The Burning Maze

Rick Riordan Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 3) Seria: The Trials of Apollo literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Books
riordan percy jackson apollo
The Burning Maze
Apollo i Boskie Próby (tom 3)
literatura młodzieżowa
angielski
The Trials of Apollo
riordan percy jackson apollo
Inne
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Co to był za tom!
Z jednej strony naprawdę super, ale z drugiej złamał mi serce. Bez paczki chusteczek się nie obeszło.
Akcja cały czas trzyma w napięciu i przez całą lekturę towarzyszy nam sporo emocji. Bardzo podobały mi się również przemyślenia Apollina na temat ludzi i jak uświadamia sobie, jak to jest być jednym z nich. Jestem ogromnie ciekawa, co wujek Rick wymyślił...

ryczałam jak głupia

To 3 tom serii „Apollo i boskie próby”, która opowiada o zmaganiach greckiego boga Apollo, które za karę staje się człowiekiem o nazwisku Lesterem Papadopoulosem. Za nim już dwie próby: w Obozie Herosów i w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. W tej części główny bohater będzie musiał się zmierzyć z labiryntem ognia by dowiedzieć się kim jest trzeci...

CAWPILE rating: 6.43/10*

Trochę się obawiałam tej części, bo kiedyś Grover bardzo mnie irytował. Jednak zapomniałam, że jego postać bardzo się rozwinęła i poprawiła. Właściwie był jedną z lepszych postaci w tej książce.

Trzeci cesarz to też super wybór. Bardzo intrygujący.

Pojawił się ten sam problem co zawsze. Niby podoba mi się ta książka, ale też mnie wkurza. Riordan...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tej części Lester dowiaduje się aby szybciej dostać się do kolejnej wyroczni potrzebuje pomocy Piper, Jasona i dwóch satyrów:Grovera i Hedge(drugiego greckiego satyra który pojawił się na kartach serii olimpijscy herosi). Droga ta wiedzie przez Labirynt, który zaniedbany również rozrósł się i zaczyna płonąć

Nie mam za wiele do napsiania o tej części poza tym, że strasznie męczyłam się przez jej pierwszą połowę, a w drugiej byłam zszkowana, że stało się co się stało. Teraz mam wrażenie, że w tej serii stać się może dosłownie wszystko i na wszystko powinniśmy być gotowi. Za to nie mogę się doczekać kolejnej część zważywszy na to jaka postać w niej będzie obecna.

RIP Jason... :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rick Riordan jak zwykle mnie zachwycił.

Naprawdę wspaniała książka. Tempo nie zwalnia. Klimat jest. Humor na poziomie. Wspaniałe zagadki i zwroty akcji. Jednym słowem SUPER książka. Warta polecenia nie tylko młodszym czytelnikom ale i tez starszym jako lekka lektura.

Nie lubię dawać spoilerów. Według mnie opinie powinny być dla osób, które chcą przeczytać książkę - ale jednak czasami trzeba się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami na jakiś temat. A wtedy bez spoilerów się nie da.
Ten tom to było cudo. Humor, akcja... W tej części również możemy spotkać bohaterów ,,olimpijskich herosów" - i jak wcześniej byli to Percy, Leo i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2018