Podróż ludzi Księgi

Olga Tokarczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
2019-04-03
1997-01-01
Wydawnictwo Literackie
debiut literacki literatura polska odmiana losu podróż poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia tajemnica
literatura piękna
2019-04-03

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

8 Link do recenzji

Książka przywróciła mi nadzieję, że istnieją naprawdę interesujące pozycje. Czytałam nocami po parę stron i zawsze odkładałam ze smutkiem na podłogę obok łóżka. Była to czarująca i spokojna podróż. Szczerze polecam.

Bardzo lubię książki Pani Tokarczuk ale jak na razie ta chyba najmniej trafiła w mój gust. Jakoś nie do końca mogłam się wczuć w jej klimat. A gdy już, już odnalazłam się w świecie literackich bohaterów, książka się skończyła i pozostał niedosyt.

Nie mogę powiedzieć, że jest to zła książka, ale inne pozycje autorki jak do tej pory bardziej przypadły mi do gustu.

Książka drogi dziejąca się w 1675r u progu oświecenia i wypędzenia hugenotów we Francji. Debiut Tokarczuk który znamionuje jej dalsze powieści w których podróż jest osią.

Książka „Podróż ludzi Księgi” Olgi Tokarczuk, tym razem wysłuchana.
Powróciłam do niej bo jest to książka w której pojawia się wiele tematów które autorka rozwinie w swojej twórczości. Powróciłam, bo styl autorki zawsze wycisza i uspakaja.

Poszukiwanie odpowiedzi dotyczących sensu życia, działania poprzez nieustanne bycie w ruchu, śmierć stanowiąca kres życia jako...

XVIII wiek. Francja. Kurtyzana Weronika stawia się na wezwanie swojego kochanka i narzeczonego, by razem z nim uciec z Paryża i wziąć potajemny ślub. Okazuje się, że nie tylko ona oczekuje kawalera d'Albiego, ale również dwóch wysoko postawionych mężczyzn - Markiz i pan de Berle, z którymi kawaler miał wyruszyć w podróż w poszukiwaniu Księgi. Nic nie dzieje się z...

Na półkach: , , , ,

PODRÓŻ LUDZI KSIĘGI, to powieść tak naprawdę o PODRÓŻY i KSIĘDZE, które są jakby dwoma przeciwnymi sobie filarami mostu, które łączy kładka pełna przejeżdżających w karocach LUDZI. Ci, szukając boskiej Księgi wyruszają na poszukiwania zarówno świętego Graala, jak i samych siebie. Bo każda podróż ma w sobie głębię. Mijasz miasta, obserwujesz przesuwający się krajobraz i...

Wspaniała! Można zanurzyć się w baśniowym, nierealnym, a jednak trochę wpisującym się w nasze wyobrażenia o przeszłości świecie i podążać z bohaterami. A wszystko to w otoczce nieskazitelnej polszczyzny.

Magiczna. Piękna. Uniwersalna.
To moja pierwsza podróż z Olgą Tokarczuk... Zajęła mi trochę czasu, bo nie jest to książka lekka i łatwa. Jednak za za każdym gdy po nią sięgałam, zatapiałam się niej całkowicie. Nie chcę pisać o postaciach, o ich przygodach, bo nie o to w tej powieści chodzi. Przepiękne porównania, filozoficzne przemyślenia, które sprawiają, że czytelnik...

Po Ksiègach Jakubowych niewiele jest miejsca na zachwyt. Tym bardziej, że to debiut autorki. Powiedziałabym że to takie wprawki do dzieł wielkich. Ja słuchałsm i na pewno zachwyt budzi polszczyzna, styl pisarski czy tempo narracji... ale treść to taka opowiastka, którą nietrudno przewidzieć po kilku rozdziałach.

Historia...jak historia jakby jej nie było. Zdecydowanie bardziej podobała mi się książka Bieguni tej autorki. Duży plus za to, że można sporo pomyśleć przy tej książce.

Dyskusje

2 061