Kup teraz - 1 oferta w cenie od 22.00 zł do 22.00 zł

Data 1. wydania:
2009-05-10
Joanna Puchalska
Świat Książki
1946 literatura amerykańska pisarka powieść obyczajowa przyjaźń relacje międzyludzkie szczęście uczucie Wielka Brytania wyspa
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
literatura piękna
2018-08-08
Joanna Puchalska

Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Prawnik, Szaleństwo, W objęciach nocy, Czytelniczy klub amatorów ciasta obierkowego na Guernsey John Grisham, Michael Koryta, Mary Ann Shaffer, Alan Titchmarsh
6,8
KSIĄŻKI WYBRAN... John Grisham, Micha...

Przygoda z tą książką zaczęła się przypadkiem, od przeglądania Facebooka. Nie ukrywam, że zaintrygował mnie jej tytuł - czy widzieliście kiedyś placka z obierek? Nie może być, cytując słynny klasyk. Natychmiast połknęłam haczyk i ku mojej radości, kilka tygodni później, znalazłam ją na wyprzedaży tanich książek.

Temat II wojny światowej oraz jej socjologiczny aspekt to...

Za tym długim tytułem kryje się naprawdę przeurocza książka. Napisana w formie listów, które w powojennej Europie były praktycznie jedynym środkiem komunikacji z drugą osobą. Historia młodej pisarki - Juliet oraz Dawsey'a wzrusza i chwyta za serce. Podczas lektury świetnie się bawiłam, jednocześnie obserwując jak Wielka Brytania podnosi się po koszmarze II wojny światowej.

Książka niesamowita!

Lekka książka poruszająca ciężkie tematy. Połączenie opowieści o okrucieństwach wojny z romansem w stylu "Dumy i uprzedzenia".
Jest jednak pewien minus. W połowie książki ma się wrażenie, że cała historia jest pisana na siłę, żeby powiększyć liczbę napisanych stron. Całość trzyma się kupy, ale traci swój urok.

Po przeczytaniu tej powieści po raz drugi, kocham ją jeszcze bardziej! Napisana w formie listów, idealnie łączy w sobie tematykę wojenną oraz pełną ciepła i humoru opowieść o przyjaźni i miłości. Na pewno będę jeszcze nieraz do niej wracać.

Cudownie ciepła i przyjemna powieść napisana w formie listów.
To historia o miłości do literatury w czasach drugiej wojny światowej, to opowieść o ludziach, którzy przeżyli piekło i nadal mają nadzieję na lepsze jutro. To galeria bardzo ciekawych i indywidualnych postaci, które mamy okazję poznać, właśnie dzięki listom. Nie zabrakło też humoru i zabawnych sytuacji.

Z...

książka, o której istnieniu sama nie wiedziałam przed jej przeczytaniem. "Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek" autorstwa Mary Ann Shaffer, Annie Barrows należąca do powieści epistolarnej. Książka na pierwszy rzut oka zwyczajna lecz po zapoznaniu się z jej treścią okazuje się niezwykła i strasznie urocza. Jest również bardzo wzruszająca i w...

Kiedyś obejrzałam (i polubiłam!) film stworzony na podstawie tej książki, a dopiero teraz sięgnęłam po oryginał. Na szczęście się nie zawiodłam. Jest to zaskakująco ciepła opowieść o ciężkich wojennych czasach. Od razu polubiłam wszystkich głównych bohaterów. Na początku trochę trudno jest się połapać co się dzieje, trzeba również trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do...

Muszę przyznać, że ta książka zwyczajnie mnie w sobie rozkochała.
Jest rok 1946, a młoda pisarka - Juliet Ashton niespodziewanie dostaje list od pochodzącego z jednej z wysp normandzkich mężczyzny, Dawsey'a Adamsa, który kupił jedną z niegdyś należących do niej książek. Od tamtej pory rozpoczyna się między nimi korespondencja, która wkrótce sprowadza kobietę na Guernsey....

Juliet, to młoda pisarka, która po swoim udanym debiucie literackim nawiązuje korespondencję z jednym z mieszkańców wyspy Guernsay. Nie przypuszcza nawet, że oprócz,materiału do nowej książki, odnajdzie prawdziwych przyjaciół oraz miłość.

Powieść ta od pierwszych stron zyskała moją sympatię.Napisana została w formie listów, którymi wymienia się główna bohaterka ze swoimi...

1 863
    1 846
  • 2018
  • 2019
  • 2020
  • 2013
  • 2014

Mary Ann Shaffer Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek Zobacz więcej