Kosmiczne zachwyty

Neil deGrasse Tyson Wydawnictwo: Insignis Seria: Astrofizyka w kieszeni astronomia, astrofizyka
Death by Black Hole and Other Cosmical Quandaries
Data 1. wydania:
2007-11-17
Dominika Braithwaite
Insignis
astrofizyka astronomia badania naukowe ciekawostki naukowe ewolucja kosmos literatura popularnonaukowa Słońce wszechświat Ziemia
Death by Black Hole and Other Cosmical Quandaries
astronomia, astrofizyka
Dominika Braithwaite
Astrofizyka w kieszeni

Świetna książka, szczególnie dla osób, które nie bardzo interesują się fizyką. Tutaj wszystko wyjaśnione jest w przystępny dla laika sposób. Polecam! A nóż widelec zaszczepi w kimś chęć zwiększenia swojej wiedzy na temat wszechświata.

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytalam. Interesująca, pełna ciekawych informacji, ale podanych w przystępny dla laika sposób. Gdyby mi ktoś dał tę książkę jak byłam w gimnazjum to dziś byłabym po jakichs studiach fizyczno-astronomicznych

Tylko krótko podsumowując. Ze wszystkich trzech propozycji pana Tysona akurat ta najmniej mnie wciągnęła. Niemniej jednak warto po nią sięgnąć. Choćby dla przyjemności poznania...

Neil de Grasse Tyson jest z całą pewnością naukowcem, który potrafi w prosty i ciekawy sposób mówić o skomplikowanych zjawiskach dotyczących nauki a przede wszystkim kosmosu. Nie inaczej jest w tej książce, gdzie w bardzo przystępny sposób opowiada o wielu ciekawostkach dotyczących kosmosu i historii jego odkrywania.
Zwłaszcza osoby niespecjalnie zaznajomione z kosmosem...

Świetna!
Zawiera wiele ciekawych informacji, a dzięki krótkim rozdziałom łatwo i przyjemnie się czyta oraz można w każdym momencie wrócić do poznawania tajemnic wszechświata. Polecam każdemu początkującemu, zainteresowanemu astrofizyką.

Książki z tej serii są ogólnie niezłe nie mniej jednak czytanie bardzo utrudnia antyreligijna fobia autora. Z tego powodu obniżam ocenę.

Dzięki tej książce zachwycałem się kosmosem razem z autorem. Kontynuacja Astrofizyki dla zabieganych jest równie dobra jak poprzedniczka. Osoby zainteresowane astronomią po prostu muszą ją przeczytać.

Jak po pierwszej książce "Astrofizyka dla zabieganych" tak i na tej się nie zawiodłam. Całkiem zmienia się pogląd na otaczający nas wszechświat. Autor pisze tak przystępnym jezykiem, że człowiek się zastanawia jak wcześniej (w szkole) mógł tego nie rozumieć. Jak to wszystko zależy od sposobu przekazu...

Podstawowe informacje o kosmosie. Bardzo dobra książka dla początkujących w świecie kosmosu.

Świetna książka idealnie oddająca ducha gatunkowi "popularno-naukowemu". Jest napisana przystępnym, lekkim językiem, zawiera mnóstwo ciekawych porównań i opisów.
Wszechświat jest naprawdę zadziwiający i zachwycający, a jeśli ktoś uważa inaczej - to kupcie mu tę książkę. :)

Dyskusje

1 356