Death by black hole: And Other Cosmic Quandaries

angielski
Norton & Company
astronomia, astrofizyka
angielski

Tyson jak zwykle porywa swoim humorem, który gdzieniegdzie się pojawia, da się też na prawdę sporo dowiedzieć z tych niespełna 300 stron, z których to każda jest pełna i wartościowa. Cieplutko polecam

Kolejna Świetna książka Tysona!

Książka jest zbiorem artykułów pisanych przez autora do magazynu "Natural History". Każdy z rozdziałów porusza inne ciekawe tematy związane ze Wszechświatem i naszym w nim miejscem. Ułożone są one w kolejności, by mniej więcej do siebie pasowały, ale nie wydają się nawiązywać jeden do drugiego.
Jest to pozycja popularno-naukowa, więc nie spodziewałem się milionów równań...

Świetna książka, szczególnie dla osób, które nie bardzo interesują się fizyką. Tutaj wszystko wyjaśnione jest w przystępny dla laika sposób. Polecam! A nóż widelec zaszczepi w kimś chęć zwiększenia swojej wiedzy na temat wszechświata.

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytalam. Interesująca, pełna ciekawych informacji, ale podanych w przystępny dla laika sposób. Gdyby mi ktoś dał tę książkę jak byłam w gimnazjum to dziś byłabym po jakichs studiach fizyczno-astronomicznych

Tylko krótko podsumowując. Ze wszystkich trzech propozycji pana Tysona akurat ta najmniej mnie wciągnęła. Niemniej jednak warto po nią sięgnąć. Choćby dla przyjemności poznania...

Neil de Grasse Tyson jest z całą pewnością naukowcem, który potrafi w prosty i ciekawy sposób mówić o skomplikowanych zjawiskach dotyczących nauki a przede wszystkim kosmosu. Nie inaczej jest w tej książce, gdzie w bardzo przystępny sposób opowiada o wielu ciekawostkach dotyczących kosmosu i historii jego odkrywania.
Zwłaszcza osoby niespecjalnie zaznajomione z kosmosem...

Świetna!
Zawiera wiele ciekawych informacji, a dzięki krótkim rozdziałom łatwo i przyjemnie się czyta oraz można w każdym momencie wrócić do poznawania tajemnic wszechświata. Polecam każdemu początkującemu, zainteresowanemu astrofizyką.

Książki z tej serii są ogólnie niezłe nie mniej jednak czytanie bardzo utrudnia antyreligijna fobia autora. Z tego powodu obniżam ocenę.

Dzięki tej książce zachwycałem się kosmosem razem z autorem. Kontynuacja Astrofizyki dla zabieganych jest równie dobra jak poprzedniczka. Osoby zainteresowane astronomią po prostu muszą ją przeczytać.

Dyskusje

1 436