Moje serce w dwóch światach

Okładka książki Moje serce w dwóch światach Jojo Moyes Patronat LC
Zwycięzca w plebiscycie 2018
Okładka książki Moje serce w dwóch światach
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2018-06-06
Data 1. wydania:
2018-01-23
Agnieszka Myśliwy, Nina Dzierżawska
Nina Dzierżawska Agnieszka Myśliwy Jojo Moyes zanim się pojawiłeś kiedy odszedłeś romans
Inne

Oficjalne recenzje i

Idąc za głosem serca, by odnaleźć siebie

Link do recenzji

2783 257 91

Gorsza niż część I, ale lepsza niż II, czyli "Kiedy odszedłeś".

Gorsza niż część I, ale lepsza niż II, czyli "Kiedy odszedłeś".

Na książkę nie ma co narzekać - nie była zła, ani dobra. Generalnie była niezła. Odczucia moje są takie, że byłą chyba najgorszą pozycją z trylogii, ale nie dlatego, że się jakoś źle zakończyła, ale dlatego raczej, że trzymała poziom I tomu (tam życie głównej bohaterki popadało w ruinę i tu jest trochę podobnie). Największe wrażenie i to pozytywne wywarł na mnie II tom, czyli uwolniła nas autorka od klątwy II tomu i on o dziwo jest najlepszy.
Nie było to złe i myślę, że zdecyduję się na inne książki autorki, ale chyba niestety nie wrócę akurat już do tej pozycji. Czytadło na raz. Ale nie oszukujmy się - Sam jest cudowny <3

"Najważniejsze, żeby nikt, kto ci towarzyszy, nie decydował, kim masz być, i nie przyszpilał cię jak motyla w gablotce."

Najfajniejsza część z całej serii. Polubiłam Lou i chętnie przeczytałabym kolejną część o perypetiach szalonej Angielki. Ta książka to świetna odskocznia od ponurych dni. Lekka i łatwa.

W tej części ciekawy wątek życia elity finansowej NY (relacje jak w XIX wiecznych romansach pan-służba) oraz trudności z miłością na odległość z finałem skopiowanym ze znanego filmu z Meg Ryan. Nie kupuję opcji że można się wyrażać przez pójście na ekskluzywną kolację w kaszmirowych rajstopach w paski jak pszczółka oraz zrobić karierę w NY przez atelier wypożyczania kilku starych ciuchów (nawet markowych). Średnio polecam.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalszy ciąg historii bohaterki dwóch poprzednich książek: Zanim się pojawiłeś oraz Kiedy odszedłeś, czyta się ją bardzo dobrze!

Nowy Jork. Miasto legenda. Wielkie Jabłko . Miasto które nigdy nie śpi. Miasto w którym spełniają się marzenia. Czy może istnieć lepsze miejsce dla marzycielki o wielkim sercu i zamiłowaniu do szalonych stylizacji która ciągle szuka swojej drogi?

Nasza Lou Clark postanawia w końcu mierzyć wyżej i zacząć żyć odważnie tak jak namawiał ją do tego zmarły Will. Opuszcza więc rodzinę ,Anglię i ukochanego Sama by skorzystać z szansy jaką daje jej los .Zaczyna pracę u zamożnej rodziny Gopników i to w samym sercu Nowego Jorku ! Jacy okażą się jej nowi pracodawcy ? Czy odnajdzie się w wielkim mieście i spełni swój amerykański sen ? Czy związek na odległość ma szanse przetrwać i jakim cudem nowopoznany Josh jest tak bardzo podobny do jej dawnej miłości ? Na wszystkie te pytania poznamy odpowiedź czytając ,,Moje serce w dwóch światach''.

Książka bardzo mi się podobała :)
Louisy Clark nie da się nie lubić . To jedna z tych książkowych bohaterek z którymi człowiek ma ochotę się zaprzyjaźnić . Trochę zwariowana ale bardzo swojska, z poczuciem humoru, dystansem do siebie i
wielkim sercu.
Oprócz niej mamy też starych i dużo nowych bohaterów .Ci nowi bardzo przypadli mi do gustu . Podobało mi się, że każdy był wyrazisty ,miał swój udział w tej historii i w jakiś sposób łączył się z naszą bohaterką a nie tak tylko byli żeby być. Mimo ,że książka jest dość gruba to szybko ją przeczytałam . Nie zabrakło tu wzlotów i upadków ,spełniania marzeń i szukania własnej drogi , wewnętrznych rozterek ,nostalgii ,polskich akcentów ,miłości i poświęceń ...a wszystko to by odnaleźć swoje szczęście i miejsce na ziemi . Bardzo udane zakończenie :)

Książkę czyta się tak szybo jak dwie poprzednie części. Wciąga niemalże od pierwszej strony. Może dlatego że uwielbiam główną bohaterkę? Jest irytująca i naiwna - ale co z tego?! Czuję, że z Lou moglibyśmy się przyjaźnić na dobre i złe.
Nie mogę powiedzieć, że jest to historia odkrywcza albo niebanalna, jednak w sam raz na zimowe wieczory.

Uwielbiam ten swobodny styl pisania Jojo Moyes. Niestety ta część mnie trochę rozczarowała. Odczuwałam ją jakby była ciągnięta na siłę, mimo że ciekawiły mnie losy Lou. Nie spodobało mi się to, że wątek z Lily zszedł naprawdę na to, że pojawiał się tak raz na jakiś czas. Brakowało mi w tej części tak samo Lily jak w drugiej części Willa (w tej także go brakowało). Wątek z Joshem był przez chwilę. Nie był za dobrze rozwinięty i miałam jego niedosyt. Polubiłam go ale nawet nie miałam czasu w książce żeby dobrze go poznać. Na moment się pojawił, potem zniknął i pojawiał się tak raz na jakiś czas znienacka, a potem pojawił się na dłuższy moment i bach.... Już go nie było! Wątek z Samem był dla mnie mało interesujący i wybrakowany. Brakowało w nim dużo, a pod koniec mi się totalnie znudził. Dużo brakowało, a pod koniec (jakieś 200 stron do końca) już się mi znudziło. I do końca nie jestem przekonana tym, że Lou zaczęła ŻYĆ. Nie wyobrażałam sobie takiego zakończenia. Jestem w sumie zawiedziona tą częścią :(

Świetna, zresztą tak jak i poprzednie części. Polecam bardzo.

Świetna, zresztą tak jak i poprzednie części. Polecam bardzo.