Patyki, badyle

Urszula Zajączkowska
8,5 / 10
46 ocen 21 opinii
flora i fauna 300 str.
Data wydania:
2019-06-12
Data 1. wyd. pol.:
2019-06-12
Liczba stron:
300
Język:
polski
ISBN:
9788366140134
Seria:
EKO
Wydawnictwo:
Marginesy
Kategoria:
flora i fauna
Tagi:
badania naukowe botanika ekologia interdyscyplinarność literatura popularnonaukowa naukowiec ochrona środowiska popularnonaukowa przyroda roślina rośliny lecznicze
Średnia ocen
8,5 / 10
46 ocen 21 opinii

Oceń przeczytaną książkę
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 9 (21) / wrzesień 2019 Krzysztof Siwczyk, Darek Foks, Jon Lee Anderson, Filip Springer, Marcin Wicha, Anna Cieplak, Artur Rojek, Urszula Zajączkowska, Karolina Bednarz, Karolina Lewestan, Karol Grygoruk, Zuzanna Kowalczyk, Lisa Brennan-Jobs, Zosia Dzierżawska, Jarosław Kociszewski, Izabela Szymańska, Samuel Kretes, Mateusz Matuszczak
8,3
Pismo. Magazyn... Krzysztof Siwczyk, Da...
Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
46 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [21]

Sortuj:
34
27

Na półkach:

"Zasysam się więc w ten świat, skurczam. Dobrze mi tam. Uciekam. Jestem pod zielonymi żaglami. Idę po moście, który od giętkiej łodygi połączy mnie z liściem. Jestem okruchem przetaczającym się żywą ścieżką łagodnej materii."

Mówi się, że dobrze jest łączyć swoje pasje. Ale co zrobić, kiedy jedno zainteresowanie nie pokrywa się z innym? Jak połączyć miłość do roślin, na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

297
58

Na półkach:

Zostanie ze mną na długo. Mądra, wrażliwa, mistyczna podróż w życie roślin, ale i powietrza, kropel wody...napisana w cudownym poetyckim stylu, na bazie nauki! Bardzo też szczere, odkryte. „Szczęście wielocukrów” poruszające, ”Syn antrophos” wspaniałe, spacer po Wołominie w nocy fantastyczny.
W tym roku nic mnie tak nie zmieniło jak Patyki, badyle :-).

Pokaż mimo to

54
41

Na półkach:

Otworzyła mi oczy na świat wokół i to, co notorycznie przeoczam. Książka dla ludzi czujących poezję, przyrodę i takich z dużym poczuciem humoru. Czekam na więcej.

Pokaż mimo to

Reklama
267
19

Na półkach: ,

Bardzo mądre i piękne. Zostaje na całe życie. Niezwykły język, filozofia i wspaniała nauka. Ucieszyła mnie nominacja do Złotej Róży! (Nasza niestety przepadła), więc tej książce ze wszystkich najbardziej dopinguję.

Pokaż mimo to

443
117

Na półkach:

ha, ha, przyznam, że dawno nie czytałam tak odjazdowo-naiwno-złej książki o naturze.

Pokaż mimo to

432
22

Na półkach:

Autorka chyba nie pochodzi z tej rzeczywistości. Książka bardzo inna, pisana z niezwykłą siłą, niesiona poezją, pasją i sercem dla roślin i... dla człowieka. Jak to bardzo potrzebne dziś. Dziękuję za to! Powinno być tłumaczone na wszystkie języki świata.

Pokaż mimo to

2167
18

Na półkach: , ,

Zachęcona recenzją w jednym z czasopism, a także dlatego, że nauki przyrodnicze są bliskie mojemu sercu, sięgnęłam po książkę "Patyki, badyle". Gdybym miała w krótkim haśle zawrzeć o czym jest ta książka, to brzmiałoby ono tak: "poetycko o roślinach".
Krótkie, interesujące rozdziały, napisane pięknym językiem, przybliżają czytelnikowi niezwykle bogaty świat roślin, od...

więcej Pokaż mimo to

42
31

Na półkach: ,

Czy można być naukowczynią i poetką w jednej osobie? Można. Czy można obie te osobowości przekazać w jednej publikacji, która nie jest ani pracą naukową, ani poezją, a czymś trzecim? Można. Czy można, pisząc o patykach, badylach, i innych roślinach rozczulać, a nie używać przy tym języka sentymentalnego, raczej reporterskiego? Można!
Da się. Wszystko to w książce Urszuli...

więcej Pokaż mimo to

1289
1093

Na półkach: ,

Kolejna świetna, wciągająca książka z doskonałej i arcyciekawej serii EKO Wydawnictwa Marginesy. Po wszystkie książki z tej serii sięgam w ciemno. Nigdy się na nich nie zawiodłam.
Patyki, badyle to fascynująca relacja badaczki samotnie podążającej ścieżkami natury. To niezwykle ciekawa opowieść z pogranicza fizyki Newtona i poetyki, to matematyka i filozofia, a przede...

więcej Pokaż mimo to

403
20

Na półkach: , ,

W tej książce jest piękno roślin, życia, języka i człowieka. Miłość od pierwszego wejrzenia.

Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  162
 • Przeczytane
  52
 • Posiadam
  24
 • 2019
  7
 • Teraz czytam
  5
 • Ulubione
  3
 • Chcę w prezencie
  2
 • Przyroda
  2
 • Chcę kupić
  1
 • Nauki ścisłe
  1

Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Patyki, badyle


Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd