Mroczna przepowiednia

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 2) literatura młodzieżowa
The Dark Prophecy
Data 1. wydania:
2017-05-01
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Apollo fantasy mitologia grecka mitologia rzymska literatura amerykańska literatura fantasy niebezpieczeństwo Nowy Jork odwaga przygoda przyjaźń starożytność zemsta Zeus
The Dark Prophecy
Apollo i Boskie Próby (tom 2)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Fulińska

W 2 tomie wyruszamy z Lesterem i Meg i innymi bohaterami, które uznały mu pomoc aby uratować wyrocznie, które Apollo zaniedbał. Poznają oni koleje 2 nowe postacie, które pokochałam od razu

DNF @ 40%.

Na tym etapie jest to książka na 3 gwiazdki. Niby czyta się ok, ale nic mnie nie porywa. Może nawet trochę nudzi, bo znowu dostajemy dokładnie to, co zawsze. Riordan czasem wychodzi poza swoje schematy i wtedy jest super, ale kiedy tak w nich siedzi to ja się nudzę. Kilka razy porzucałam czytanie jego serii, ale później coś mnie do nich ciągnęło, bo jednak coś w...

Nie ukrywam, Mroczna przepowiednia miejscami mi się dłużyła. Pierwsza część spodobała mi się bardziej. Jednak nadal przeżywałam z bohaterami ich przygody, śmiałam się i czekałam na to, co stanie się dalej. Mimo wszystko coraz mniej podoba mi się idea Apolla jako głównego bohatera.

Trzyma poziom poprzedniej części. Chumor jest fajny, akcja trzyma, lekko się czyta. No i te zagadki tak zrobione, że do samego końca nie wiesz jak się potoczy akcja. Duży plus.

W tej części zaczęło cię dziać. Ale pomimo akcji wciąż mogliśmy się śmiać przez większość książki. Ten tom był zdecydowanie lepszy od pierwszego

Kolejna przygoda Apollo i nie ukrywam, że momentami dłużyła mi się.
Książkę można podzielić w sumie na dwie części (czyli dwie przygody): część z ekipą z jaką kończyliśmy poprzednią część i finał. Mimo mojej niechęci do Kalipso (która po tym tomie się nasiliła, naprawdę nie rozumiem z czego ona czasem robi problemy) przygoda z nią, podobała mi się bardziej od części...

Na półkach: , , , , ,

SUPER

Leo come back!!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z drugą częścią tej sagi, mam taki sam problem, jak z pierwszą. Apollo. Dawno już główny bohater tak bardzo mnie nie irytował i tak bardzo nie nadawał się na bohatera. Irytujący, narcystyczny, niezdecydowany, a czasami wręcz głupi. To cechy, którymi mogę opisać Apollo.
Co gorsza, Meg zaczyna być podobnie irytująca.

Fabuła, sama w sobie, nie jest zła. Problem w tym, że...

Na półkach: , , , ,

Z tą książką jest trochę taka pokręcona historia: na urodziny dostałam od koleżanki trzeci (!) tom "Apolla i boskich prób", mimo, że nie czytałam ani pierwszej części, ani drugiej. No nic, uznałam, że przeczytam, przecież znajoma tak zachwala tę serię, musi być przynajmniej dobra. Okazało się jednak, że dziewczyna ma część drugą, więc mi ją pożyczyła (pierwszej nie...

Dyskusje

1 118