronami i akapitami, piękna i barwna opowieść o szukaniu, sensu, o emocjach, o życiu. Każdy z nasz szuka księgi ale dla każdego jest ona czymś innym. Moje pierwsze podejście do Tokarczuk i mam apetyt na...

Podróż ludzi Księgi - historia niesamowita i intrygująca na każdym kroku. Wszystkie postacie pięknie opisane, relacje i powiązania między nimi jak zwykle zaskakujące.
Mam wrażenie, że na przestrzeni lat dzieła Pani Tokarczuk zmieniały swoją strukturę, nieznacznie, aczkolwiek można poczuć pewne różnice, chociażby między opisywaną pozycją a popularnymi ,,Biegunami". Nie...

Dyskusje

2 814