rozwińzwiń

Okładka książki Srebrna Zatoka Jojo Moyes
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Srebrna Zatoka
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

1936 ocen

"Srebrna zatoka" autorstwa Jojo Moyes to przyjemna i lekka w czytaniu książka, która zabiera nas w emocjonalną podróż pełną piękna, miłości i smutku. Moyes stworzyła dla nas historię, której urok tkwi w jej prostocie i autentyczności.

Choć momentami opisy mogą wydawać się zbyt długie, to takich fragmentów nie ma dużo i nie psują ogólnego wrażenia z lektury. Początek książki może nie wciąga od razu, ale warto dać jej szansę, ponieważ dalsza część fabuły pochłania bez reszty. Nim się obejrzałam, dotarłam do końca, zaintrygowana losami bohaterów i ich perypetiami.

"Srebrna zatoka" to idealna propozycja na relaksujący wieczór, oferująca czytelnikom chwilę wytchnienia i refleksji. Moyes jak zawsze potrafi wzruszać i bawić, tworząc niezapomnianą opowieść, do której chce się wracać.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trafiła w moje ręce przypadkiem, kiedy chwilę przed zamknięciem biblioteki chciałam coś wypożyczyć. Zobaczyłam motyw Australii (mój ukochany kraj) i od razu zechciałam przeczytać tę historię.

Historia ciekawa, fajny pomysł na pokazanie piękna tego odległego świata, piękna przyrody, natury, stworzeń. I miłości. To jedna z tych historii, gdzie człowiek przechodzi wewnętrzną przemianę i pojmuje, co w życiu jest najważniejsze. Podobało mi się bardzo wykreowanie wszystkich postaci, autorka zrobiła to umiejętnie. I choć zakończenia domyśliłam się już nieco wcześniej, to czytając ostatnie strony zwyczajnie wzruszyłam się. Chyba dlatego, że wiem, jak silna potrafi być miłość matki do dziecka.

Przeczytajcie, warto! : )

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pokrzepiająca. Mike, czyli historia o tym, jak można nagle całkowicie zmienić swoje - wydawałoby się idealne życie, na lepsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pamiętam ten dzień, jak na Targach Książki w Krakowie było spotkanie z Jojo Moyes, i miałam tą przyjemność ją zobaczyć. Jednakże nie czytałam żadnej jej książki, więc słowem się nawet nie odezwałam, jednak widziałam ten tłum dziewczyn, które zachwycały się jej książkami. W końcu pierwszą książkę autorki mam już na koncie. Jednak, czy gdyby teraz była okazja to bym z nią chciała porozmawiać... mam mieszane uczucia.

Opowieść jaką stworzyła autorka jest zdecydowanie lekka, niewymagająca, a przede wszystkim odniosłam wrażenie, że ta historia została dokładnie przemyślana, pod pewnymi względami. W szczególności wzmianki i ciekawostki o wodnych stworzeniach były fascynujące, i ukazały jak ludzie na ogół traktują te stworzenia. Wątek romantyczny w tej książce wypadł dosyć słabo, bo historia głównie skupia się na Zatoce, hotelu i powstrzymaniu inwestycji. Zdecydowanie ta książka skupia się bardziej na psychologicznym aspekcie straty i depresji. Było zbyt kreatywnie. Równie dobrze, ta książka mogłaby być o 1/3 chudsza, i od razu stałaby się bardziej atrakcyjniejsza, bo mi zabrakło tej prostoty. Za dużo opisów, które wszystko zdominowały. Co do samych bohaterów nie mam im nic do zarzucenia, autorka wie co robi to widać od razu. Jednakże... ta narracja... prowadzona przez sześć różnych postaci... niestety nie przepadam za takim zabiegiem. Dobrze poznać ich życie, przemyślenia to jest ważne, ale co za dużo to niezdrowo.

W ogólnym rozrachunku ta historia nie była zła, ale niestety nie spodobało mi się to, że wątek przewodni książki całkowicie został odsunięty na bok, by przypomnieć sobie o nim dopiero 100 stron przed końcem książki. Zakończenie nie zaskoczyło, a wręcz poczułam ulgę kiedy doszłam do jego końca. Mam w planach dać autorce jeszcze jedną szansę, bo w kolejce czeka książka, która doczekała się ekranizacji, więc liczę że po prostu jak na początek źle trafiłam.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem miła i sympatyczna historia..

Całkiem miła i sympatyczna historia..

Fajna

Fajna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna fascynująca i ciepła powieść Jojo Moyes. Tym razem autorka umieszcza fabułę na pięknym wybrzeżu Australii. To tutaj żyje Kathleen oraz jej siostrzenica z córką. Kiedy do zatoki pełnej delfinów i migrujących wielorybów dociera przedstawiciel dewelopera Mike życie małego miasteczka staje na głowie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa powieść o miłości i odnajdywaniu siebie z tajemnicą z przeszłości w tle. Na plus też opowiadanie historii z perspektyw różnych bohaterów. Serdecznie polecam.

DNF

DNF