Bóg Lubi Się Kochać - Częśc Trzecia - Podziemna Cywilizacja

2010-01-01
9788365720139
Agnieszka Sowińska
tantra ezoteryka wiedza tajemna

Niesamowita wiedza podana w lekki sposób. Otwiera w głowie nowe drzwi i wyrywa ze schematów. Pokazuje, że to czego nas uczą i wpajają do głowy to tylko jedna z wersji a nie wielka niepodważalna prawda. Chętnie przeczytałabym kolejne.

Książka utrzymana w stylu i atmosferze poprzednich dwóch części. Lekka i wartka akcja powoduje, że można bardzo szybko przeczytać. Uważam, że jednak szybko nie było by warto. Dla mnie pozycja jest ciekawa przede wszystkim z uwagi na świeżość w postrzeganiu świata (zupełnie inną niż wszystko z zachodniej jultury) i duże bogactwo myśli i szczegółów pobocznych. Na przykład jako element na marginesie akcji książka prezentuje alternatywną interpretację Romea i Julli (muszę sięgnąć znowu po Shakespeare), pokazuje jak mogłaby wyglądać anabioza u człowieka i nawiązuje do wilkich tajemnic Egiptu. Udało mi się też więcej zrozumieć (wreszcie! przy 3 części) punkt widzenia autora co do przedodniego tematu całej serii: realcji żeńskiego i męskiego pierwiastka.

Dodaj cytat z książki Bóg Lubi Się Kochać - Częśc Trzecia - Podziemna Cywilizacja