Moje serce w dwóch światach

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Still Me
Data 1. wydania:
2018-01-23
Agnieszka Myśliwy, Nina Dzierżawska
Znak Literanova
Nina Dzierżawska Agnieszka Myśliwy Jojo Moyes zanim się pojawiłeś kiedy odszedłeś romans
Still Me
Lou Clark (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Myśliwy, Nina Dzierżawska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Idąc za głosem serca, by odnaleźć siebie

26 Link do recenzji

Bardzo dobrze, że powstała ta książka, bo po przeczytaniu poprzedniej części byłam nieco rozczarowana, a teraz znowu uwierzyłam w Jojo. Lou jakby się odrodziła. Historia bardzo poruszająca i wciągająca, ale też bardzo optymistyczna. Po wydarzeniach z pierwszego tomu było mi to bardzo potrzebne...

Zdecydowanie moja ulubiona ze wszystkich książek Jojo. Opisy tak wciągające, że czułam się, jakbym była razem z Lou w Nowym Jorku. Pełna magii, pozytywnej energii, niezwykle wciągająca i poruszająca.

Wielu ludzi decydujących się na emigrację (bez względu na jej długość) żyje w rozdwojeniu. Lou wyjeżdża do pracy w Nowym Jorku, zostawia chłopaka, rodzinę i mieszkanie w Anglii. Podoba jej się nowa praca, poznaje "nowy świat" - milionerów, odkrywa uroki miasta, ale jak każdy emigrant tęskni i doskwiera jej samotność. Z czasem przez chęć spełnienia marzeń zmienia się,...

Lou w zupełnie nowej sytuacji, zupełnie świeża, ale jak zwykle zaradna i przyjazna. Cóż... Ta dziewczyna mnie zadziwia!
Bardzo przyjemnie się czytało, czekam na więcej przygód Louisy Clark :D

"Moje serce w dwóch światach" to 3 część losów Lou.
Ciekawa historia z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji. Przedstawia przygody i życie Lou w Nowym Jorku, nowe wyzwania, nową pracę, nowe znajomości, aż w końcu podjęcie ważnych decyzji i określenie siebie.
Książka przedstawia walkę o swoje przekonania oraz pomaganie innym w czym Luisa jest świetna.
Polecam 😊

Lu wyjeżdża do Nowego Yorku tu pracuje do bardzo bogatej rodziny. W tej części Lu musi się zmierzyć z sekretami swojej pracodawczyni. Ze związkiem z Samem na odległość a jeszcze do tego poznaje Josh, który jest bardzo podobny do Willa.

Na półkach: , , , , ,

Po przeczytaniu tej książki trochę mi smutno... Smutno bo bardzo polubiłam Lou, i szkoda mi, że ta przygoda już się zakończyła. Każda z części w pewien sposób mnie oczarowała. Czytając i tę część miałam wrażenie jakbym rozmawiała z przyjaciółką, jakbym stykała się z kimś rzeczywistym, a nie z postacią fikcyjną.
Ta część, mimo iż inna od poprzednich, mimo iż nadal...

Na książki Jojo Moyes czekam z wielkim utęsknieniem. Przeczytałam ich już 5 i żadna mnie jeszcze nie zawiodła. Dlatego z wielką nadzieją sięgnęłam i po tą, która stanowi trzecią część cyklu o Lou Clark. Tym, którzy nie czytali poprzednich części proponuję jednak czytać je po kolei, w tym przypadku poznanie tej historii od samego początku jest kluczowe.

Lou Clark tym razem...

Trudne wybory, nietrafione decyzje - skutki?

"Mamy tyle wersji samych siebie, spośród których możemy wybierać."

Dyskusje

3 237