Srebrna Zatoka

Jojo Moyes Wydawnictwo: Red Horse Seria: Myśli kobiet literatura obyczajowa, romans
Silver Bay
Anna Czarnecka
Red Horse
Silver Bay
literatura obyczajowa, romans
Anna Czarnecka
Myśli kobiet

Jak to zwykle bywa z książkami Moyes, trzeba się wczytać. "Srebrna Zatoka" nie pochłonęła mnie od razu, ale gdy już to nastąpiło, nie mogłam się oderwać. Wzruszająca historia, pełna ciepła i miłości. Do tego w tle doszedł temat ochrony środowiska oraz wpływu naszych działań na jakość życia zwierząt. Warto przeczytać 🙂

Przyjemna,lekka książka z nutką dramatu. Historia Lizy łapie za serce, nie jest na pewno łatwo żyć ze świadomością ,że się kogoś zabiło. Na szczęście prawda okazała się inna 😉 uwielbiam książki Jojo Moyes, jeszcze na żadnej się nie zawiodłam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To pierwsza moja przygoda z Jojo. Nie zaczarowała mnie. Dobre pióro, ciekawie napisana zwykła powieść. Nie było tu wzlotów i upadków. Może to nie dla mnie. Nie przekonała mnie do kolejnej książki, zdecydowanie nie.

Ciekawa, lekko się czyta i bardzo wciąga. Ciekawie zarysowane postacie, zagadka. Dla mnie trochę sztucznie i na siłę zachowana na koniec tajemnica. Pięknie pokazany szacunek ludzi dla zwierząt.

"Srebrna zatoka" Jojo Moyes zabierze Was nietypowo do chłodnej Australii.
Czemu chłodnej?
Mimo, że wydarzenia rozgrywają się w miesiącach, które nam się kojarzą z latem to w tym samym czasie na półkuli południowej jest zima.

Narracja prowadzona jest z perspektywy kilku osób przez co każda z nich staje nam się bliska. Jak zawsze u Moyes postacie są świetnie...

Miałam większe oczekiwania i się zawiodłam.

Wzruszająca, przepiękna, pełna cudownych, australijskich widoków. Porusza wątki więzi rodzinnych, tragicznej przeszłości oraz ekologii, życia zgodnie z naturą, troski o dobro oceanu. Kocham po stokroć. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. <3

Pani Jojo sprawia że w gardle staje mi gula i powstrzymuje się od płaczu. Albo nie mogę czytać ponieważ od szklistych oczu zamazują się litery. W przypadku tej książki również tak było.
Piękna, wzruszająca opowieść o walce kobiety o lepsze jutro.

Bardzo fajna książka. Początek trochę nudnawy, ale to przez to że czytelnik musi poznać bohaterów (choć nie wszystkich całkowicie). Ja osobiście trochę przewidziałam tajemniczą przeszłość jednej z głównych bohaterek która wyjaśnia się dopiero po jakimś czasie. Książka mnie momentami rozbawiła, a czasem wzruszyła. Polecam :)

Piękna powieść. Dotknęła mnie głęboko. Nauczyłam się czegoś ciekawego i kilka razy zapłakałam. Dziękuję Jojo Moyes za tę piękną historię

Dyskusje

2 052