Banda niematerialnych szaleńców

Okładka książki Banda niematerialnych szaleńców Maria Krasowska
Okładka książki Banda niematerialnych szaleńców
Maria Krasowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Danny Moon (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Danny Moon (tom 1)
Sine Qua Non
2018-05-09
2018-05-09
literatura młodzieżowa duchy podróże przeprowadzka archeologia

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Uwielbiam tą książkę i przeczytałam ją z pięć razy. Postacie są świetne, szczególnie Danny. Książka jest zabawna i wciągająca, bardzo polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po prostu WSPANIAŁA. Nie wiem, ile razy dokładnie ją czytałam, ale na pewno ponad dziesięć. Mega wciągająca, zabawna, czasami trochę mroczna... i napisana młodzieżowym językiem, co sprawia że książka nie jest taka sztywna. Gdy ją czytałam, nie dało się do mnie dotrzeć. Z całego serca POLECAM.

2004

Trafiłam na nią przez przypadek i bardzo się cieszę bo to była świetna historia , super napisana , wciągająca z humorem. Czytałam z wielkim zaangażowaniem coś innego niesztampowego , fajni bohaterowie , super przygody , duchy. Dla mnie świetna:)

Jest to co prawda "młodzieżówka" ale bardzo fajnie się ją czytało mimo nieco starszego wieku. Bohaterami jest dwójka czternastoletniego kuzynostwa - Danny (którego rodzice ze względu na specyfikę swojej pracy musieli oddać chwilowo pod opiekę wujostwu) i Aneta. Kiedy Danny lokuje się w nowym domu, na swój pokój urządza strych. A na strychu jak to na strychu, lubią od czasu do czasu przechadzać się duchy. Duch jest nie mniej zdziwiony niż chłopak, kiedy okazuje się, że ten drugi go widzi. Ale po pierwszej dawce nieufności, zaprzyjaźniają się. Niedługo później Danny przekonuje się, że Aneta też widzi zjawę Kapitana. Ta niesamowita "wrażliwość" i tajemnica sprawia, że kuzynostwo zaczyna trzymać się razem. Wkrótce okazuje się, że duchów w mieście jest więcej, niestety padł na nie straszny strach, bo ktoś próbuje nimi zawładnąć i wykorzystać do przejęcia władzy nad światem :) A te, które są nieposłuszne całkowicie unicestwić. Dzieciaki decydują się pomóc bezcielesnym i rozpoczyna się epicka walka niekoniecznie dobra ze złem. Przedawnionego zła ze złem teraźniejszym. Bo duchy przecież na ziemi zostały za karę za złe zachowanie w materialnym wcieleniu :)

Zdecydowanie książka godna polecenia. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, a później trudno było przestać czytać. Główny bohater - Danny jest osobą, przy której nie da się nudzić, ponieważ ma świetne poczucie humoru. Zazwyczaj wolę, gdy narrator jest trzecioosobowy, ale tutaj cała historia nie byłaby tak ciekawa, gdyby książka nie była napisana z perspektywy Danny'ego. Na pewno przeczytam drugi tom. ❤️🍫👤

Bardzo fajna książka, polecam.

Bardzo fajna książka, polecam.

Polecam bardzo fajna. Wiadomo nie napisana jakoś mega dobrze ale nie przeszkadzało mi to w czytaniu.
Super fabuła i bohaterowie których kocham. Polecam przeczytać 2 część.

Super fabuła i bohaterowie których kocham. Polecam przeczytać 2 część.

Pretensjonalny tytuł sugeruje, że i zawartość będzie nie najlepszego sortu. Niestety dałam się uwieść recenzjom, które piały z zachwytu nad tą powieścią. Ja piałam raczej z oburzenia. Nad brakiem pracy redaktora. Sporo można by wyrzucić i byłoby to jedynie z pożytkiem dla czytającego. Przeszkadzały mi również sceny z bronią, strzelanie do wszystkiego co się rusza (nawet jeśli robione w imię wyższych celów) jakoś mnie odstręcza. Z prawdopodobieństwem książka również niewiele ma wspólnego. I nie o duchy mi chodzi. Raczej o skok na dach rozpędzonego pociągu, oglądanie lecącego pocisku wystrzelonego z pistolety, czy też karabiny nie posiadające odrzutu. Rażący brak realizmu, który kusi młodego czytelnika, by spróbować powtórzyć wyczyny bohaterów, co może skończyć się tragicznie. Akcja wymuszona, intryga kulejąca. Jednym słowem – zmęczyłam. I cieszę się, że mogę wreszcie odłożyć na półkę. Nie odważę się polecić.

Super książka cz

Super książka cz